Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena siatkowa, Dwa odbiorniki TV- Różne programy

05 Paź 2019 20:54 240 16
  • Poziom 8  
    Dzisiaj próbowałem podłączyć pod antenę siatkową dwa odbiorniki TV - podłączyłem trójnik, do trójnika pierwszy TV podłączony bez zasilacza, potem drugi TV z zasilaczem... i brak sygnału. Po odłączeniu z trójnika przewodu pod który jest podpięty zasilacz, programy pojawiły się na obydwóch odbiornikach TV, tylko na jednym są programy polskie i czeskie (mieszkam na południu PL) natomiast na drugim TV są programy tylko czeskie. Polskie programy są niedostępne pomimo że zostały zaprogramowane w telewizorze. Co to może być, że to takie wszystko pokręcone?
  • Poziom 38  
    Albo separator zasilania, czyli to, co masz przy TV teraz, przenosi się na wejście rozgałęźnika telewizyjnego.

Możesz zrobić fotkę "rozdzielacza", który teraz masz?

A na tej antenie jeden TV odbiera?
  • Poziom 43  
    Przy tym rozgałęźniku co masz trzeba wtykiem separatora wejść na wejście rozgałęźnika a wyjścia bezpośrednio do TV.
    Taki wtyk potrzebny. Pamiętać, że na wejście rozgałęźnika ma wchodzić sygnał.
    Antena siatkowa, Dwa odbiorniki TV- Różne programy
  • Poziom 8  
    Obydwa odbiorniki działają pomimo, że jeden TV jest odłączony od anteny (w tym odbiorniku są same czeskie programy i przy nim jest podłączony zasilacz pod TV) drugi odbiornik TV podłączony jest do anteny i tu jest wszystko ok.

Do nadajnika jest ok.50km Antena siatkowa, Dwa odbiorniki TV- Różne programy
  • Poziom 33  
    buszok skoro odbiorniki działają to w czym problem?
  • Poziom 43  
    To jest rozgałęźnik co przepuszcza zasilanie we wszystkie kierunki i aby podłączyć zasilanie przy jednym TV to przy drugim powinien być sam separator bo jego głowica może zwierać zasilanie i nie ma odbioru nigdzie.
  • Poziom 8  
    Podłączyłem "właściwy" trójnik i.........na pierwszym TV są polskie i czeskie kanały, natomiast na drugim TV są czeskie kanały, na polskich knałach wyświetla się napis "nieobsługiwany tryb wideo"............... co to za ustrojstwo?
  • Poziom 38  
    A poprzednio były na tym TV polskie programy? Bo taki komunikat to świadczyłby o tym, że odbiornik nie ma dekodera mpeg-4 dla video.
  • Poziom 35  
    buszok napisał:
    na drugim TV są czeskie kanały, na polskich knałach wyświetla się napis "nieobsługiwany tryb wideo"

Co to za model? Jak sugeruje kol. @_cheetah_, być może telewizor odbiera tylko tv cyfrową MPEG-2, która nadawana jest (jeszcze) w Czechach. Nie wiem jaki masz ten pierwszy odbiornik, ale jeżeli nie posiada dekodera dvb-t2/HEVC, to niedługo i na nim zgasną ci kanały czeskie. Czesi są obecnie na etapie przechodzenia ze standardu dvb-t na dvb-t2, który za ok. 3 lata będzie obowiązywał także w Polsce.
  • Poziom 8  
    Być może, że trzeba dekoder Dvbt, bo dotej pory telewizor był podłączony do zestawu telewizji satelitarnej
  • Poziom 43  
    buszok napisał:
    napis "nieobsługiwany tryb wideo"............... co to za ustrojstwo?
    To znaczy, że MPEG4 nie obsługuje i trzeba dekoder DVB-T najlepiej aby był już DVB-T2.
  • Poziom 8  
    Zakupiłem juz dekoder i czy trójnik"nowy" ma zostać czy zastosować poprzedni, czy zasilacz z podłączony do TV mam odłączyć czy pozostawić?
    Jak to ma teraz wszystko podłączyć?
  • Poziom 38  
    A jak masz to teraz wszystko podłączone? I daj zdjęcie tego "nowego" trójnika.
  • Poziom 43  
    buszok napisał:
    Podłączyłem "właściwy" trójnik i.........na pierwszym TV są polskie i czeskie kanały, natomiast na drugim TV są czeskie kanały, na polskich knałach wyświetla się napis "nieobsługiwany tryb wideo"............... co to za ustrojstwo?

Skoro tu działa to podłącz tylko dekoder i nic więcej.
  • Poziom 8  
    Tylko czy teraz przy dekoderze DVB-t musi być wzmacniacz czy nie i czy trójnik ma być dwudrożny czy nie?
  • Poziom 43  
    A to co działało z cytatu to sprawdzałeś oba TV osobno na jednym kablu czy już rozdzielone i oba jednocześnie?
    Tu masz wariant podłączenia przy jednym z TV gdy rozgałęźnik PowerPass a gdy nie PowerPass to drugi separator potrzebny. Antena siatkowa, Dwa odbiorniki TV- Różne programy
    a tu co potrzeba by separator podłączyć przed rozgałęźnikiem.
    Antena siatkowa, Dwa odbiorniki TV- Różne programy Antena siatkowa, Dwa odbiorniki TV- Różne programy Antena siatkowa, Dwa odbiorniki TV- Różne programy