Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BCS NVR0801E - po aktualizacji softu zniknęła opcja P2P

06 Paź 2019 22:52 129 3
  • Poziom 22  
    Witajcie!

Będąc w potrzebie uruchomienia u rodziców (rejon pozamiejski) rejestratora spinającego obecnie istniejące kamery IP (z kartami microSD, które okazały się być za małe) wyciągnąłem z szafy leżący mi od jakiegoś czasu BCS NVR0801E.

Typowy rejestrator IP, 8-kanałowy (co na potrzebę spięcia 2 kamer to aż nadto), spokojnie uciągnie FullHD. Przeklikalem menu - znalazłem P2P - odetchnąłem z ulgą (Internet u rodziców = POLKOMTEL LTE dla zwykłych zjadaczy chleba, więc o publicznym IP mogę zapomnieć).

Chciałem aby było "bezpieczniej", toteż zaktualizowałem firmware do NAJNOWSZEGO oficjalnie dostępnego.

Ponownie przeklikałem menu chcąc zobaczyć co się zmieniło. Przyznam szczerze - liczyłem raczej na "dorzucenie" funkcji a nie oskubanie, szczególnie tego na czym bardzo mi zależy: P2P. TA FUNKCJA ZNIKNĘŁA !

Nowy soft: 2.616.0000.0 z 25-09-2017r

Gdzieś na necie wygrzebałem starszy soft (aktualizację):2.610.0000.6 z 08-01-2014 - również brak P2P.

Co pamiętam: soft, w którym P2P było, był z 2014 bądź 2015 roku (aż sprawdzałem jak stary jest, ale kurka wodna, nie wpadłem na pomysł, żeby zapamiętać wersję!!!)

Moja prośba do Was drodzy koledzy:
    1. Sprawdźcie czy macie pod ręką BCS NVR0801e (lub bliźniaczy NVR0401e) - taka zaokrąglona plastikowa "mydelniczka" ;P
    2. jeżeli macie go, zobaczcie, czy po wejściu w MENU GŁÓWNE ->USTAWIENIA -> SIEĆ -> (przycisk na dole) USTAWIENIA SIECIOWE na liście na samym dole jako ostatnia opcja jest P2P (po jej kliknięciu mi pojawiało się okienko z pojedynczym QR kodem - co mnie zdziwiło, nie było pod nim żadnych napisów, w tym s/n. Był pojedynczy QR, choć zwykle są dwa: jeden do pobrania aplikacji, drugi z numerem seryjnym/stringiem identyfikującym rejestrator w P2P). Opcja powinna być również widoczna z poziomu menu www.
    3. Jeżeli macie P2P podrzućcie proszę na jakiej wersji softu to jest - będę takiej szukał...
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Okrojenie tej opcji (jeżeli nie przeniesienie gdzieś w jakieś inne miejsce) czyms zostało podyktowane. Proponuję zadzwonić do serwisu. Tam są życzliwi ludzie i na pewno pomogą.
  • Poziom 22  
    Generalnie, z racji że soft z NSS zadziałał jak należy, temat uważam za zamknięty.

Plik aktualizacji jest poprawny dla NVR0401e i NVR0801e - swoją drogą naprowadził mnie on na wniosek, że odpowiednikiem NVR0x01e jest Dahua NVR210x-s2.

Ciekawą rzeczą jest, że do tej serii Dahua daje już wyższy soft - 3.205. Gdybym tylko mógł pozwolić sobie na ewentualne uwalenie rejestratora, z chęcią poeksperymentowałbym z softem od Dahua. Piszę "uwalenie", bo spodziewam się konieczności podmiany BOOTLOADERA a to wysokie ryzyko i może nie być do czego wracać... No cóż, nie tym razem. Potrzebny mi sprawny NVR ;)