Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 55 cali z matrycą IPS do 2500?

05 Paź 2019 13:04 189 8
  • Poziom 1  
    Cześć,

szukam porady dotyczącej zakupu nowego telewizora o rozmiarze 55 cali - zależy mi na informacji na jakie modele zwrócić uwagę wybierając się do sklepów stacjonarnych.
    Jeżeli chodzi o wymagania to z tego co się zorientowałem jedyna słuszna matryca to IPS, gdyż zależy mi na kątach widzenia (a te już od najmniejszych odchyleń drastycznie wpływają na jakość w matrycach VA). Ponadto TV stoi w mocno oświetlonym pokoju zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami, więc czerń nie jest tak istotna.

Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości obrazu/dźwięku/wykonania do ceny. Jakość systemów Smart TV kompletnie nie gra roli (nie będą wykorzystywane), wobec czego ten czynnik można wykluczyć z procesu decyzyjnego. Na TV oglądana będzie w 90-95% zwykła TV od Orange, główne programy informacyjne/seriale (70%) i sport (30%).

Na jakie TV spełniające powyższe wymagania zwrócić uwagę? Kwota maksymalna jaką chciałbym przeznaczyć to ok. 2500 zł. Z góry dzięki za propozycje!
  • Moderator RTV Co kupić
    Może Philips z serii The One na 2019 rok czyli 55pus7304.
    Ma 3 GB RAM i Android TV.

Z tanich LG na IPSie fajna jest seria 55UM74xx.
    Model 55UM7400 był ostatnio poniżej 2k PLN.
    Smart tv to WebOs.
  • sprzedawca - konsultant
    Masz dużo modeli bardzo dobrych.
    LG 55 um7400 za 2124 zł
    TCL 55C7026 za 2199 zł
    LG 55UK6500 za 1950 zł
    Toshiba 55u78 za 1899 zł
    TCL 55 EP 680 za 2124 zł
  • Poziom 8  
    Ludwik XVI napisał:
    Może Philips z serii The One na 2019 rok czyli 55pus7304.
    Ma 3 GB RAM i Android TV.

Z tanich LG na IPSie fajna jest seria 55UM74xx.
    Model 55UM7400 był ostatnio poniżej 2k PLN.
    Smart tv to WebOs.

Czy to jest pełne RGB? Ten LG?
  • Moderator RTV Co kupić
    Wg tej recenzji jest struktura RGBW: https://www.expertreviews.co.uk/lg/1409853/lg...-finally-a-cheap-tv-that-does-half-decent-hdr

Colours can be adjusted for a more natural look, but it’s never truly accurate because of the screen’s RGBW subpixel configuration.
  • sprzedawca - konsultant
    Nowe modele mają RGB.
  • Poziom 8  
    No właśnie według displayspecification model um7400 ma strukturę RGBW. komu wierzyć?
  • Moderator RTV Co kupić
    LOCOLOCO napisał:
    Nowe modele mają RGB.

Masz na to jakieś potwierdzenie?

Wg mnie, raczej dopiero od SM w górę jest pełne 4K.
  • Poziom 8  
    No właśnie ? Znajomy wysłał mi z gazetki 55um7610 w promocji, wiem że to IPS, ale na przyklad displayspecification nie podaje czy to pełne RGB czy RGBW..