Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] JUNKERS zasada działania pieca gazowego ze świeczką

07 Paź 2019 07:09 384 4
  • Poziom 13  
    Cześć, zanim wyrzucę to coś na złom, chciałbym się dowiedzieć, jak działała, bo intryguje mnie jeden element tego urządzenia.

Nie wiem co to za model więc nie mam jak znaleźć do tego czegoś instrukcji albo pdf.

Tak wygląda delikwent:
    JUNKERS zasada działania pieca gazowego ze świeczką

Po co jest ten czujnik, w miejscu pytajników.

JUNKERS zasada działania pieca gazowego ze świeczką

Moim zdaniem zasada działania wygląda tak:

- Jest zapalona świeczka, bo to piecyk ze świeczką palącą się ciągle.
    - Odkręcamy wodę w kranie i wzrasta ciśnienie w membranie
    - Membrana otwiera zawór gazowy
    - z palnika zaczyna lecieć gaz, który zapala się od świeczki i zaczyna nagrzewać płaszcz wodny

Teraz moje pytanie, po co jest ta część z pytajnikami. Wewnątrz jest jakiś (chyba elektromagnes), który steruje pracą zaworu gazu ale ten piecyk nie ma żadnego zasilania za wyjątkiem iskrownika ręcznego.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Pierwsza fota to również termik ale na spalinach. Jeśli nie ma ciągu kominowego to rozłącza obwód termopary.

Druga fotka to cewka od termopary. Jeśli jest płomień, podgrzewa on termoparę, ta wytwarza prąd, który płynie przez termik na spalinach i ten na wymienniku i trafia do cewki podtrzymującej palącą się świeczkę.
    Jeśli któryś z termików rozłączy, lub ktoś zdmuchnie świeczkę, cewka przestaje otrzymywać napięcie i odcina gaz na świeczkę.
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź , a jak uruchomić piec jak świeczka zostanie wyłączona. Termopara jest wtedy zimna i nie włączy cewki, właśnie to mnie najbardziej interesuje. Nie mogę pojąc jak tam się indukuje prąd żeby pokonał tę sprężynę w środku.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Sprężynę naciągasz ręcznie pokrętłem.
    Aby odpalić świeczkę wciskasz pokrętło i trzymasz wciśnięte, aż termopara da wystarczająco prądu do podtrzymania cewki.

Pokrętło w sensie ten przesuwany wybierak.
  • Poziom 13  
    Tego to nie sprawdzę, chyba ża podłącze kompresor i podgrzeje termoparę ale dowiedziałem już się jak to działa i tyle mi wystarczy ,dzieki.