Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dioda LED + rezystor 220 om, obwód nie działa

06 Paź 2019 10:11 168 4
  • Poziom 4  
    Mam problem z prostym obwodem z rezystorem 220 om i diodą LED. Sprawdzałem multimetrem ciągłość obwodu na diodzie, rezystorze i na obu elementach jednocześnie, multimetr wydaje dźwięk. Sprawdzałem napięcie na baterii i na wyprowadzeniach kijanki, występuje napięcie ok 9 V, więc powinno działać. Jednak włączając zasilanie do obwodu nic się nie dzieje. W czym może tkwić problem? Przykładam bieguny dobrze, więc na pewno nie jest to tego przyczyna.
  • Poziom 20  
    Uszkodzona dioda LED, multimetr powinien piszczeć tyko w jednym kierunku,
  • Poziom 31  
    Hajna napisał:
    multimetr powinien piszczeć tyko w jednym kierunku

Przy rezystorze 220Ω i diodzie LED połączonych szeregowo multimetr na teście ciągłości nie powinien "piszczeć" niezależnie od kierunku załączonej diody.
  • Poziom 31  
    Prism_15_ napisał:
    Mam problem z prostym obwodem z rezystorem 220 om i diodą LED. Sprawdzałem multimetrem ciągłość obwodu na diodzie, rezystorze i na obu elementach jednocześnie, multimetr wydaje dźwięk. Sprawdzałem napięcie na baterii i na wyprowadzeniach kijanki, występuje napięcie ok 9 V, więc powinno działać. Jednak włączając zasilanie do obwodu nic się nie dzieje. W czym może tkwić problem? Przykładam bieguny dobrze, więc na pewno nie jest to tego przyczyna.

Pomiar rezystora i piszczy na 220 Ohm?Dziwne.Dioda LED na pomiarze ciaglosci powinna wskazywac w jednej polaryzacji jakas wartosc w przeciwnej nie na zakresie testu diod .Poprawnosc podlaczenia baterii.
  • Poziom 3  
    A nie jest przypadkiem za mały rezystor do 9V baterii? Sprawdź diodę na baterii pastylkowej 3 V.