Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gasnący piecyk gazowy Ariston

04 Paź 2019 02:51 327 3
 • Poziom 9  
  Mam taki piecyk do grzania wody Ariston E10 Gasnący piecyk gazowy Ariston i potrafi zgasnąć po kilkunastu minutach pracy, po czym nie odpala przez kilkadziesiąt minut. Elektroda wyczyszczona, czasem jak poruszam kablami, lub w okolicy elektrody to odpali po zgaśnięciu.
  Co to może powodować takie gaśnięcie? Moduł czy jakiś czujnik?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 35  
  Czy ciąg kominowy jest bez zastrzeżeń? Może jest cofka, która powoduje to, że czujnik ciągu kominowego zadziała (nagrzewa się gorącymi spalinami) i wyłącza piecyk a potem odpalenie jest możliwe dopiero po ostygnięciu czujnika. jest to zabezpieczenie przed zaczadzeniem. Może by warto poradzić się kominiarza? Jeśli poruszanie kablami powoduje odpalenie, to znaczy, że gdzieś nie ma dobrego styku (poluzowane zaciski) - rozgrzanie się piecyka spowodowało rozszerzalność cieplną i styki się rozłączyły.
 • Poziom 9  
  W bloku panuje opinia o słabym ciągu, czujnik czadu nigdy nie alarmował wiec myślałem że to nie to. Co ciekawe problemy z piecykiem w sezonie grzewczym zwiększają częstotliwośc. Przy następnej awarii piecyka spróbuję ochłodzić czujnik ciągu i zobaczymy czy odpali ;) Dzięki za wskazówkę
 • Moderator - Systemy Grzewcze
  michal040493 napisał:
  Co ciekawe problemy z piecykiem w sezonie grzewczym zwiększają częstotliwośc.


  Ponieważ okna są pozamykane.

  Czujniki czadu te tanie włączają alarm przy progu 30 ppm w ciągu 20 min lub więcej.