Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon 980R + Magnat Supreme 2002 salon 40m2

06 Paź 2019 19:38 189 9
  • Poziom 3  
    Witam. Czy tytułowe połączenie sprzętu na 40m2 (2,5m wysokość) będzie akceptowalne w budżecie 1500zł (używany sprzęt)? jeśli chodzi o kolumny nie mam kasy na droższe Klipsch F3 o wysokiej efektywności.
    Wzmacniacz jest. Kwestia kolumn. Czy warto dołożyć do Klipsch f3? Myślałem też na mission mx5, jbl es90...

magnat z serii quantum model 677 - proszę szczególnie jeszcze o opinie tego modelu.
  • Poziom 33  
    Najlepiej jednak posłuchać prze zakupem, koniecznie porównując brzmienie z innymi propozycjami. Przy nagłośnieniu 40-metrowego salonu bardzo istotnym parametrem, na który zwróciłbym szczególną uwagę, jest efektywność kolumn. Chyba lepiej poczekać, lub poszukać używek, ale skoncentrować się na dobrych kolumnach - to ten ostatni i w największym stopniu decydujący o jakości element zestawu.
  • Poziom 3  
    Pogadałem z żoną i stwierdziliśmy (przekonałem Ją), że do tego naszego poczciwego Denona chcemy kupić kolumny używane za około 2000zł. @Mobali - tak jak piszesz, tak zrobimy. Czy w takim wypadku Klipsh RF82 będzie dobrym wyborem? Są 2 aukcje obecnie w granicach tej kwoty, chętnie zdecydowałbym się na którąś. Czy to warte tych pieniędzy? Oczekuję poprawnego grania, które wypełni pomieszczenie. Prywatnie rzą∂zi Bethoven i Chopin, jednak syn słucha czego popadnie....i tego się boję, że jak mnie nie będzie te 40m2 może być "za małe dla tych kolumn" i dla Niego.
    Moje obecnie kolumny to Wharfedale Vardus - liczę na spory przeskok.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Nie sądzę, żeby "zdalne" dobranie idealnych kolumn było zadaniem realnym. Szczególnie jeśli świadomie słuchasz wymagającej muzyki, bezwzględnie polecam samodzielny odsłuch. Można to zrobić nie tylko w salonach z nowym sprzętem, ale także w większych komisach. A Twój syn? Skuteczne kolumny zagrają głośno, szybko i czysto, więc... będzie dobrze ;-)

Klipsh RF82? Te kolumny wręcz nie znoszą ciasnoty, ale bardzo lubią spore i otwarte pomieszczenia, wymagają też zachowania dystansu tylnej części obudowy od ściany. Jeśli masz na nie warunki, to pewnie zagrają całkiem dobrze. Mają spore wymagania jeśli chodzi o wzmacniacz, ale Denon na pewno wystarczy do ich napędu. Jak dla mnie są dynamiczne i dość soczyste, ale na szczęście nie wybijają niczego ponad miarę - co bardzo istotne w klasyce. No, ale jak pisałem wyżej - koniecznie trzeba samodzielnie posłuchać! Pewnie niełatwo będzie znaleźć godną konkurencję w tym zakresie cenowym? Gdzieś w dyskusji polecono mi zamiast nich Monitor Audio RX - jak dla mnie były jednak zbyt wrzaskliwe i nie nadające się do klasyki - szczególnie w muzyce kameralnej wyszła z tego wielka porażka.

Aha! W miarę możliwości szukaj wersji Klipsh RF82 II.
    No i... Masz bardzo fajną żonę - mojej nie da się tak łatwo i szybko "urobić" sprzętowo ;-)
  • Poziom 3  
    Obydwie propozycje są w okolicach Krakowa, a ja mieszkam w okolicach Warszawy. Pojadę osobiście, tylko chociaż wygląd w wysokiej rozdzielczości muszę zobaczyć, bo to ważniejsze niż te 200zł równicy...Dziękuję za komentarz. :)
  • Poziom 3  
    Przetestowałem nim wiele zestawów kolumn i wiem, że jak na "dziadka" potrafi wiele w stosunku do wszech-obecnie widzianych i słyszanych amplitunerów budżetowych. Jednak były to zwykle kolumny niskich pułapów. Boję się, że co nie włączę to będzie o niebo lepiej na tych kolumnach, bo to inna półka.
  • Poziom 3  
    Znalazłem 3 oferty (z czego 2 akceptowalne) RF-82 w wersji MKI. Niestety jak nie Kraków to Pomorze. Za to bliska mi Warszawa i Lublin oferują RF-62 MKII, oraz RP-260F. Ze względu na świetny stan jestem w stanie rozważyć ich zakup, wiem, że pozwoli mi je odsprzedać bez krępacji, gdyby okazały się dla mnie nie satysfakcjonujące lub za małe. Różnią się na papierze niewiele. Ktoś może coś o nich napisać?
  • Poziom 33  
    delle5540 napisał:
    a to bliska mi Warszawa i Lublin oferują RF-62 MKII, oraz RP-260F...
    Mając taki wybór, wziąłbym raczej RP-260F zamiast RF-62 II. Te ostatnie mają mniejsze membrany w porównaniu z RF-82 (różnica między 16 a 20 cm!). Do tego nieco inne obudowy - to wszystko będzie słychać! Sporo na temat RP-260F znajdziesz tu: https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-kolumny/kolumny-klipsch-rp-260f-r514/
    Tekst niezwykle pozytywnie, wręcz bezkrytycznie opisuje te "skrzynki", ale... Pod wieloma stwierdzeniami mógłbym się podpisać. Co do drugiej części masz absolutną rację - te kolumny "sprzedadzą się" szybko i bez większego problemu.