Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 2.0 HPi - Skaczące obroty

gustllik 05 Paź 2019 21:33 84 0
 • #1
  gustllik
  Poziom 4  
  Witam,

  Mam problem z Citroenem C5 z 2001 roku z silnikiem 2.0 benzyna HPi. Jest to ten bardzo nie lubiany bezpośredni wtrysk benzyny.

  Na biegu jałowym obroty silnika utrzymują się w normalnym przedziale, tj. około 800 obr/min. Delikatnie falują +/- 50 obr/min.

  Natomiast, podczas jazdy na wrzuconym biegu i nagłym wyluzowaniu, obroty zamiast spaść i utrzymać się na poziomie wolnych obrotów, podskakują np. do 1300 obr/min i po chwili spadają do tych 800 obr/min. Efekt ten można porównać do wciśnięcia gazu na sekundę.

  Świece zostały wymienione. Dziś uszczelniłem przewód odmy olejowej. Powietrze nie ucieka z niej bokiem. Filtr powietrza jest czysty.

  Podczas jazdy ze stałą prędkością nie ma szarpania, podczas przyśpieszania również. Natomiast jak auto stoi w miejscu i utrzymam obroty np na 2800 obr/min wtedy czuć szarpanie.

  Po zakupie odkryłem że we wtyczkę do sondy lambdy, tej przed plecionką za sinikiem, wetknięty był opornik. Napięcie na wtyczce podczas pracy silnika wynosi 5V. Oporność sondy lambdy wynosi około 254Ω (wartość mierzona na rozłączonej wtyczce przy wyłączonym silniku). Kontrolka silnika wcale się nie wyświetla. Nawet jak sonda jest odpięta.

  Gniazdo OBD mam nie sprawne, tzn. nie ma napięcia na pinach. Diagnostyka komputerowa na chwilę obecną nie jest możliwa.

  Jakieś sugestie co może powodować falowanie obrotów?