Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange światłowód - słaba prędkość ściągania na komputerze

07 Paź 2019 15:06 222 5
  • Poziom 6  
    Witam, mam dość nietypowy problem z internetem od Orange. Podłączono mi kilka dni temu światłowód 300MB/s i na laptopie podczas przeprowadzania speed testu wyświetla od 10 do 25 MB/s zarówno po Wi-Fi jak i po kablu. Dodam, że na innych urządzeniach w domu takich jak komórki i konsola prędkość jest poprawna, czyli w okolicach 300MB/s. Nie jest to też raczej wina karty sieciowej gdyż komputer jest dość świeży (został zakupiony pół roku temu), a na łączu od UPC które jeszcze mam aktywne z poprzedniej umowy, nie ma żadnych problemów.
    Wyłączałem też wszystkie zapory z myślą, że może coś blokuje prędkość ale bez rezultatów.
    Ma może ktoś jakiś pomysł w czym może być problem? Na infolinii Orange się wypięli twierdząc, że skoro na telefonach prędkość jest poprawna to nie jest ich wina i powiedzieli żebym się skontaktował z jakim informatykiem w tej sprawie.
    Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Jaki speedtest, czy na laptopie wybiera ten sam serwer co na innych urządzeniach?
  • Poziom 9  
    Konsola podłączona jest skrętką czy poprzez Wi-Fi?
    Zmieniałeś port w routerze na inny podłączając do laptopa?
    Jeżeli chodzi o Wi-Fi w laptopie zwróciłbym uwagę na ustawienia karty
  • Poziom 6  
    Konsola podłączona po kablu, wyjąłem kabel z konsoli na którym konsola działa bezproblemowo i podłączyłem go do laptopa - niestety nadal to samo. Domyślam się że to może być problem z ustawieniami ale nie bardzo wiem jak do tego podejść.
  • Poziom 9  
    Napisz na priv, skorzystamy z teamviewera. Postaram się pomóc