Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy telewizor dla całej rodziny :)

mike1986 10 Paź 2019 00:47 510 40
    mike1986
    Poziom 7  
    No dobrze, ale ten TV z Allegro to jest oficjalny sklep Allegro. Czyli nie jakiś tam anonimowy sprzedawca. Oferta rzeczywiście jest atrakcyjna i może budzić podejrzenia. W Media Markt powiedzieli, że ta cena to kosmos (u nich jest 7.999,00). Czy Allegro (jako sprzedawca, a nie platforma) pozwoliłoby sobie na sprzedaż używanego sprzętu z opisem "Nowy"? Wszystko jest możliwe, ale to akurat mało prawdopodobne. A czy LG ma jakiś specyficzną część numeru modelu po której można rozszyfrować dystrybucję?

Różnice - no tak, Panasonic ma swój autorski OS, który ponoć jest do bani. Ale załóżmy, że nie potrzebuję:
    - sterowania głosem
    - dużej ilości aplikacji
    - Dash Board nie wiem co to.

Czy warto dopłacać do LG aż 3k dla wspomnianych wyżej funkcji? Sam jesteś zwolennikiem (z tego co czytam) nie pakowania się w zbędne koszty (wolisz Hitachi zamiast LG). Czyli wg. Ciebie Hitachi/Toshiba > LG > Panasonic?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    LG ma lepszą jasność HDR, lepszy system, 3GB RAM, Magic Pilot.
    Brałbym C9 bez gadania. Oferta Sklepu Allegro bardzo dobra.
    mike1986
    Poziom 7  
    Komputronik ma podobną cenę - 6299. A na pewno nie mają lewej dystrybucji...

Dodano po 2 [godziny] 12 [minuty]:

Lydwik, a Philips 854?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    804 Oled od Philipsa tez jest ok.
    Jak AndroidTV Ci pasuje to jak najbardziej. Technologicznie dobry model (na matrycy LG)
    mike1986
    Poziom 7  
    LG za 5.999 vs Philips za 6.999 ?
    mike1986
    Poziom 7  
    Jest jeszcze jedna sprawa - w Media jest dzis 30% na drugi produkt. Moglbym do Philipsa dobrac soundbar Samsunga q80r 30% taniej, a to bylaby dobra cena. W przypadku LG z Komputronika nie mam takiej opcji.
    mike1986
    Poziom 7  
    Zdecydowałem, że nie ma co iść na siłę w rabaty tego typu. Szczególnie, że mam dobry zestaw stereo, który podłączę optykiem z TV.

Tak się jeszcze waham co do tego Ambient Light - fajnie to wygląda. No i Philips ma ponoć dwa niezależne procesory - jeden odpowiedzialny za obraz, drugi za funkcje SMART.

Ludwik, wykorzystam jeszcze Twoją cierpliwość i życzliwość - dlaczego wg. Ciebie LG zamiast Philipsa? Nie mam nic przeciwko Android TV, ale być może LG nie dość, że jest 1k tańszy, to ma coś istotnego, czego nie ma Philips?
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Philips kosztuje 5949 zł i ma zdecydowanie większe możliwości.
    Lepsze multimedia, Ambilight, potrójna obsługa głosem więcej systemów HDR, Pilot z klawiaturą.
    LG obrazowo też extra i nie kupowałbym bez polskiej dystrybucji.
    Tu kosztuje 6399 zł z pakietem.
    mike1986
    Poziom 7  
    LG jest z polskiej dystrybucji, potwierdziłem numerem seryjnym. A gdzie znajdę Philipsa za 5949?

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Jeszcze pytanie - czy do LG lub Philipsa (i to może być dla mnie deal-breaker) można podłączyć głośniki aktywne (Edifier S3000 Pro) po optyku albo coaxialnym optyku w ten sposób, żeby działało sterownia głośności z pilota TV?

Dodano po 7 [minuty]:

Ewentualnie, czy będę mógł do LG lub Philipsa podłączyć głośniki po Wi-Fi albo DTS Play-Fi?