Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B8 2.0 TDI caga 2008 - Pompa paliwa przy filtrze

06 Paź 2019 17:20 117 3
  • Poziom 2  
    Zacznę temat od początku.Nie moglem odpalić silnika i po ściągnięciu przewodu paliwowego stwierdziłem że kropla na sekundę to za mało żeby pompa cr podała paliwo na wtryski. Sprawdzam pompę ze zbiornika na krótko i daje jak wściekła, wyciągam pompę z przed filtra, na stół na krótko, też daje i to ostro. No to sprawdzam zasilanie. Do pompy w zbiorniku dochodzi napięcie w momencie kręcenia rozrusznik iem, a do pompy pod podłoga wcale. Zapodalem przewodem napięcie z pompy zbirnikowej do tej drugiej i auto zapalilo. Sprawdzałem i jeździ normalnie, lecz to za duże obciążenie dwie pompy pod jedno zasilanie i mogę wstawić przekaznik lecz to coś nie tak bo teraz słychać w środku jak ta pompa pracuje bo ma stałe zasilanie 12v. Moje pytanie jest tego typu :kiedy powinna pracować ta pompa i na jakim napięciu? Sterownika jeszcze nie zlokalizowane bo większość pisze ze jest pod tylna kanapa przy pompie w zbiorniku, otóż u mnie przewody idą wiązka do lewego progu i dalej lewym progiem. Pomoże ktoś to miał podobny problem?
    Czy mogę wyrzucić ta pompę i puścić przewód żeby tylko na tej zbiorników ej chodził? Tak jak w nowszych modelach? Bo ona stawia opór i dlatego jak ona nie pracuje to pompa zbiornikowa nie daje rady pchać paliwa i czy bez niej wystarczało by paliwa na ostre przyspieszanie?
  • Poziom 33  
    Przekaznik i bezpiecznik pompy pod podłogą masz w podszybiu obok wspomagania hamulca i od tego zacznij.
  • Poziom 2  
    Ok, jutro to sprawdzę, tylko jakoś nie bardzo sobie przypominam żeby tam było coś takiego a rozbieralem to w mak, może się mylę i nie zwróciłem uwagi.

Dodano po 31 [minuty]:

Pod wlewem do zbiornika spryskiwaczy przy serwie jest skrzynka prądów i chyba o nią Panu chodziło że tam są przekaźniki bo luzem jak to mają inne marki to audi nie ma bezpiecznikow czy przekaznikow.Ale i tak dopiero jutro będę mógł to sprawdzić.

Dodano po 7 [godziny] 50 [minuty]:

Pod wlewem do zbiornika spryskiwaczy przy serwie jest skrzynka prądów i chyba o nią Panu chodziło że tam są przekaźniki bo luzem jak to mają inne marki to audi nie ma bezpiecznikow czy przekaznikow.Ale i tak dopiero jutro będę mógł to sprawdzić.
  • Poziom 2  
    Znalazłem bezpiecznik i przekaznik do pompy paliwa pod podłoga. Pompa jest podłączona bezpośrednio pod przekaznik i nie ma po drodze żadnych sterowników. Przekaznik ma zasilanie stałym plusem po zapłonie a zalaczany jest po kreceniu rozrusznik iem. Według mnie działa tak samo na stałe jak ta w zbiorniku, jeżeli się mylę i ciśnienie jest regulowane mniejszym napięciem albo w innych okolicznościach się włącza to niech ktoś mnie poprawi. Przejrzałem cała instalacje w czarnej skrzynce i nie znalazłem nic niepokojącego bo jest tam sucho bo pokrywa szczelna, aczkolwiek podmieniłem przekaznik i po kreceniu rozrusznik iem prąd dochodzi i pompa chodzi ale tak samo buczy w środku. Podejrzewam że jak ja wyjmowalem to obudowa dotyka podłogi i rezonans się przenosi i stąd to buczenie a wcześniej nie było słychać bo te gąbki były poprawnie założone.
    Zbadalem że na jednej pompie tej w zbiorniku, auto będzie jeździło normalnie tylko przy ostrym przyspieszaniu było by czuć braki paliwa, lecz musiała by być zdemontowana i przewód założony zamiast niej.