Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

M165evo - Pytanie podłączenie tweeterów

Jordandc 05 Oct 2019 11:26 1464 8
    Jordandc
    Level 15  
    Witam
    Zakupiłem zestaw głośników m165evo + tweetery i mam pytanie o połączenie zwrotnicy.

Fabrycznie przyszło połączone jak na zdjęciu czyli nie pasuje do żadnego ustawienia z opisu.

M165evo - Pytanie podłączenie tweeterów

Moje tweeter będą montowane w drzwiach czyli muszę połączyć czarny z zielonym, a szary z folietowym pozostawić rozłączone i je zaizolować ??
    Jordandc
    Level 15  
    bubu1769 wrote:
    Rzeczywiście, źle spojrzałem.
    Ale do montażu w drzwiach to musi być podłączone tak jak w pierwszej pozycji czyli Czarny z Zielonym a pozostałe dwa luźno.
    ciekawe co by się stało jakby podłączyć jak jest teraz to połączone.
    adam_1991r
    Level 27  
    Wydaje mi się że to jest głośność tweetera po prostu. Daj na 0db a jak będzie za głośny to wtedy -3 zgodnie z opisem
    bubu1769
    Level 41  
    Bo to jest ustawienie głośności tweetera.
    Jeśli jest montowany w kolumnach które są zazwyczaj ustawione w pewnej odległości od odbiorcy należy ustawić filtr na 0 dB.
    Jak jest montowany w samochodzie w trójkątach od lusterek bocznych bądź na desce rozdzielczej to ustawia się -3 dB żeby dźwięk z nich nie był zbyt natarczywy.
    W przypadku montażu w drzwiach gdzie głośnik znajduje się zazwyczaj w okolicach uchwytu i dodatkowo jest skierowany w naszą stronę wtedy ustawia się -6 dB.
    adam_1991r
    Level 27  
    Ja bym tak jednak nie zrobił bo może to być zgubne. Przykładowo często prawy woofer i tweeter są w takiej samej odległości od głowy. Więc ja bym na początek zrobił na 0 i jak będzie za głośno grał tw to wtedy zmienił. Więc na początku radzę nie zakładać tapicerki i protestować