Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 - Mechanizm wyboru biegów w skrzyni 20CN20 ciężko chodzi.

05 Paź 2019 16:41 306 3
  • Poziom 3  
    Mam problem z mechanizmem wyboru biegów w skrzyni 20CN20 w peugeot 307 1.6 16V 110km 2001r pokazanym na poniższym zdjęciu.Lewarek zmiany biegów chodzi bardzo ciężko w położeniu lewo/prawo.
    Jest to wina na pewno tej dźwigni na skrzyni biegów zaznaczonej czerwoną strzałką ponieważ po odpięciu linki łączącej lewarek z tą dźwignia sam lewarek oraz linka chodzą bardzo luźno i nie są zatarte.

Natomiast ta zaznaczona dźwignia na skrzyni chodzi bardzo ciężko.Wygląda jakby no nie wiem coś było ugięte w środku w skrzyni.

Miał ktoś podobny przypadek? Co tam wogole jest w środku w skrzyni pod tą dźwignią?

Dodam że olej w skrzyni biegów był wymieniany i żadnych zmian.

Peugeot 307 - Mechanizm wyboru biegów w skrzyni 20CN20 ciężko chodzi.

@edit2
    Zauważyłem na innym zdjęciu poglądowym że ten trzpień jest mocowany na takim bolcu jak na poniższym zdjęciu. Czy da się wyjąć ten trzpień i np wymienić albo przeczyścić?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    wyczyszczenie tego raczej nic Ci nie da, pozatym tam powinna byc tulejka teflonowa i ile dobrze pamietam. najlepiej oddac skrzynie do przegladniecia. Nie miales problemow ze zgrzytami, glosna praca skrzyni czy wypadaniem biegów?
    Osobiscie moge Ci polecic Wojtka Gierala z krasnika, moze nie jest najtanszy ale jest guru manualnych skrzyn biegow grupy psa, Przynajmniej polowa rajdowek w kraju grupy psa ma skrzynie remontowana lub modyfikowana u niego
  • Poziom 3  
    beryas napisał:
    wyczyszczenie tego raczej nic Ci nie da, pozatym tam powinna byc tulejka teflonowa i ile dobrze pamietam. najlepiej oddac skrzynie do przegladniecia. Nie miales problemow ze zgrzytami, glosna praca skrzyni czy wypadaniem biegów?
    Osobiscie moge Ci polecic Wojtka Gierala z krasnika, moze nie jest najtanszy ale jest guru manualnych skrzyn biegow grupy psa, Przynajmniej polowa rajdowek w kraju grupy psa ma skrzynie remontowana lub modyfikowana u niego

Gdzie powinna być tulejka teflonowa? W tym miejscu co zaznaczyłem na drugim zdjęciu?

Ze zgrzytami czy wypadaniem biegów nie ma problemów. Jedno co chyba jest do zrobienia to sprzęgło tzn: nie ślizga sprzęgło podczas ruszania lub gwałtownego przyśpieszenie ani nie zgrzyta skrzynia przy zmianie biegów ale sprzęgło bierze już bardzo wysoko - prawie u samej góry.
    Czy zużyte sprzęgło mogło by powodować ciężko działającą dźwignie biegów w prawo/lewo?
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    nie sprzeglo tego nie powoduje. skrzynia jest do rozbiorki. Tulejka teflonowa jest wewnatrz skrzyni na walku ktory zaznaczyles