Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers zsb14-c + pogodówka FW100 współpraca z Danfoss link lub Hanywell evohome

bumble 12 Oct 2019 08:41 1125 33
    Erbit
    Level 41  
    bumble wrote:
    Jeśli chodzi o otwarcie okna to Drayton ma funkcje eco. Uczy się pomieszczenia i jak wykryje gwałtowny spadek temperatury inny niż normalnie przypisuje to jako otwarcie okna. ...

Ty napisałeś o teorii ja (twierdząc, że to różnie działa) o praktyce.

Dodano po 2 [minuty]:

bumble wrote:
    ... Fajna tez jest funkcja geofencingu....

Coś więcej o tym napiszesz ?
    bumble
    User under supervision
    Jeśli chodzi o otwarcie okna nie wiem jak realizują inne systemy ale najpewniejsze są te z czujnikiem. Reszta pewnie różnie. Jednak jeśli termostat zapamięta charakterystykę pomieszczenia i straty ciepła w nim to otwarcie okna wydaje się być wysoce prawdopodobne do wykrycia.
    Jeśli chodzi o geofancing generalnie chodzi o to, ze system wie gdzie są domownicy. Jeśli aktywujemy funkcje oddalenie się od domu ostatniego domownika powoduje przejście ogrzewania w wyznaczonych pomieszczeniach w tryb oszczędny gdzie również możemy zadać własna wartość czy ma to być 16 czy 10 ar czy całkowicie wyłączone ogrzewanie. I odwrotnie jeśli zbliżymy się na podana odległość system włączy grzanie. Mamy możliwość dogrzewać w trzech trybach i dodatkowo funkcje Boost czasowe od 05 do 3 godzin. Drayton od niedawna wspiera tez ifttt co pozwala mu na połączenie z innymi aplikacjami jak np life360 do lokalizacji domowników.
    Nie jestem pewien tylko co do obsługi z wielu urządzeń. Np trzy smartfony. Pewnie można ale trzeba zalogować się na tym samym koncie. Nie wiem czy można na trzech kontach mieć ta sama lokalizacje . Mam wiele pytań ale pewnie wkrótce dostanę pakiet rozruchowy i się będę bawił. Mam 30 dni na zwrot jakby co a 140gb to nie duży wydatek w porownaniu z innymi systemami.

Dodano po 3 [minuty]:

Są to fajne rzeczy i niesamowicie idą do przodu bo pamietam byłem takim rozwiązaniem zainteresowany kilka lat temu ale cena to kosmos i kiepskie możliwości. Sama głowicach potrafi kosztować 300-400zl. Do tego brama, termostat, hub. Zależy od rozwiązania.
    bumble
    User under supervision
    Tak. Może tak być ponieważ systemy np Hanywell są zintegrowane. Nierzadko również można różne systemy połączyć.