Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór szerokokątnych czujek PIR

05 Paź 2019 09:59 258 12
  • Poziom 10  
    Panowie i Panie, mam do was szybką prośbę o doradzenie wyboru szerokokątnej czujki PIR. Biorę pod uwagę następujące pozycje, ale na co dzień nie zajmuję się SSWiN, więc wezmę pod uwagę również inne pozycje:
    - CROW BINGO - kąt 110*,
    - CROW SWAN - kąt 110*,
    - CROW FLASH (dualna z detekcją zbicia szkła) - kąt 110*,
    - PARADOX PRO PLUS - kąt 110*,
    - PARADOX DIGIGARD65 (podwójny lub poczwórny PIR) - kąt 110*,
    - SATEL AQUA PRO - kąt 141*.

Pozdrawiam! :)
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Ale o co chodzi, do czego chcesz dobrać (dopasować) te czujki?
  • Poziom 10  
    Mam sześciokątne pomieszczenie z oknem na każdej ścianie. Jest wysokie i montaż czujki sufitowej nie wchodzi w grę. Jako, że jesteście doświadczeni że sprzętem, to proszę o pomoc przy wyborze czujki z tych, co podałem lub innej... Zależy mi na tym, aby nie było pocisk fałszywych alarmów. Z wyczytanych opinii wiem, że są lepsze serie urządzeń oraz te gorsze, na które nie chciałbym trafić...
    Bardzo mnie także interesuje wysokość tego pomieszczenia, że nie można wykorzystać czujek sufitowych?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    A co to zmienia, wnosi, w czym będzie lepsze, biorąc pod uwagę, że chodzi autorowi o uzyskanie jak największego kąta widzenia ?
  • Poziom 10  
    sharp napisał:
    Kąty, kątami, ale może się okazać, że jedną czujką tego pomieszczenia nie da się objąć - dlatego pytałem o wymiary.

Da się to zrobić na jednej czujce i do tego dążę...

Chronione pomieszczenie jest w kształcie sześcianu o powierzchni 25 m2. Wysokość ścian to 2,5 m. Dach jest w kształcie stożka o wysokości 5 m względem podłogi. W uproszczeniu wygląda to tak, jak na rysunku.
    dobór szerokokątnych czujek PIRCaptur..PNG Download (18.1 kB)
    Bosch DS939 bez problemu.
    Zachęcam także do wypróbowania CROW TLC360. Pomimo przekroczenia wysokości myślę, że powinna się sprawdzić.
  • Poziom 10  
    Rysiek2 napisał:
    Bosch DS939 bez problemu.
    Zachęcam także do wypróbowania CROW TLC360. Pomimo przekroczenia wysokości myślę, że powinna się sprawdzić.

Montaż czujki sufitowej w takim pomieszczeniu wydaje mi się ryzykowny ze względu na możliwość pojawienia się skroplin w miejscu montażu czujki... Pomieszczenie to w zimie nie będzie ogrzewane.

Zobaczę na tego BOSCH'a. Co do CROW'a, to nie chcę montować czujki wyżej niż jest to zalecane przez producenta. W końcu był jakiś powód ograniczenia dopuszczalnej wysokości montażu. System alarmowy ma być sprawny i skuteczny.
  • Poziom 10  
    Panowie, niestety nie mam jak zamontować czujki sufitowej w tym pomieszczeniu.
    Która z tych szerokokątnych podanych w pierwszym poście będzie najlepsza? Może macie jakieś dobre doświadczenia z innymi czujkami, które możecie polecić?
    matyjach napisał:
    Która z tych szerokokątnych podanych w pierwszym poście będzie najlepsza?

Generalnie z czujkami znanych producentów nie ma problemów (przynajmniej ja nie mam).
    Czujki dobiera się w oparciu o szczegółowe potrzeby. To ty musisz określić w oparciu o przeprowadzoną analizę słabych punktów obiektu oraz istniejących zagrożeń, która z czujek najbardziej spełni oczekiwania. Zasada jest taka, że czujki alarmowe (w odróżnieniu od pożarowych) rozmieszcza się "pułapkowo". Dlatego przed ich wyborem i lokalizacją trzeba przeprowadzić powyższe analizy.