Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus c 330 - hydraulika z opóźnieniem?

lukasz8920 03 Oct 2019 23:06 4050 34
    lukasz8920
    Level 10  
    Witam, mam problem z hydrauliką w moim Ursusie c330, a mianowicie taki ze została wymieniona pompa podnośnika na wzmocniona z aluminiową obudową, olej i wszelkiego rodzaju uszczelnienia. Gdy chcę podnieść tura to reaguje dopiero po ok. 1min. A gdy opuszczę i tur znajduje się na ziemi to po chwili słychać jak olej z układu wraca z powrotem do komory przekładniowej. Dodam że wyjście do tura jest wyprowadzone z rozdzielacza pod siedzeniem. Mógłby ktoś pomoc z tym problemem? Mi już brakuje pomysłów.
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    Witam serdecznie.
    Jaki olej zastosowałeś?
    Czy próbowałeś odpowietrzyć tura?
    lukasz8920
    Level 10  
    Jak tylko pamiętam to był zalany HIPOL i teraz również zalany został nowy HIPOL. Odpowietrzenie na nic nie zdaje się się, bo po opuszczeniu tura olej zcieka z powrotem do komory przekladniowej i ponowne podnoszenie jest znów z powietrzem.
    PICIA
    Level 33  
    a masz olej spieniony????? zobacz
    lukasz8920
    Level 10  
    Tak, pieni się olej
    PICIA
    Level 33  
    zdejmij podnosnik i wymień oring na bloku skrzyni - zapewne go przyciołeś albo przy pompie jest przeciek na sróbunku innej opcji niema
    lukasz8920
    Level 10  
    Wczoraj zdejmowalem ponownie podnośnik i wymieniłem wszystkie oringi na nowe bo myślałem że są przyciete ale nie były, srubunki też sprawdzałem i docisniete

Dodano po 6 [minuty]:

Myślisz że nowa pompa i może mieć odrazu uszkodzony simering na walku? Filtr olejowy jest czysty bo dokładnie było wyczyszczona komora przeklodniowa i sprawdzałem parę razy filt.
    Cały czas mnie zastanawia dlaczego jak rozdzielacz jest w pozycji opuszczania to wszystkie olej wraca do komory i pompa wpierw zasysa powietrze a dopiero później olej.
    SKM 1964
    Level 33  
    Tak ci się tylko wydaje . Po prostu powietrze jest sprężyste a olej nie .
    Trzeba trochę odczekać aby urosło ciśnienie w przewodach i wtedy widać efekt
    podnoszenia . Przy opuszczaniu natomiast , powietrze próbuje się rozprężać
    i wywala olej do skrzyni , to będzie nawet słychać . TUR na tej mieszance lub
    tylny podnośnik będzie elastyczny po podniesieniu , bo układ cały czas się zapowietrza . Szczególnie to widać podczas jazdy z podniesionymi widłami .
    Co do zimeringu na wałku pompy , to zdarzały się nieszczelności .
    Rzadko był wyciek oleju na zewnątrz , przeważnie pod sysały powietrze .
    Spróbuj go wymienić na nowy , to nie duży koszt albo oddaj pompę na gwarancji . :|
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    lukasz8920 wrote:
    Cały czas mnie zastanawia dlaczego jak rozdzielacz jest w pozycji opuszczania to wszystkie olej wraca do komory i pompa wpierw zasysa powietrze a dopiero później olej.

Bo może tego oleju masz za mało.

Dodano po 2 [minuty]:

lukasz8920 wrote:
    Jak tylko pamiętam to był zalany HIPOL i teraz również zalany został nowy HIPOL.

Jaka klasa oleju? Bo to że to hipol to mówi mi niewiele.
    lukasz8920
    Level 10  
    Oleju napewno nie mam za malo.
    HIPOL, ten Orlenowski, nie pamiętam jakie on tam ma parametry.

Dodano po 4 [minuty]:

SKM 1964 wrote:
    Tak ci się tylko wydaje . Po prostu powietrze jest sprężyste a olej nie .
    Trzeba trochę odczekać aby urosło ciśnienie w przewodach i wtedy widać efekt
    podnoszenia . Przy opuszczaniu natomiast , powietrze próbuje się rozprężać
    i wywala olej do skrzyni , to będzie nawet słychać . TUR na tej mieszance lub
    tylny podnośnik będzie elastyczny po podniesieniu , bo układ cały czas się zapowietrza . Szczególnie to widać podczas jazdy z podniesionymi widłami .
    Co do zimeringu na wałku pompy , to zdarzały się nieszczelności .
    Rzadko był wyciek oleju na zewnątrz , przeważnie pod sysały powietrze .
    Spróbuj go wymienić na nowy , to nie duży koszt albo oddaj pompę na gwarancji . :|

Odpowietrzylem układ tak że jak podniosłem Tura to nawet centymetra nie ugiał się, ale gdy odpuściłem tura to wszystko jedno olej wrócił do komory i następne podnoszenie było już z powietrzem... Dziś nie miałem kiedy zdjąć podnośnik i sprawdzić tego uszczelniacza...
    Tak zastanawiam się czy to przypadkiem nie przez rozdzielacz tak się dzieje...
    anchilos
    Level 37  
    Pompy hydrauliczne mają zwykle kierunek obrotów określany przez położenie (obrócenie) tylnej pokrywki . Sprawdź , czy zgadza się wlot i wylot. W przeciwnym w przypadku wywróciło pierścień uszczelniający (siemmering). Pozdrawiam.
    lukasz8920
    Level 10  
    anchilos wrote:
    Pompy hydrauliczne mają zwykle kierunek obrotów określany przez położenie (obrócenie) tylnej pokrywki . Sprawdź , czy zgadza się wlot i wylot. W przeciwnym w przypadku wywróciło pierścień uszczelniający (siemmering). Pozdrawiam.

Ale przecież inaczej nie da się zamontować pompy 🤔🤔
    I zkolej jakby był wlot z wylotem na odwrót podłączone to by nie podnosiło wogóle. No chyba że się mylę...
    anchilos
    Level 37  
    Ursus c 330 - hydraulika z opóźnieniem? Ursus c 330 - hydraulika z opóźnieniem? Ursus c 330 - hydraulika z opóźnieniem?

Pz-18. Fabryczna. Zdjęcia moje. Należy obrócić dekiel, bo wlot w C-330 jest z drugiej strony.

Jak na środkowym zdjęcie, ale wisi do góry nogami i wlot jest na???
    lukasz8920
    Level 10  
    No i obrócenie tylnego dekla załatwi sprawę? Zmieni kierunek obrotu pracy pompy? 🤔

Dodano po 1 [minuty]:

Odkrecenie tego dekla jest równoznaczne z utratą gwarancji
    anchilos
    Level 37  
    lukasz8920 wrote:

Śruby nie są PLOMBOWANE.
    lukasz8920 wrote:

Zmieni kierunek obrotu pracy pompy?

Dopasuje do kierunku!

Najlepiej zwróć i niech CI sprzedadzą z właściwym kierunkiem obrotów do C-330. Najprawdopodobniej (jeśli było jak na moim zdjęciu) masz już "wyrzeźbione" (zajechane) czołowe płytki kompensacyjne.
    lukasz8920
    Level 10  
    Szczerze mówiąc to nie zwróciłem uwagi na strzałki na obudowie 😣
    Czy przez taki defekt może być tak jak opisuje, że podnosi i non stop zapowietrza układ? Dzis robiłem taki test na beli z kiszonka i raz podnosiło normalnie bez żadnych problemów ale oczywiście z zapowietrzonym układem a innym razem był już problem z podniesieniem...
    Śruby nie są zapląbowane ale podobno na gwarancji zauważą że było rozkręcane...
    anchilos
    Level 37  
    lukasz8920 wrote:
    ale podobno na gwarancji zauważą że było rozkręcane...

Powinni Cię poinformować, że dekiel masz obrócić zgodniez wlotem.
    anchilos wrote:
    Najlepiej zwróć i niech CI sprzedadzą z właściwym kierunkiem obrotów do C-330.
    anchilos wrote:
    Najlepiej zwróć i niech CI sprzedadzą z właściwym kierunkiem obrotów do C-330. Najprawdopodobniej (jeśli było jak na moim zdjęciu) masz już "wyrzeźbione" (zajechane) czołowe płytki kompensacyjne.

Nie mam nic do dodania.
    Pozdrawiam.
    lukasz8920
    Level 10  
    No ale niestety nie poinformowali o tym. Jak będę miał chwilę czasu to rozbiore i sprawdzę ten dekiel
    PICIA
    Level 33  
    [quote="anchilos"]
    lukasz8920 wrote:

Powinni Cię poinformować, że dekiel masz obrócić zgodniez wlotem.

bez jaj
    SKM 1964
    Level 33  
    O ile pamiętam to w ruskich pompach , które dostosowywaliśmy do
    wózków widłowych same obrócenie dekla nic nie dawało .
    Trzeba było jeszcze wyjąć panewki i je zamienić , bo różniły się na wejściu
    i wyjściu oleju . Po takiej zamianie mogła pracować w drugą stronę . :|

Pozdrawiam
    anchilos
    Level 37  
    SKM 1964 wrote:
    Trzeba było jeszcze wyjąć panewki i je zamienić , bo różniły się na wejściu
    i wyjściu oleju . Po takiej zamianie mogła pracować w drugą stronę .

Pompy "wzmocnione" są na igłach.
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    lukasz8920 wrote:
    I zkolej jakby był wlot z wylotem na odwrót podłączone to by nie podnosiło wogóle. No chyba że się mylę...

Owszem podnosiło by lecz uszkodziło by uszczelniacz na pompie.
    lukasz8920 wrote:

A kupiłeś o lewym czy prawym kierunku obrotów? Bo do kupienia są jedne i drugie.
    anchilos wrote:

Niewzmocnione też są na igłach.
    Rozebrałem już wiele pomp od c330 i nigdy w życiu nie widziałem w c330 pompy na panewkach. Wszystkie są na łożyskach igiełkowych.
    lukasz8920
    Level 10  
    LENIWIEC_PL wrote:
    lukasz8920 wrote:

Owszem podnosiło by lecz uszkodziło by uszczelniacz na pompie.
    lukasz8920 wrote:

A kupiłeś o lewym czy prawym kierunku obrotów? Bo do kupienia są jedne i drugie.
    anchilos wrote:

Rozebrałem już wiele pomp od c330 i nigdy w życiu nie widziałem w c330 pompy na panewkach. Wszystkie są na łożyskach igiełkowych.

Nawet nie mam pojęcia czy z lewym czy prawym kierunkiem obrotów kupiłem, nawet nie wiedziałem że takie coś może być...
    Z tego co patrzyłem na zdjęciach to na pompie wzmocnionej o aluminiowej obudowie z Tucholi to nie ma strzałki w która stronę ma obroty.
    Mam nadzieję że jak obrocie dekiel no i wymienię uszczelniacz to będzie dobrze.
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    Daj zdjęcia pompy to ci powiemy czy z prawym czy lewym kierunkiem obrotów.
    lukasz8920
    Level 10  
    Jak będę miał wymontowana to zrobię i wyślę.
    Patrzyłem na internecie na zdjecia
    anchilos
    Level 37  
    anchilos wrote:
    LENIWIEC_PL wrote:

Obaj G.... wiemy na temat "nowoczesności".
    http://hs.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-wzmocn...0-wzm-premium-4337-1292-pz2-as-20l-p-248.html

Cytat z linku:

Podstawowe różnice:
    Cechy pomp HYLMET Cechy podróbek
    nowoczesne łożyskowanie kół zębatych – na łożyskach ślizgowych archaiczne łożyska toczne, obecnie niestosowane przez zachodnich producentów

:D :D :D

Ważne . Jest złota (anodowana).

Dodano po 12 [minuty]:

anchilos wrote:
    Ważne . Jest złota (anodowana).

Czy jest możliwe anodowanie otworów takich jak w Pz.

Coś mi świta studnia potencjału.

Może ktoś "kumaty" się wypowie.
    Pozdrawiam.
    lukasz8920
    Level 10  
    Rozdzielacz wymieniony na nowy i dalej to samo :(
    Jerzy Trojniarz
    Level 17  
    Witam.Czy filtr oleju był kiedyś czyszczony?