Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt RTV AGD ma działać dłużej ustawa EU

misiek1111 07 Gru 2019 19:34 4581 109
  • flexghzflexghz
    Macosmail
    Poziom 34  
    "Najdłużej zaś, bo nawet po 10 lat służą im pralki, lodówki i telewizory."
    TV z przed 10 lat na CCFL jak najbardziej (oferując lepszą jakość obrazu przy okazji). Ale obecne często mają problemy z przetrwaniem okresu gwarancji. I nie chodzi o losowe uszkodzenie, a szybkie zużycie.
    Jakub Urban
    Poziom 17  
    Witam!
    To nie jest do końca prawda, że absolutnie wszystko nawala po dwóch latach.
    Mam odtwarzacz mp3 Creative ZEN Stone 1GB, który dostałem jako gratis od jeszcze TP za przedłużenie umowy. Działa po dziś dzień, akumulator też OK.
    Mam też odtwarzacz Hi-Res FiiO X3 pierwszej generacji za który zapłaciłem 5 lat temu 1000zł.
    Oba są całkowicie sprawne.
    Ogólnie mało sprzętu mi się psuło, najgorsze są routery Wi-Fi, zwłaszcza TP-LINK.
    Psuły mi się latami i w X-KOM nie mogli znaleźć przyczyny i wymieniali.
    A powodem były żużlowe ściany starego domu i fakt używania repeaterów.
    W lipcu tego roku kupiłem niemiecki router AVM Fritz!Box 3490 za 600zł, miesiąc temu załączono mi VDSL2 na linii.Router w ogóle nie zrywa połączeń z DSLAM mimo starej infrastruktury telefonicznej u mnie na wsi, mam 30/7Mb/s.
    TP-LINK-i działają jak chcą, zupełny szajs....tylko, że kosztują grosze ale do seriali i
    Pudelka czy innego g.... starczy, bo tanie.
    Pralki,lodówki,zamrażarki...,latami działały, komputery i TV to samo.
    Ale ja nie kupuję najtańszego szmelcu, wolę na raty lub uzbierać i kupić lepszy sprzęt.
    We wtorek wziąłem na raty kierownicę i lewarek zmiany biegów Logitech G 29.
    Mam do tej firmy zaufanie, bo mam starą, kupioną w lombardzie kierownicę DFGT, gdzie niestety brakowało mi lewarka i sprzęgła do ATS/ETS2. Dużo gram też na BUS Simulator 18 i też się sprawdza.A wykonanie....miodzio.Ale ludzie kupują śmieci za 140zł z Allegro i tylko góra odpadów rośnie.
    A chińskie sklepy to jest tragedia, smrodek zapewnia "odlot" niczym Butapren :D
    Lampek choinkowych używam na długie żarówki Osram z lat 50-80-tych.Mam kilka kompletów, kupionych na targu i każdy ściemniony diodą 1N4007.
    Nigdy więcej nie kupię laptopa z dedykowaną kartą graficzną a zwłaszcza cienkiego. Padł mi kupiony za w sumie 4200zł Lenovo Z51-70 i sprzedałem go na części-nie będę naprawiał tandety z układami CPU i GPU na wspólnym chłodzeniu,żeby wydać kilkaset złotych,bo kiedyś się dałem oszukać
    (też grafika AMD)
    Do grania są blaszaki, żyjące u mnie dekadę i naprawialne a nie "cienkie"
    laptopy ze źle zaprojektowanym, by się szybko zepsuło chłodzeniem.
  • flexghzflexghz
    CrisELDi
    Poziom 14  
    Nowe prawo nic nie zmieni, ja chacie dochodzić swoich praw? W polskim sądzie? A producent znajdzie i tak sposób aby sprzedać kolejne badziewie Bo my chcemy tanie ekologicznie i dobra.

Wiele rzeczy jakich ja sam naprawiłem to bardzo proste sprawy w jakościowych produktach (Samochód, tv, AGD , narzędzia) ale to są produkty z waszej piłki BMW, samsung, dewalt... naprawa często nie skomplikowana a część są dostępne.

Nowe prawo nie uchroni nas przed awarią.
    tplewa
    Poziom 38  
    CrisELDi napisał:

Nowe prawo nie uchroni nas przed awarią.

Bo to będzie na tyle skuteczne co wprowadzenie ustawy znoszącej ubóstwo... No ale niestety mamy takie fakty że ludzie wierzą że jedyny sposób załatwienia czegokolwiek to kolejna ustawa ;)
    nfsfan83
    Poziom 9  
    Jakub Urban napisał:

Nigdy więcej nie kupię laptopa z dedykowaną kartą graficzną a zwłaszcza cienkiego. Padł mi kupiony za w sumie 4200zł Lenovo Z51-70 i sprzedałem go na części-nie będę naprawiał tandety z układami CPU i GPU na wspólnym chłodzeniu,żeby wydać kilkaset złotych,bo kiedyś się dałem oszukać
    (też grafika AMD)
    Do grania są blaszaki, żyjące u mnie dekadę i naprawialne a nie "cienkie"
    laptopy ze źle zaprojektowanym, by się szybko zepsuło chłodzeniem.

masz rację bo to było tak, kiedyś laptopy czy bardziej notebooki te stare służyły do ciężkiej pracy w biznesie. Sam mam IBM T60 ( ile godzin spędziłem tutaj na forum czytając o tym modelu) i ten laptop to jeden z ostatnich dobrych od IBM, choć już po przejęciu przez Lenovo. Ale takie laptopy były do pracy - wydajne chłodzenie, ciekawe rozwiązania, dobra i mocna budowa, cena swoją drogą też. Ja kupiłem po leasingowy :) cudowna maszyna. A teraz jak ceny spadły i dzieciakom na komunię się kupuję płaskie gówno aby pykało w gry na tym... to nie ma dziwota, że to się grzeje i psuje.

Ja jestem dziwny, ale nie miałbym nic przeciwko jakby laptop coś jak miał grubość nawet parę cm coś jak to:

https://gadzetomania.pl/4884,grid-compass-jak-wygladal-pierwszy-laptop-na-swiecie

http://oldcomputers.net/grid1101.html

coś pięknego :D

A druga sprawa, jak wiadomo, wprowadzenie lutów bezołowiowych https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic447387.html zrobiło dużo złego ale czym było to wprowadzane, tzn czy były jakieś badania, że ktoś umarł na raka przez te luty z ołowiem??? czy o co chodziło?
    Mateusz3322
    Poziom 8  
    Laptopy IBM czy np. Fujitsu Siemens albo Vaio z latach 2001-04 to był wydatek 6-7 tys. złotych.
    kris8888
    Poziom 31  
    Jakub Urban napisał:

Ogólnie mało sprzętu mi się psuło, najgorsze są routery Wi-Fi, zwłaszcza TP-LINK.

Możesz rozwinąć temat bo mnie to zaciekawiło. Co mają żużlowe ściany do psucia się routerów i faktu używania repeaterów?
    pawelr98
    Poziom 38  
    Jakub Urban napisał:

W jednym TP-Linku to zdechło mi tylko Wi-Fi ale to po iluś latach intensywnej eksploatacji. Także jestem ciekaw jakież to zjawisko powodowało uszkadzanie routerów.

Teraz używam jakiegoś asusa i na razie jest dobrze.
    Jakub Urban napisał:

A ja po prostu kupując laptop patrzyłem na to jak zbudowane jest chłodzenie oraz jaka jest jego skuteczność.

Kupiłem z outletu Lenovo G510 za 1900zł, i3-4100M + R7 M265
    Nawet podczas katowania CPU+GPU procesor nie przekracza 65-70°C.
    Sama karta też niechętnie przekracza 70°C.

Dwie śrubki odkręcić, zdjąć tylną pokrywę i jest dostęp do wszystkiego. Mogę zdemontować całe chłodzenie bez konieczności rozbierania czegokolwiek.

Za podobne pieniądze mogłem mieć lepszy laptop.
    Świadomie wybrałem produkt "gorszy" ale bardziej serwisowalny.

I to się opłaciło bo ten laptop serwisowałem nawet "w polu" mając tylko nóż zamiast śrubokręta. Wszystkie śrubki (poza trzema mniejszymi od plastikowej obudowy) mają ten sam rozmiar i długość.

Jedyne co kiepskie to cienkie plastiki. Pękają, chociaż jak na paro letniego laptopa traktowanego "byle jak" to i tak nieźle. Będę go dorzynał do samego końca.
    ^ToM^
    Poziom 37  
    nfsfan83 napisał:
    Sam mam IBM T60 ( ile godzin spędziłem tutaj na forum czytając o tym modelu) i ten laptop to jeden z ostatnich dobrych od IBM, choć już po przejęciu przez Lenovo. Ale takie laptopy były do pracy - wydajne chłodzenie, ciekawe rozwiązania, dobra i mocna budowa, cena swoją drogą też. Ja kupiłem po leasingowy :) cudowna maszyna.

Powiem ci że to prawda. Jednak mam dobrą wiadomość. Z obecnie dostępnych równie dobry jest Lenovo ThinkPad L540. Ta sama genialna klawiatura, touchpad i design. Jak byś szukał to zapodaj sobie L540 z dyskiem SSD i Win 10. Uruchamia się 5 sek i pracuje bardzo stabilnie i niezawodnie!
    Jeszcze coś tam dobrego nawet dziś można znaleźć, choć jest tego coraz mniej - takie odnoszę wrażenie.
    Top Serwis
    Poziom 24  
    TV 55 cali UHD kruger matz z Lechpola po 26mies. eksploatacji , tak wygląda podświetlanie. To już nie pierwszy Sprzęt RTV AGD ma działać dłużej ustawa EU przypadek tego producenta.
    tplewa
    Poziom 38  
    Top Serwis napisał:
    TV 55 cali UHD kruger matz z Lechpola po 26mies. eksploatacji , tak wygląda podświetlanie. To już nie pierwszy Sprzęt RTV AGD ma działać dłużej ustawa EU przypadek tego producenta.

Jakiego producenta ? - z produkcją a tym bardziej projektowaniem nie mają nic wspólnego...

"kruger & matz" to tylko brand... Jest to importowany tani chiński sprzęt jaki można sobie zamówić pod dowolną "chwytliwą" nazwą... Więc czego tutaj wymagać...

A co do laptopów to jak chce się coś solidnego to biznesowe serie np. Dell Precision itd.
    Macosmail
    Poziom 34  
    Top Serwis napisał:

To dotyczy wszystkich producentów. 10 tyś h. to jest często wyczyn dla obecnych podświetleń. Nie można nazwać tego awarią to jest zużycie.
    Nawet powiedziałbym, że te tanie TV marketowe są ogólnie mniej awaryjne. Poprostu prostsza konstrukcja.
    nfsfan83
    Poziom 9  
    Chwila, to ja się obawiam, że moje używki na CCFL już mają swoje lata i padną świetlówki a tutaj Macosmail pisze, że te nowe to dla nich 10 tys to już źle? CCFL to ile max może pożyć 20? 50 tys? LED pisali, że nawet 100 tyś :)
    tplewa
    Poziom 38  
    nfsfan83 napisał:
    Chwila, to ja się obawiam, że moje używki na CCFL już mają swoje lata i padną świetlówki a tutaj Macosmail pisze, że te nowe to dla nich 10 tys to już źle? CCFL to ile max może pożyć 20? 50 tys? LED pisali, że nawet 100 tyś :)

He he to lampa w moim starym projektorze Epsona ma wyjechane już ponad 10k h i dalej świeci całkiem dobrze ;) no ale teraz ludzie będą trzepać gruchę ;) na nazwę "qled" nie mającą nic wspólnego z qled jak led nie miał nic wspólnego z oled ;) to sobie nowe kupią ;)
    ^ToM^
    Poziom 37  
    nfsfan83 napisał:

CCFL jak jest dobrej jakości to nawet 100 tyś godzin pożyje. Co najwyżej spadnie nieco jej jasność. Nie martw się na zapas! Natomiast LED piszą 100 tyś ale w praktyce jak widać to po 3000 godzin padają. Trzeba kupować TV solidniejszych producentów jak SONY czy Panasonic. Tam elektronika jest staranniej dopracowana.
    nfsfan83
    Poziom 9  
    No właśnie taki mam charakter, że martwię się na zapas... :( bo wiem, że to już nie wróci i staram się aby jak najdłużej działało. Czy bardziej zmniejszenie kontrastu czy podświetlenia wpływa na żywotność?
    Top Serwis
    Poziom 24  
    Sony czy Panasonic?? wrzucone do jednego worka syf jakich mało. Ponadto niektóre Modele Panasonica produkowane jako
    Vestel w Turcji.
    Top Serwis
    Poziom 24  
    Sharp raczej jako czysty chinol występuje, menu jak w manta itp... Zgroza.