Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy konkurs NCBiR dotyczący energii wiatrowej

AlekZ 04 Paź 2019 17:47 408 4
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs, wzorowany na amerykańskim Grand Challenge organizowanym przez DARPA. Postawionym celem jest zbudowanie urządzenia, które przetworzy energię wiatru na energię elektyczną i zmagazynuje ją. Urządzenie mogłoby być wykorzystywane przez indywidualnych odbiorców.
    Organizatorzy na razie nie podają konkretnych wymaganych parametrów. Być może więcej szczegółów będzie podane w grudniu, podczas konferencji otwarcia.

Konkurs jest adresowany do bardzo szerokiego grona: m.in. studentów, kół naukowych i pasjonatów. Myślę, że tych ostatnich nie brak na "Elektrodzie" i ktoś może będzie zainteresowany tym konkursem, zwłaszcza że nagrodą ma być jeden milion złotych.

Więcej informacji na stronie NCBiR:

https://wielkiewyzwanie.ncbr.gov.pl/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    AlekZ
    Specjalista - lampy próżniowe
    Specjalizuje się w: technika próżniowa
    AlekZ napisał 1408 postów o ocenie 1078, pomógł 62 razy. Mieszka w mieście Marki. Jest z nami od 2003 roku.
    comer3
    Poziom 27  
    Cytat:
    Postawionym celem jest zbudowanie urządzenia, które przetworzy energię elektryczną na energię wiatru i zmagazynuje ją.

Chyba ma być odwrotnie - urządzenie ma przetworzyć energię wiatru na energię elektryczną..
    Rariusz
    Specjalista Automatyk
    Witam,

Cytat:
    "Twoim wyzwaniem będzie opracowanie kompaktowego urządzenia do zastosowań indywidualnych, zdolnego do przekształcania energii wiatru na energię elektryczną oraz jej magazynowania w najefektywniejszy sposób."

Pozdrawiam,
    Matheu
    Poziom 20  
    AlekZ napisał:
    Postawionym celem jest zbudowanie urządzenia, które przetworzy energię elektryczną na energię wiatru

Ja mam! Ja mam!

Poniżej - wersja rozwojowa, zminiaturyzowana:

W przypadku dofinansowania zamierzam postawić fermę wiatrową nad morzem - będzie służyć do napędzania żaglowców podczas ciszy. ;)

(Alek, uśmiechnij się, dziś jest nowy dzień)

pozdrówka - Maciek
    AlekZ
    Specjalista - lampy próżniowe
    Matheu napisał:
    AlekZ napisał:
    Postawionym celem jest zbudowanie urządzenia, które przetworzy energię elektryczną na energię wiatru

Ja mam! Ja mam!
    pozdrówka - Maciek

Nie spełniają warunku zmagazynowania :wink: . A tak poza tym już poprawiłem :D