Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogramować różny czas alarmu z różnych stref

07 Paź 2019 14:46 117 3
  • Poziom 2  
    Cześć,
    potrzebuje pomocy w zaprogramowaniu alarmu. Pacjent to SATEL Integra 64 + INT-GSM. Alarm założony we własnym zakresie na budowie mojego domu. Ogólnie wszytko działa jak należy ale mam problem z zaprogramowaniem jednej, dosyć istotnej dla mnie funkcji.
    Alarm "poskładany" na czujkach Bosch + dwie czujki na zewnątrz BX-80n zabezpieczające ściany - frontową i tylną ( tylko te dwie ściany moim domu maja okna. Obecnie alarm działa na zasadzie, czujki wykryją ruch - załącza się alarm. Jedynie czujka w wiatrołapie, gdzie jest manipulator ma opóźnienie.
    Chciałbym żeby dla czujek zlokalizowanych na zewnątrz syrena załączała się na inny czas niż przy zadziałaniu innych czujek.
    Chodzi tu o coś w rodzaju odstraszenia potencjalnych złodziei lub innych chętnych wrażeń. Podchodzi delikwent do okna i pyk, syrena zawyje przez np. 3sek. Większość po takim ostrzeżeniu zapewne zaprzestanie dalszych eksploracji.
    Czy da się to zaprogramować i ew. jak to zrobić ?
  • Poziom 38  
    Strefy przypisać do różnych wyjść z różnymi czasami działania. Sygnalizator podłączyć do wyjścia zaprogramowanego jako suma wejść.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie. Udało się. Czas alarmu dla czujki zewn. 1sek. W sumie to ciekawe rzeczy można programować dzięki tym funkcjom logicznym. Ale to temat do rozpatrzenia po zakończeniu budowy. Narazie notoryczny brak czasu na wszytko :) Ważne że alarm działa tak jak chciałem.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    suspectt napisał:
    W sumie to ciekawe rzeczy można programować dzięki tym funkcjom logicznym

Przykładowe/wybrane tematy z naszych poradników dotyczące wykorzystania funkcji logicznych centrali integra:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3602971.html