Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW BORA 1,9 110 KM 2000 r - Szarpanie przy ruszaniu i rozpędzaniu auta

06 Paź 2019 17:18 57 2
 • Poziom 3  
  Witam, po ostatniej wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów nagle samochód zaczął szarpać i uderzać przy ruszaniu. Tylko jedno uderzenie, a w trakcie jazdy nic się nie dzieje. Odnoszę wrażenie, że moc szarpnięcia z biegiem czasu się nasila. Wczoraj zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę, w czasie szarpnięcia, na desce rozdzielczej mrugnęła pomarańczowa kontrolka ESP. Po wyłączeniu przyciskiem ESP, w czasie jazdy na trasie 90 km, nie uderzyło ani razu ! Czy mechanior od wymiany oleju mógł coś namieszać z systemem ESP podczas grzebania i rozkręcania skrzyni. Chciałbym w ogóle wiedzieć czy można te dwa fakty wiązać ze sobą. Bardzo proszę o fachowe rozpoznanie problemu bo nie wiem co dalej z tą awarią robić i do kogo pojechać.
 • Poziom 25  
  Czy przed wymianą płynu w skrzyni nie było żadnych szarpnięć ? Nie wiemy o jakich szarpnięciach piszesz, jeżeli są mocne to może w tym momencie koła zrywają przyczepność i zapala się ESP ??

  Jeżeli przed wymianą płynu było ok, to już dawno oddałbym temu co to zepsuł, jeżeli skrzynia jest przelana, albo braki płynu to mogą być szarpnięcia, ale jest też wysokie ryzyko trwałego uszkodzenia skrzyni przez taki zabieg...
 • Poziom 3  
  Witam ponownie, dziękuję za podjęcie tematu. W odpowiedzi informuję, że byłem u fachowca co wymieniał olej, ale on stwierdził, że mogło się odezwać sprzęgło kinetyczne, iż stary olej był lekko siwawy (niby z opiłkami). Moje pytanie teraz, jak sprawdzić stan faktyczny nowego oleju żeby być pewnym czy jest za mało, czy za dużo. Przed wymianą nie było takich szarpnięć ze stuknięciem. Pytanie moje jest jeszcze jedno, czy przy otwieraniu skrzyni mógł coś namieszać przy ESP ???