Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Małe głośniki do komputera na biurko ~500zł

06 Paź 2019 17:07 408 17
  • Poziom 27  
    Cześć,

napisałem ten temat na forum RTV, ale dostałem dwie żałośnie słabe odpowiedzi, więc kopiuję tutaj. Zaznaczam że nie mam większego pojęcia o sprzęcie audio.

Szukam rozwiązania mojego problemu braku miejsca na biurku. Więc np. małych głośników komputerowych do użytku ogólnego, które dadzą też stereo w grach (tzn to będą jedyne głośniki jakich będę używać, po bokach od monitora). Biurko 120cm x 60cm, ekran to 31.5'' (około 84cm szerokości). Mam obecnie Fende r30BT i są za duże na moje biurko, nie spodziewałem się kiedy kupowałem, a poza tym mają wylot bass reflex na tył - idiotyzm tak to zaprojektować, bo bass reflex potrzebuje 20-30cm z tyłu, a sprzedają to jako głośniki komputerowe! (A bez tego w ogóle nie schodzą zbyt nisko.) Więc trzeba trzymać je na środku biurka, żeby pojawił się jakiś bass. Mam ich już dość, sprawdzają się okropnie.

Szukam mniejszych, które nie będą grały gorzej. Myślałem, żeby przeznaczyć na to +/-500zł. 2.0, 2.1, ale subwofer trzymałbym pod biurkiem (nie wiem czy to istotne). Myślałem o:
    *Creative t40
    *Creative t30
    *Bose Companion 2 (series III?)
    *coś 2.1 z subwoferem pod nogami?
    Tak jak pisałem, wszystkie duże odpadają. Ewentualnie wieszane na ścianie, ale dopiero teraz na to wpadłem.

Jeśli będą jakieś wnośne uwagi, to z góry serdecznie dziękuję.
  • Poziom 33  
  • Poziom 38  
    Witam

n.vision napisał:
    ...Mam obecnie Fende r30BT i są za duże na moje biurko, nie spodziewałem się kiedy kupowałem, a poza tym mają wylot bass reflex na tył - idiotyzm tak to zaprojektować, bo bass reflex potrzebuje 20-30cm z tyłu, a sprzedają to jako głośniki komputerowe! (A bez tego w ogóle nie schodzą zbyt nisko.) Więc trzeba trzymać je na środku biurka, żeby pojawił się jakiś bass. Mam ich już dość, sprawdzają się okropnie.

a jak nisko maja "schodzic"? wg. specyfikacji maja 30Hz :), jak zaslonisz bassreflex oceniam ze pasmo od dolu powinno sie zaczynac (jezeli uwiezyc w te 30Hz i do nich sie odniesc) od 60Hz-70Hz. Jak na sprzet do komputera to dobrze i jak na takie pudeleczka.
    Tak naprawde to czego ty tam sluchasz ze masz dzwieki ponizej 50Hz? malo jaki material muzyczny zawiera prawdziwe basy. No i najwazniejsze jaki masz pokoj, bo nie w kazdym pomieszczeniu uzyskasz basy nawet jak beda one w materiale i przeniosa je kolumny.

n.vision napisał:
    ...Szukam mniejszych, które nie będą grały gorzej. Myślałem, żeby przeznaczyć na to +/-500zł. 2.0, 2.1, ale subwofer trzymałbym pod biurkiem (nie wiem czy to istotne). Ewentualnie wieszane na ścianie, ale dopiero teraz na to wpadłem.

Mniejsze nie beda lepsze, fizyki nie przeskoczysz.
    Sam sobie odpowiedziales jak rozwiazac problem - odpowiednia konfiguracja, od tego bym zaczal.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Czytałem że z głośnikami 2.1 jest ten problem, że subwoofer pod biurkiem kiepsko spisuje się. Stąd mój pomysł na same satelitki.
    Dzięki za propozycję.

Co do schodzenia nisko z bassem - nie znam się na tym, ale bardzo wyraźnie brakuje im jakiegokolwiek bassu - ten pojawia się dopiero po odsunięciu ich od ściany. Ale dzięki za opinię, wydaje się przemyślana. Wczytam się dokładnie.
  • Poziom 38  
    Witam,
    jaki masz pokoj do naglosnienia?
    potestuj rozne ustawienia, moze wstepnie kolumny w rogach pokoju, odsuniete o kilkanascie cm, zmieniaj ich orientacje i odleglosc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Osobiście mogę polecić Creative T20 series 2. Oczywiście to zestaw 2.0 więc nie mają nie wiadomo jakich basów. Ale są wąskie i mieszczą się swobodnie na biurku. Można zdjąć maskownice, dźwięk jest wtedy troszkę inny. Poczytaj ich recenzje.
  • Poziom 26  
    Co do Creative serii T... to denerwuje mnie w nich to że jak puszczę muzykę głośno to zaczynają charczeć, tak mnie to denerwowało że T10 stoją sobie przy komputerze biurowym (pewnie te wyższe modele pewnie mają tak samo, może kolega rupert201 napisze czy T20 nie charczą przy głośniejszej muzyce, bo sam jestem ciekawy), co do jakości dźwięku to póki nie występuje przesterowanie jest OK, jeszcze jedna ważna rzecz to to że wcześniej czy później, w końcu padnie potencjometr i przy regulacji głośności zacznie się denerwujące trzeszczenie, zaś Bose Companion szumią przy ciszy, nie wiem czy jak się puści głośno to będą charczeć, trzeba się upewnić przed zakupem. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Yamaha NX-50, tu podobnie jak Creative, przy głośniejszej muzyce zaczynają charczeć, jednak nie ma problemów z potencjometrami, inne głośniki które znam bo mam to TEUFEL Concept B20 te nie mają w/w wad, dodatkowo posiadają eko-mode, warte polecenia są głośniki Edifier, czy 2.0 czy też 2.1.
  • Poziom 16  
    Creative T20 serii II mają moc 14 W na kanał, czyli w sumie 28 W, przetworniki Cambridge Soundworks i membranę z włókna szklanego. Grają stosunkowo mocno. Natomiast charczenia nie zauważyłem. Ale też nie słuchałem muzyki przy maksymalnym poziomie głośności, ze względu na to, że siedząc przy komputerze nie ma takiej potrzeby. Ale i nagłośnienie dużego pokoju to nie problem. Nawet się zastanawiałem czy u sąsiadów nie słychać dlatego też nie szalałem:). Potencjometr głośności, który jest jednocześnie włącznikiem mam ustawiony na godzinie 12, więc jest jeszcze spory zapas. A do tego dochodzi jeszcze regulacja w samym odtwarzaczu, czy np. serwisie YouTube. Ponieważ ich cena to maksymalnie 55% twojego budżetu, to warto również pomyśleć nad modelem T40.
  • Poziom 27  
    viayner napisał:
    Witam,
    jaki masz pokoj do naglosnienia?
    potestuj rozne ustawienia, moze wstepnie kolumny w rogach pokoju, odsuniete o kilkanascie cm, zmieniaj ich orientacje i odleglosc.
    Pozdrawiam

Mieszkam w Warszawie w bloku a tu wszędzie jest ciasno, więc mozliwości manewrowania kolumnami po pokoju są dość niewielkie. Manewrowanie biurkiem raczej też niewielkie... W związku z tym poszukuję dokładnie i tylko głośników komputerowych, obsługujących komputer w stereo z biurka. Ale z pewnością wykorzystam tę uwagę, jeśli rzeczywiście zdecyduję się na "rozstawialny zestaw do słuchania muzyki" (choć zapewne będzie to wymagać jakiegoś przełącznika źródła dźwięku, jeszcze o tym nie myślałem).

rupert201 napisał:
    Osobiście mogę polecić Creative T20 series 2. Oczywiście to zestaw 2.0 więc nie mają nie wiadomo jakich basów. Ale są wąskie i mieszczą się swobodnie na biurku. Można zdjąć maskownice, dźwięk jest wtedy troszkę inny. Poczytaj ich recenzje.

...

Ponieważ ich cena (T20) to maksymalnie 55% twojego budżetu, to warto również pomyśleć nad modelem T40.

Zdecydowanie bardziej T40, niż T20, bo po prostu mnie stać. Wydają się bezpieczną opcją. Znana marka, dobre opinie. Zdaję sobie sprawę, że bassu w tym będzie mniej, bo jak kolega viayner słusznie zauważył "fizyki nie oszukasz", ale łudzę się że... ;) Eh, może płonne moje nadzieje

Paweł1000 napisał:
    ...zaś Bose Companion szumią przy ciszy, nie wiem czy jak się puści głośno to będą charczeć, trzeba się upewnić przed zakupem.

Słusznie, poszukam po wybraniu w jakimś sklepie i podjadę i posłucham.
    Paweł1000 napisał:
    Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Yamaha NX-50, tu podobnie jak Creative, przy głośniejszej muzyce zaczynają charczeć, jednak nie ma problemów z potencjometrami, inne głośniki które znam bo mam to TEUFEL Concept B20 te nie mają w/w wad, dodatkowo posiadają eko-mode, warte polecenia są głośniki Edifier, czy 2.0 czy też 2.1.

Yamaha NX-50 - są nawet w dobrej cenie używane na allegro.
    TEUFEL Concept B20 - wydaje mi się że trudno je dostać
    Edifier - wyglądają porządnie, wygląda że Lipton z kanału Tech Lipton takich używa : ) Trochę duże, ale mają bass reflex z wylotem na użytkownika, nie na ścianę.

Dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 31  
    To jest dobry zestaw. Grający lepiej niż te wszystkie w/w głośniki. Link

Tutaj jest prezentacja jak grają takie malutkie głośniki tej firmy Link
  • Poziom 26  
    zen3x miałeś doczynienia z tymi głośnikami? wnioskuję że niestety nie miałeś, poczytaj co wyżej napisałem o głośnikach BOSE i jakoś się do tego odnieś, oczywiście jeżeli wiesz o czym piszesz, a dając przykład z youtuba grających głośników, to po pierwsze - napisałem że przy ciszy występują szumy, po drugie jaki jest wyznacznik jakości dźwięku na filmiku z youtuba? przecież aby stwierdzić że dźwięk jest dobry to osoba oglądająca musiała by słuchać dźwięku z youtuba na dobrym sprzęcie audio, jak zaprezentujesz filmik osobie która słucha na głośnikach pierdzidłach to przecież nie doceni dobrej jakości dźwięku z filmiku, podobnie jest jak na filmiku jest dźwięk kiepskiej jakości, to jak osobnik przesłucha ten kiepski dźwięk na dobrym sprzęcie to dźwięk będzie lepszy niż oryginalne mają głośniki z filmiku, nie jest tak? Właśnie.....

Żeby nie było że plotę głupoty to pierwszy lepszy link o głośnikach Bose companion 3 series II http://forum.pclab.pl/topic/1012974-Bose-Companon-3/ kiedyś miałem ochotę nabyć te głośniki, jednak na szczęście przeczytałem opinie w internecie i zrezygnowałem z takiego zakupu.
  • Poziom 31  
    Miałem i mam do czynienia z głośnikami bose. Film jest mojego autorstwa i żadnych szumów w tych glosnikach nie ma. Jakkolwiek mailem również do czynienia z wyrobami głośników podobnymi Creative, logitech i innych pierdziawek. Bose robi dobre głośniki, drogie i jednocześnie ma wielu oponentów z tego względu. Czy w jakichkolwiek samochodach są głośniki Creative, logitecha nie ma bo to jest tania tandeta. /losniki kin domowych, Sal wystawienniczych, kin nie ma tam nigdzie Creative-a. W przeważają ilości to głośniki bose.
  • Poziom 26  
    Creative, logitech to w większości faktycznie tandeta, ale się nie zgodzę że tania (np. CREATIVE T4 Wireless 2.1, czy LOGITECH Z-906 THX), ale pomińmy to, szumy w Bose, są nic tego nie zmieni, to nie tylko moja opinia, co do zestawów audio w samochodach to to nie ta liga, tam są głośniki za kilka tysięcy a nie za tysiak, faktycznie często auta wyposażane są w sprzęt Bose ale też i Harman Kardon, tylko że w sprzęt o kilka klas lepszy niż te głośniki komputerowe. Żeby nie było, wcale nie uważam że firma Bose to badziewie, bo brzmią bardzo dobrze, tylko te szumy dla mnie je dyskwalifikują, jak komuś to nie przeszkadza to OK, dla mnie nie OK, więc zawsze można sprawdzić przed zakupem, można też zapytać sprzedawcę z Allegro czy są szumy, jak powie że nie ma to brać, najwyżej jeżeli się minie z prawdą to ewentualnie spróbować zwrócić.
  • Poziom 16  
    Zależy jaki kto ma słuch, budżet i czego oczekuje od głośników. Tu kolega ma 500 zł do wydania. Ja mając 250 zł wybrałem Creative T20 serii II i jestem zadowolony. Są "lepsze" tandety(jak je nazywacie) w tej cenie. Więc zakup nie był zły.
  • Poziom 26  
    "Ja mając 250 zł wybrałem Creative T20 serii II i jestem zadowolony" i bardzo słusznie, Creative T20 nie są takie drogie więc się opłaca, gorzej jak głośniki za 1000 zł mają jakieś niedociągnięcia.
  • Poziom 27  
    Bardzo Wam dziękuję za wszystkie uwagi, mam nadzieję że tylko po przyjacielsku sprzeczacie się : ) Pewne rzeczy nie są warte sprzeczek

Co do budżetu to jest dość ruchomy, po prostu 500zł wydaje mi się odpowiednią kwotą na moją kieszeń, ale to nie jest sztywna kwota. Przyszedł już monitor 32 cale (był 24 cale), więc biurko skurczyło się, a monitor jest często przesuwany bo oglądam na łóżku w jednej linii z biurkiem, więc głośniki które mam zupełnie nie dają sobie z tym rady - ciągle wchodzą mu pod nogi (pod brodę właściwie).

[====ŁÓŻKO====][==BIURKO==]
    . . . . . . . . . . . . . . . . . [KRZESLO]

BOSE 3 ma spory subwoofer, rozmiar 17,2 x 21,7 x34,8 cm. Nie jakoś bardzo duży, ale spory. Nie ignorując poprzednich propozycji, może głośniki podwieszane? Tak koncepcyjnie Waszym zdaniem warto brać to pod uwagę?
  • Poziom 26  
    Z mojej strony - jeżeli to wyglądało na sprzeczkę to przepraszam, nie taki był mój zamysł.