Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston - junkers bez¶wieczkowy , słabo pali

tito 19 Sep 2005 22:26 6078 3
    tito
    Level 18  
    Mo problem polega na tym, że junkers zapala się dopiero po odkręceniu ciepłej wody na maxa , natomiast po odkręceniu do połowy tylko zapala ¶wieczkę, która po chwili ga¶nie, iskrownik znowu daje iskrę ¶wieczka się zapala a junkers nie grzeje. Drugi problem to, że po odkręceniu wody na maxa woda jest ciepła, ale nie gor±ca, a na junkersie ustawiłem na maksymalne grzanie wody i przestawiony jest na zimę.
    remigius
    Level 11  
    Witam, u mnie stało sie dokładnie to samo, proszę pomóżcie, co to może być? :( pozdrawiam. remigius(malpa)onet.eu
    jmk
    Level 28  
    Palniki w piecykach s± inżektorowewięc zasysaj± powietrze z pomieszczenia w którym sa zainstalowane a więc z kurzem i należy okresowo czy¶cić palnik z kurzu, który przytyka wlot powietrza do palnika i zmienia skład mieszanki.
    Palnik przestaje być powoli Ľródłem ciepła a jedynie służy do niewłasciwego spalania gazu.
    ¬le spalony gaz zawiera sadzę odkładaj±ca sie na lamelach wymiennika- wiec i on wymaga oczyszczenia.
    To s± dwie przyczyny słabego podgrzewania wody.
    Co do zapalania może przyczyna leżeć w nieszczelnej membramie piecyka oraz w zanieczyszczeniu różnych sitek i rur , którymi płynie ciepła woda- kamieniem kotłowym, który powoduje spadki ci¶nienia a więc zmusza użytkownika do odkręcania kurków na full- powoduj±c dalsze straty dla użytkownika, tym raze jest to marnowanie wody i gazu.
    A więc czy¶scie instalacje okresowo- jak często zalezy od warunków lokalnych.
    Niewła¶ciwe poprowadzenie rur może sprzyjać przytykaniu rur kamieniem , wszelkie U-kolana w pionie sprzyjaja osadzaniu się zanieczyszczeń.
    To tyle teorii a teraz popatrzcie na swoje domowe instalacje i postawcie odpowiednia dla swojej instalacji diagnozę.
    Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań przyczyny.
    msaklak
    Level 12  
    je¶li mówisz że trzeba odkręcić wode na max żeby sie główny palnik zapalił to trzeba wymienić membranę w zespole wodnym (taka w ksztalcie Oo) koszt to cos ok 30zł