Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala libra C MA - wadliwe zamykanie drugiego skrzydła

05 Paź 2019 12:35 102 11
  • Poziom 16  
    Po miesięcznej nieobecności w domu, zauważyłem taką nieprawidłowość w działaniu centrali bramowej (typ jak w temacie): po zamknięciu jednego skrzydła, drugie uderza w to już zamknięte, na wyświetlaczu pojawia się sygnał przeszkody AMP i koniec działania automatyki. Dawniej drugie skrzydło łagodnie dochodziło do pierwszego. Gdzie szukać przyczyny i jak usunąć tę wadę ?
  • Poziom 28  
    Zaprogramuj od nowa, naucz ją prawidłowych położeń skrzydeł.
  • Poziom 16  
    Nigdy się w programowanie nie bawiłem. Czy można to opanować, czy też należy założyć, że bez serwisu się nie obejdzie.
  • Poziom 28  
    makar42 napisał:
    Czy można to opanować, czy też należy założyć, że bez serwisu się nie obejdzie.

To zależy od tego czy jesteś "techniczny". Zamieszczam instrukcję programowania po polsku. Poczytaj i daj znać. W razie czego służę pomocą.
    LIBRA_C...pdf Download (1.01 MB)Punkty: 3 dla użytkownika
  • Poziom 16  
    Tę instrukcję znalazłem w moich dokumentach dotyczących tej centrali, więc będę kombinował.
  • Poziom 16  
    Deklarowałeś: "W razie czego służę pomocą". Mam więc pytanie, czy krańcówki w stanie spoczynku są zwarte czy rozwarte ?
  • Poziom 28  
    Wszystko w napędach bramowych jest typu NC.
  • Poziom 16  
    I tu mam z Twoją odpowiedzią problem, bo skoro krańcówka jest typu NC , to znaczy, że w stanie spoczynku (poza wpływem pola magnetycznego) jest zwarta. Znalazłem pod takim linkiem : https://alfabram.pl/shop/czesci-serwisowe/1936-czujnik-krancowy-bft-phobos-n-bt.html tę krańcówkę i zapytałem sprzedawcę, jaki jest jej stan poza polem magnetycznym. Oto jego odpowiedź :
    Witam,
    czujnik poza polem magnetycznym jest rozwarty, w momencie najechania na
    pole magnetyczne czujnik się zwiera.

---
    Pozdrawiam
    ALFABRAM
    Adrian Orlecki
    539-686-947
  • Poziom 28  
    Jeżeli masz jeden czujnik sprawny, to sprawdź miernikiem jakiego typu jest. Możesz też podać na centralę sygnał symulujący czujnik, w momencie ruchu. Skrzydło powinno się zatrzymać jeżeli jest NO.
  • Poziom 16  
    Gdybym miał pod ręką sprawny czujnik, to bym nikogo nie pytał o jego typ.
  • Poziom 28  
    Jak już wcześniej napisałem - podaj sygnał na centrale w momencie ruchu drugiego skrzydła przy zamykaniu...
  • Poziom 16  
    Założyłem kontaktron NO i brama działa sprawnie. Zamykam temat.