Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału z puszki - Podłączenie tv kablowej

Algor99 07 Oct 2019 19:17 1119 15
 • #1
  Algor99
  Level 4  
  Witam, jestem amatorem i przejdę do sedna sprawy. Mam tv kablowa i net z Vectry. W bloku jest jak ja to nazywam główna magistrala Vectry z której sygnał jest doprowadzony do puszki w moim mieszkaniu (tu zalacze zdjecie) następnie w tej puszce jak widać monter założył na jeden z kabli koncentrycznych jakiś filtr albo wzmacniacz sygnału a następnie wkręcił go tak a żeby sygnał poszedł dalej do standardowego gniazda które znajduje się z drugiej strony pokoju na ścianie na której kiedyś miałem zamontowany tv. Załączam zdj.
  Teraz zrobiłem przemeblowanie i tv stoi blisko tej pierwszej puszki do której jest doprowadzany sygnał do mieszkania. Wykręciłem ten kabel koncentryczny w tej puszce w którym jest sygnal i podłączyłem do dekodera. Tutaj ku mojemu zaskoczeniu nic nie działa. Nadmieniam że po odłączeniu tego przewodu sygnału też nie ma w tym dalszym gniazdku pokojowym. Jak go wkrece na nowo to ponownie jest. Nie rozumiem o co tu chodzi. Proszę o podpowiedź co mam zrobić żeby połączyć dekoder z ta puszka w mieszkaniu i nie musieć ciągnąć kabla z gniazdka przez całe mieszkanie. Bardzo dziękuję za pomoc
  Brak sygnału z puszki - Podłączenie tv kablowej
  Brak sygnału z puszki - Podłączenie tv kablowej
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  Algor99
  Level 4  
  Może inaczej... Chcę z tej skrzynki szachtu podlaczyc kabel do dekodera tak aby nie korzystać z tego gniazda które jest do tego przeznaczone na drugim zdjęciu w ścianie. Ten kabel w którym jest sygnal podłączam do dekodera i nic nie działa.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  Algor99
  Level 4  
  Teraz już chyba wiem o co chodzi😄 sprawdzę to jutro bo wracam do domu i napiszę jak to wyszło. Ja mam podłączona tv i router od neta na spliterze. Czy jest możliwość to rozdzielić i podłączyć niezależnie od siebie router w tym szlachcie żeby tam wrzucić router a dekoder na półkę od tv? Teraz to razem obok siebie są zależnie połączone.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Chodzi mi żeby to było dwutorowo tzn router był podłączony w szachcie sam i dekoder osobno na półce sam. Czy w tym kablu w szachcie jest rozdzielony sygnał internetu i tv czy jest to tylko w tym jednym kablu wszystko na którym jest ten filtr?
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  Algor99
  Level 4  
  Mam prośbę możesz napisać po kolei co gdzie wpiąć bo nie bardzo ogarniam. Nie chce mieć nic doczynienia z gniazdem z drugiego zdjęcia o tak.
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  Algor99
  Level 4  
  Jutro wracam na chatę sprawdzam to wszystko i daje zdjęcie i działamy dalej...
 • #10
  Algor99
  Level 4  
  A więc tak... Podłączyłem sam router od neta do tego wpięcia w szachcie które jest bez filtra i internetu nie było. Próbowałem z filtrem i bez, zawsze brak neta. Potem podłączyłem sam router do wkręconego już wcześniej jak na pierwszym zdj filtra i net chulal bez problemu. Wiedziałem już że tamto gniazdo w szachcie które jest dalej ode mnie jest jak dla mnie laika zupełnie "puste" i nie można z niego pociągnąć ani tv ani neta. Następnie chciałem zrobić tak żeby mieć neta i tv więc w spliter który mam od Vectry i ma on 3 wejścia podłączyłem kabel koncentryczny z dekodera i kabel koncentryczny z routera (oni tez tak mieli jak mi podłączali więc nic nie zmieniałem). To następnie podłączyłem do filtra który kazałeś pozostawić w pierwotnym miejscu w szachcie jak że zdjęcia pierwszego i hop!! Wszystko zaczęło działać prawidłowo. Teraz tylko muszę kable porobić sobie na odpowiednie odległości i przygotować żeby estetycznie wygladalo. Tak reasumując mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi. Bardzo dziękuję za pomoc efekt osiagjiety. A masz może pomysł żeby jednak ten router jakoś oddzielić od dekodera albo splitera? Może na podstawie tego co wiemy można jeszcze lepiej podłączyć?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Aha no i oczywiście już nie rozmawiamy o drugim zdjęciu bo w nim już nic nie mam podłączone i nie chce z niego korzystać.
 • #11
  User removed account
  Level 1  
 • #12
  Algor99
  Level 4  
  Moje aktualne połączenie to z szachtu wychodzi jeden kabel który mam podłączony pod Spliter i że splitera jeden kabel do dekodera Vectry a drugi do routera internetowego.

  Brak sygnału z puszki - Podłączenie tv kablowej Brak sygnału z puszki - Podłączenie tv kablowej

  Dodano po 1 [minuty]:

  Można to jakos lepiej jeszcze połączyć?
 • #13
  User removed account
  Level 1  
 • #14
  Algor99
  Level 4  
  Hmm jeżeli podłącze dwa kable które są wchodzące do mieszkania do splitera to zostanie mi jeszcze jeden wtyk obok nich ma spliterze a z drugiej strony jeden wyjsciowy. Nie wiem co masz na myśli...
  Skoro cały sygnał jest w jednym kablu wchodzącym do mieszkania to poprostu spliter włożę do szachtu i ten kabel jeden podłącze z tej strony z której jest jedno wejście do splitera a z drugiej strony w ten spliter wciśne kabel od tv i od neta. Dobrze to rozumiem?
 • #15
  User removed account
  Level 1  
 • #16
  Algor99
  Level 4  
  Okej mam tak zrobione. Z szachtu do splitera jednym do tego co jest sam z tej strony i potem z tej strony co są trzy wyjścia na spliterze mam router oddzielnie jednym do routera i jeden do tv. Wychodziło by że temat ogarniety. Pozostaje poskracac i estetyka. Dzięki za pomoc.