Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Cb radiem!!

bartasmosina 19 Sep 2005 22:06 2100 7
    bartasmosina
    Level 2  
    Dostałem dwa Cb radia niemieckiej firmy DNT model HF12/5 mają one
    40 kanałów w paśmie Fm i 12 w paśmie Am
    Są one już troche stare ale działają! Mam zamiar je odnowić i uzywać do codziennych rozmów z kolegą!

W jednej z nich jest ułamana antena moze miał by ktoś taką chętnie odkupie! Antena składa się z 10 części z których 10 jest przymocowana wewnątrz obudowy a 9 kolejnych wysówa się! Antena ma długość 130 cm
    plus ta 10 wewnętrzna część ok 15 cm co daje 145 cm jeśli to istotne! Srednica najgrubszej części anteny 10mm.

Nie znam sie zabardzo na radiofoni ale wiem ze takiej anteny nowej nigdzie już nie dostane! No i moim problemem jes to ze nie mam pojęcia
    czy jesli kupie 2 nowe anteny ale inne niz te oryginalne czy po ich zamontowaniu urządzenia będą działać poprawnie i bez zakłuceń! Bo słyszałem ze długość i budowa anteny jest dobrana odpowiednio do częstotliwośći i odległośći nadawania i odbierania oraz danego urządzenia!
    Prosze o pomoc czy moge zastosować inne anteny jesli tak to jakiej długośći i budowy czy moze lepiej dorobić do tej złamanej anteny jakis drut lub coś innego? Urządzenie mozna zobaczyć na załączonym zdjęciu jesli ktos juz widział takie lub wie cos na ich temat to moze powie mi jaki one mają zasięg i moze ktos ma jakieś części do nich lub całe takie urządzenia chętnie odkupie pokrywam wszelkie koszty przesyłki itd.

Proszę o wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam Bartek!
  • Helpful post
    gimof
    Level 27  
    To są zwykłe antenki teleskopowe. Bierzesz antenke od tv teleskopową, (te co sie kiedyś zakładało na tv) mierzysz długość i przylutuwujesz do podstawy.
    bartasmosina
    Level 2  
    A czy moze miał by pan dwie takie anteny od telewizora mniej wiecej tej samej długośći co te oryginalne od Cb? Mosina jest niedaleko Poznania wiec mógł bym je odebrać lub nawet jeśli to koszty przesyłki moge też pokryć! Serdecznie dziękuje za pomoc pozdrawiam!
  • Helpful post
    damiankop
    Level 22  
    Takie antenki można dostać w jakim kolwiek serwisie RTV więc nie widze problemu a pozatym widziałem po 8 zł w jakimś sklepie z elektronkiką i akcesoriami.
    Damian
    bartasmosina
    Level 2  
    Czy można wiedzieć jaki to sklep z elektroniką gdzie były takie za 8zł!

Serdecznie dziękuje za pomoc i pozdrawiam Bartek!
  • Helpful post
    gimof
    Level 27  
    Majster tylko nie Pan :) Mam jedną sztuke (65cm) jak jesteś w Poznaniu to ja ci bez przeszkód odstąpie. Pozdrawiam

Choć ta jest krótsza o połowe to bedzie mniejszy zasięg...
    bartasmosina
    Level 2  
    Chętnie wezme!! Tylko nie ja ale może mój kumpel bo on jest w Poznaniu codziennie! Tylko pytanie gdzie odbiór i o której godzinie! Zeby to nie szło pod publike to prosze odpisać na mój e-mail: bartasmosina(malpa)o2.pl

Serdeczne dzieki za pomoc pozdrawiam! :D
    daniel0063
    Level 1  
    Witam mam problem z CB-Radiem johny 2 mój problem polega na tym że będąc we Francji przełączyłem na 28 kanał i radio nie chodzi czego to przyczyna bo na 19 kanale w Polsce chodzi bez zarzutów proszę o szybką odpowiedz na nr gadu-gadu 4142701 z góry dziękuje i pozdrawiam