Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb

05 Paź 2019 20:01 204 3
 • Poziom 9  
  Witajcie,
  długo zbierałem się żeby napisać ten post, ale nadszedł ten moment.
  Została mi po tacie maszyna CNC, raz ją opisywał tutaj na forum, link poniżej.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2719263.html
  Później zdążył ją trochę zmienić, ulepszyć i tak stoi od pewnego czasu. Ja się kompletnie na tym nie znam, ale może ktoś z Was się zainteresuje kupnem maszyny za niewielkie pieniądze. Dogadamy się. Szkoda żeby jego praca się zmarnowała. Dołączam kilka aktualnych zdjęć. Została wyłączona w trakcie wykonywania ostatniej płaskorzeźby.
  Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb Frezarka cnc do grawerowania i płaskorzeźb
 • PCBway
 • Poziom 39  
  Na jednym ze zdjęć widać, co się dzieje jak silnik krokowy zgubi kroki i frez przeora całą pracę. Konstrukcja budżetowa z małymi możliwościami za małe silnik do rozwiązania.
 • PCBway
 • Poziom 9  
  Można było to zrobić dużo lepiej , lecz w sumie jeśli działa to może ktoś się tym zainteresuje.
  Na pewno mnóstwo pracy w to zostało włożone i to zawsze pochwalam bo nawet jak coś nie wyjdzie to każda porażka jest nawozem sukcesu .
  Tak czy inaczej troszkę się na tym znam bardziej od strony mechaniczno-konstrukcyjnej i powiem szczerze , nie chcąc krytykować , ale prawie wszystko co mogło być źle to jest źle .
  Konstrukcja jest za wątła .
  Wałki prowadzące przy założeniu , że nie są one podparte są za cienkie i to nawet przy frezowaniu drewna .
  Dochodzi również problem z kątami pomiędzy osiami ponieważ nawet jeśli są dokładnie skalibrowane to niestety przy takiej ramie nie na długo.
  Silniki akurat to sporna kwestia i kindlar ma trochę racji , chociaż z drugiej strony dla hobbysty który nie potrzebuje demona prędkości można by było napędzać śruby przez przekładnie pasową np 2:1 i moment byłby całkiem spory.
  Są jeszcze inne problemy ale myślę , że za części mógłbyś dostać trochę pln np za falownik wrzeciona jesli jest bo wygląda mi to na silnik szczotkowy , silniki krokowe i sterownik też byłby cos warty nom i jeszcze system sterowania jeśli jest to np mach3 , a nie arduino.
  Najbardziej podoba mi się wyciąg trocin z wiadra jest poprostu genialny .
  Choć twój ojciec był z niej zadowolony i prace na niej wykonane mi sie podobają to raczej nie kupiłbym jej jako całość ale życzę powodzenia w znalezieniu kupca.
  Ostatecznie podsumowując to przyznam szczerze , że nie miał bym jaj podjąć się takiego projektu więc szacun.