Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ibiza 2014r - Problem ze światłem postojowym tylnym

04 Oct 2019 23:17 171 10
  • Level 22  
    Witam,
    Mam Ibzę z 2014 roku. Tylna lampa oryginał. Problem w tym, że na paseku led ze światła pozycyjnego, po jakichś np. 10 min, w dwóch miejscach, pojawiają się ciemne plamy zaznaczone na niebiesko. Dołączam zdjęcie z internetu. Co może być nie tak? Styki zaśniedziałe mają na to wpływ? Ibiza 2014r - Problem ze światłem postojowym tylnym
  • Level 30  
    Zamieść zdjęcie swojej lampy. Jak to wygląda?
  • Level 22  
    No ok, pójdę do samochodu i zrobię zdjęcie ale muszą poświecić min. 10 min żeby zrobiły plamy na pasku.

Dodano po 22 [minuty]:

Jedno zdjęciu po włączeniu, a drugie niestety po 8 min w zaznaczone na niebiesko robi powoli ciemno. Ibiza 2014r - Problem ze światłem postojowym tylnym Ibiza 2014r - Problem ze światłem postojowym tylnym
  • Level 30  
    Widać, że nie tylko w miejscu zaznaczonym przygasa. To jest na pewno LED? Nie CCFL?
  • Level 22  
    W instrukcji pisze oświetlenie pozycyjne i stop jako LED i nic więcej. Ale jak naciśnie hamulec to świeci Ledy takie prawie kropki w bokach pomiędzy tymi paskami w środku. W lewym jest ok wg mnie. Tylko w tych miejscu przygasa w/g ludzkiego oka, a telefon od zależności kąta robi ,,błędy,,
  • Level 30  
    Problem występuje przy pracy na akumulatorze, czy również przy pracy na włączonym silniku?
  • Level 22  
    Wiesz co....to było na akumulatorze, a przy włączonym silniku nie sprawdziłem. Tylko jak zatrzymuję, wyłączę silnik i świecą światła postojowe i w tych miejscu jest ciemno. ale jak wyłączę światła na np. 10 min i włączę to nie ma plamy. Tylko dodam że na obd pojawia błąd przekroczenia górna wartość napięcia graniczna (ograniczenie działania) a nr błędu 00447 w centrum układu napięcia i stan sporadyczna.

Dzisiaj rano pojadę do podziemnym sklepie handlowym z włączonym światłami i zrobię zdjęcie przy włączonym silniku i przy wyłączonym.
  • Level 30  
    No tak właśnie obstawiam układ regulacji napięcia do tych ledów, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy. Prawdopodobnie przyczyny należy szukać w samej lampie. Nie jest zawilgocona wewnątrz?
  • Level 22  
    Nie jest zawilgocona, a zaśnieżone styki mają wpływ? Muszę sprawdzić zdejmując lampę o ile pogoda pozwoli. Ten błąd to od lampy?
  • Level 22  
    Kika dni było ok ale dziś udało zrobić zdjęcie z plamami: Ibiza 2014r - Problem ze światłem postojowym tylnym
  • Level 36  
    Otworzyć ,poprawić luty. Dość trudne ze względu na możliwość przegrzania LED. Ewentualnie wymienić uszkodzone.