Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zaprogramować różny czas alarmu z różnych stref

suspectt 07 Oct 2019 14:46 246 3
Optex
    suspectt
    Level 2  
    Cześć,
    potrzebuje pomocy w zaprogramowaniu alarmu. Pacjent to SATEL Integra 64 + INT-GSM. Alarm założony we własnym zakresie na budowie mojego domu. Ogólnie wszytko działa jak należy ale mam problem z zaprogramowaniem jednej, dosyć istotnej dla mnie funkcji.
    Alarm "poskładany" na czujkach Bosch + dwie czujki na zewnątrz BX-80n zabezpieczające ściany - frontową i tylną ( tylko te dwie ściany moim domu maja okna. Obecnie alarm działa na zasadzie, czujki wykryją ruch - załącza się alarm. Jedynie czujka w wiatrołapie, gdzie jest manipulator ma opóźnienie.
    Chciałbym żeby dla czujek zlokalizowanych na zewnątrz syrena załączała się na inny czas niż przy zadziałaniu innych czujek.
    Chodzi tu o coś w rodzaju odstraszenia potencjalnych złodziei lub innych chętnych wrażeń. Podchodzi delikwent do okna i pyk, syrena zawyje przez np. 3sek. Większość po takim ostrzeżeniu zapewne zaprzestanie dalszych eksploracji.
    Czy da się to zaprogramować i ew. jak to zrobić ?
  • Optex
    Zbych034
    Level 38  
    Strefy przypisać do różnych wyjść z różnymi czasami działania. Sygnalizator podłączyć do wyjścia zaprogramowanego jako suma wejść.
  • Optex
    suspectt
    Level 2  
    Dzięki wielkie. Udało się. Czas alarmu dla czujki zewn. 1sek. W sumie to ciekawe rzeczy można programować dzięki tym funkcjom logicznym. Ale to temat do rozpatrzenia po zakończeniu budowy. Narazie notoryczny brak czasu na wszytko :) Ważne że alarm działa tak jak chciałem.
    suworow
    Admin of Property security
    suspectt wrote:
    W sumie to ciekawe rzeczy można programować dzięki tym funkcjom logicznym

Przykładowe/wybrane tematy z naszych poradników dotyczące wykorzystania funkcji logicznych centrali integra:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3602971.html