Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DENON AVR-1708 KINO D.DIGITAL EX DTS-ES RDS HDMI brak przesyłu dzwięku

06 Paź 2019 21:03 81 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Amplituner ma problem z przesyłem dzwięku , na początku podłączony pod telewizor Panasonic kablem optycznym dzwięk działał może z 15 min. Problem w tym że dzwięk był wpożądku tylko "go zabrakło", domyślam się że to wina ustawień .
    Dziś ponownie zająłem się problemem i ustawiłem parametry zgodnie z instrukcją i pojawił się dzwięk jednak nie na długo , ponieważ trwało to jakieś 3 min , następnie kilka sekund "buczał" i znowu cisza .
    Dodam że przy zwykłym połączeniu aux do pc także nie ma dzwięku.
    Teraz to już nie wiem czy to wina sprzętu , czy ustawień ....
    Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić .

Jeśli post zamieściłem nie tu gdzie trzeba to z góry przepraszam i proszę o wskazówki ponieważ dopiero zaczynam przygodę na tym forum .
  • Poziom 25  
    Jak buczał i czy to buczenie było z głośników? Moim zdaniem to nie jest wina ustawień tylko ten amplituner wymaga naprawy. Jeśli gaśnie i mogą czerwona dioda to znaczy że działa któreś zabezpieczenie i amplituner wymaga naprawy.
  • Poziom 2  
    "buczenie " było z głosników i trwało jakieś 3 sek .
    nic się nie wyłączało , i nie zauważyłem żadnej migającej diody
  • Poziom 25  
    Trudno coś doradzić naprawiałem podobny model tylko że niższy i zajęło to sporo czasu ale działa, da się naprawić tylko że to wymaga wiedzy i doświadczenia. Trzeba by zrobić podstawowe pomiary napięć być może któreś napięcie skacze lub spada i robi się takie zachowanie. Można dużo przypuszczać ale na odległość nikt nie jest w stanie na 100% określić przyczyny.
  • Poziom 2  
    No dobrze skoro nie ma innych propozycji temat zamykam