Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór sprzętu do BTSa Wwa Kępa Tarchomińska 19A ORANGE

Ghogh 08 Lis 2019 12:56 1047 61
 • #61
  _cheetah_
  Poziom 38  
  Ghogh napisał:
  Nie wiem o co chodzi. Sprawdziłem ponownie, antena ustawiona na Brukowa. Z karta Play idealnie łapie ten BTS, a z Orange się nie łączy i wybiera wszystkie w pobliżu (na każdym paśmie inną).

  Wygląda to trochę tak, również z innych przypadków niż twój, że o ile w przypadku np. Play - nie ma, lub może nie być, większego znaczenia, ile innych BTS-ów jest w pobliżu bądź w kącie widzenia anteny, to dla Orange ich BTS lubi być w pustej przestrzeni, bez bliskich sąsiadów bądź sąsiadów na kierunku widzenia anteny. Inaczej mówiąc, przy Orange daje się zauważyć silne uzależnienie odbioru od zakłóceń od innych BTS-ów.

  Ghogh napisał:
  dają w godzinach szczytu 22-23 wyniki ok 40Mbps dla download i uploadu i przy laptopie podpiętym kablem do B715. Z ciekawości jednak zrobiłem też w tym samym czasie na WiFi i ku mojemu zaskoczeniu download wyszedł 90Mbps. Powtórzyłem testy i wyniki podobne. Totalnie zgłupiałem.

  To jest, niestety, kolejne "odkrycie Ameryki", choć nie tak ważkie, jak w przypadku MF-286 ;)

  Wygląda, że routery B715 czy B525, a możliwe, że i inne tego producenta, mają taką specyficzną cechę, że ograniczają transfery po LAN do mniej więcej połowy potencjalnej przepustowości (100mb/s), czyli do około 50mbit/s. Póki co nie wiadomo dokładnie o co chodzi - możliwe, że o wydajność ich chipsetu, a może o coś innego. Po wifi śmigają dobrze. Więc dla szybkich transferów (>50mbps) trzeba stosować wifi.

  Tam jest dokładnie ten sam motyw --> Link
  I taka dygresja - To ograniczenie po LAN potrafi być bardzo widoczne, jeśli do routera podłączone jest więcej niż jedno urządzenie. Podobno, może pomóc w takich sytuacjach zastosowanie switcha separującego router od urządzeń.

  Mają też inną 'przypadłość', która może dawać znać o sobie przy bardzo szybkich transferach w trudniejszych warunkach odbioru. Otóż router może zacząć się przegrzewać i może się włączyć ograniczenie termiczne routera, dokonując ograniczenia szybkości transferu dla ostudzenia sprzętu. Ograniczenie może być nawet bardzo znaczne.
 • #62
  Ghogh
  Poziom 3  
  _cheetah_ napisał:
  I taka dygresja - To ograniczenie po LAN potrafi być bardzo widoczne, jeśli do routera podłączone jest więcej niż jedno urządzenie. Podobno, może pomóc w takich sytuacjach zastosowanie switcha separującego router od urządzeń.


  Mam switch, sprawdzę. Zabawne jest to, że właśnie pozostałe routery w domu czy "ważne punkty" chciałem podpiąć bezpośrednio w B715, żeby było mniej "pośredników" i było lepiej. Okazuje się tymczasem, że jest dokładnie odwrotnie. Sprawdzę ze switchem i bez i będzie jasność.