Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Indesit IWD 5085 - uszkodzony moduł

06 Paź 2019 21:35 276 8
  • Poziom 3  
    Witam, posiadam uszkodzoną pralkę Indesit IWD 5085, uszkodzenie polega na tym że po włączeniu do gniazdka i naciśnięciu power pralka działa, wszystko świeci, po ustawieniu programu i naciśnięciu przycisku start na wyświetlaczu pokazuje czas pracy i nic się nie dzieje, cisza... Znalazłem usterkę w module IWD a dokładnie uszkodzony prawdopodobnie tranzystor triak (rozerwany i nieczytelny do końca), symbol tranzystora na module to Q018, jego końcowy napis to --607. Szukałem na różnych stronach w sieci ale niestety nie pomogły, może miał ktoś podobną usterkę, z góry dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
    Pralka Indesit IWD 5085 - uszkodzony modułIMG_201910...212109.jpg Download (10.38 MB) Pralka Indesit IWD 5085 - uszkodzony modułIMG_201910...212050.jpg Download (7.45 MB)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Prawdopodobnie to triak Z0607
  • Pomocny post
    Moderator
    zolwik5 napisał:
    Q018, jego końcowy napis to --607.
    Proszę wszystkie dane do wymiany na foto :D
    Pralka Indesit IWD 5085 - uszkodzony moduł
  • Poziom 3  
    Ślicznie dziękuję wszystkim za zainteresowanie postem. Będę w domu pomierzę jeszcze te dwie diody SMD. Jestem ciekawy jaka mogła być przyczyna tej usterki, nic nie dzieje się bez przyczyny muszę przestudiować pomierzyć jeszcze osprzęt.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    zolwik5 napisał:
    Jestem ciekawy jaka mogła być przyczyna tej usterki, nic nie dzieje się bez przyczyny

Prawda, sprawdź na które piny wychodzi sterowanie z tego triaka, zaznacz i wrzuć foto, jeśli dobrze pamiętam, to sterowanie blokady drzwi.
  • Poziom 3  
    mrice napisał:
    Prawda, sprawdź na które piny wychodzi sterowanie z tego triaka, zaznacz i wrzuć foto, jeśli dobrze pamiętam, to sterowanie blokady drzwi.
    Dokładnie tak diody są uszkodzone pozostało mi zmierzyć na, które piny wychodzi napięcie z triaka Z0607 o wszystkich postępach będę pisał na bieżąco i dorzucę zdjęcia oczywiście.
  • Pomocny post
    Moderator
    zolwik5 napisał:
    Jestem ciekawy jaka mogła być przyczyna tej usterki, nic nie dzieje się bez przyczyny muszę przestudiować pomierzyć jeszcze osprzęt.
    Prosta sprawa :D blokada dostała zwarcie (zalanie) i poszły elementy wykonawcze (triak + diody) i zapewne sama blokada jest również do wymiany :cry: Reszta na takim obrazku poglądowym.
    Pralka Indesit IWD 5085 - uszkodzony moduł
  • Poziom 3  
    Dziękuję za pomoc elementy na module zostały wymienione czyli w/w 3 diody i triak Z0607 te elementy były uszkodzone oraz zamówiłem nową blokadę drzwiczek niestety ale za tym elementem muszę poczekać do przyszłego tyg... 😔 Oczywiście jak przyjdzie to będę meldowal 🙂 mam nadziej że wszystko fajnie wystartuje i będę mógł zamknąć temat. Pozdrawia
  • Poziom 3  
    Dziękuję za pomoc elementy na module zostały wymienione czyli w/w 3 diody i triak Z0607 te elementy były uszkodzone oraz blokada drzwiczek jeszcze raz wszystkim dziękuję za zainteresowanie i pomoc, sprzęt ruszył 🙂