Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSI DyskiCSI Dyski
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Laptop "dla teścia" do 500zł

04 Paź 2019 21:50 123 3
  • Poziom 12  
    Witajcie.

Mój teść poprosił mnie o znalezienie dla niego komputera do 500zł. Założenie jest takie ze ma to być laptop do słuchania muzyki i przeglądania internetu. Jednocześnie znając go chciałbym zaproponować mu coś wzmocnionego lub ultrabook. Wiem ze w tej kwocie cudów nie zdziałam ale "muszę" spróbować :P
    Znalazłem takie 2 interesujące mnie pozycje:

• - LENOVO V310-15ISK (i3-6006U, 4GB DDR3, 15.6", 1920x1080, 128GB SSD) - 495zł

- CLEVO STONE NT310 W550SU (i3-4100M, 4GB DDR3, 15.6", 1366x768, HDD 320 GB) - 489zł - tylko o tej marce nic nie wiem

Co sądzicie o tych propozycjach? A może macie swoje typy?
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Moderator Samochody
  • CSI DyskiCSI Dyski
  • Moderator - Komputery Serwis
    Ja dodam od siebie jeszcze T430s lub T431s. Ten drugi nie ma napędu optycznego. Na minus nieco może ciche głośniki, ale raczej muzyki na wbudowanych w laptoipa głośnikach nie będzie słuchał.

Jeśli chodzi o Lenovo to dopadłeś go w dość dobrej cenie, parametry nawet ma znośne za te pieniądze, do tego dysk SSD, co jest wielkim plusem. Tyle że jakościowo te sprzęty nie były najciekawsze, jeśli byś się na niego zdecydował to przy zakupie sprawdź, czy pokrywa matrycy składa się i otwiera płynnie, czy nie składa się na tyle ciasno że korpus się wygina, czy nie ma pęknięć w okolicach zawiasów (zarówno po stronie korpusu jak i pokrywy matrycy), a także czy nie rozwarstwia się ubudowa przy otwieraniu/zamykaniu matrycy (zarówno korpus jak i część z ekranem).

O clevo nie powiem wiele, bo nie miałem.
  • Poziom 12  
    Po konsultacjach z teściem co do wielkości ekranu stanęło właśnie na: Lenovo ThinkPad T430 (i5-3320M, 4GB DDR3, 14", 1366 x 768, 120 GB SSD) - 500zł
    Nie ukrywam, że lubię i szanuję serię ThinkPad i ucieszyłem się, że mam możliwość po raz kolejny komuś go polecić.
    Dziękuję wszystkim za podsunięcie tego pomysłu. :D