Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy sinntal SN 7900 nie działa

07 Paź 2019 22:11 366 12
  • Poziom 25  
    Agregat prądotwórczy 400V 3,8kW Sinntal SN 7900 Profesional nie ma mocy przy starcie tzn. na biegu jałowym jest na woltomierzu 400V po podłączeniu małego silnika 0,75kw silnik lekko szarpnie a napięcie spada na zero po odłączeniu silnika napięcie wraca.
    Dodam jak szybko włączam i wyłączam silnik wyłącznikiem to pomału szarpnięciami się rozpędza i wejdzie na obroty.
    Wymieniłem regulator AVR na nowy i dalej to samo , wymieniłem stojan i dalej nie działa już nie wiem co to może być.
    Żarówka 100W 230V świeci.
  • Poziom 25  
    Silnik 3f trójkąt 0,75kw ale żeby na pusto nie ruszył ? podłączałem różne silniki 3f 1,1kw, 2,2kw i żaden na pusto nie ruszy.
    Dałem 24V dc bezpośrednio na szczotki i bardzo wolno się rozpędza ten 0,75kw a napiecie osiąga 300V.
  • Poziom 23  
    Pewnie chiński agregat i te 3,8kW ma tylko na papierze. Przy rozruchu silnika w trójkącie, prąd może być nawet 10 krotnie większy. Takie zabezpieczenie prądnicy - duży prąd, napięcie siada i się odwzbudza.
  • Specjalista AGD
    adass napisał:
    Dałem 24V dc bezpośrednio na szczotki i bardzo wolno się rozpędza ten 0,75kw a napiecie osiąga 300V.
    Mógłbyś wykonać pomiar rezystancji uzwojeń roboczych stojanu generatora (L1-N;L2-N;L3-N)? Wklej zdjęcie tabliczki znamionowej silnika którego podłączasz jako obciążenie.
  • Poziom 25  
    Wszystkie uzwojenia mają po około 12 Ω.
    Na silniku niema tabliczki, jest to 3 faz mały silnik 0,75kw Δ przy betoniarce.
    Dodam jak rozpędze ręcznie bęben i włącze agregat to chodzi betoniarka i na voltomierzu jest 400V.
  • Poziom 25  
    i nikt nie wie ?
    Czy na wirniku lub stojanie mają być dodatkowo magnesy stałe ?
  • Specjalista AGD
    Wszystko zależy od materiału z jakich blach jest wirnik wykonany, generalnie często spotykam że magnesy są na wirniku. Spotkałem się też egzemplarzami które takowego nie miały. W Twoim przypadku bez znaczenia bo prądnica się wzbudza.
    Przedwczoraj oddałem klientowi pacjenta taki jak Twój, przybył na zapchany gaźnik.
    Korzystając z okazji porobiłem sobie trochę testów:
    Rzeczywista moc agregatu to około 1,85kVA(obciążenie rezystancyjne cosφ bliski 1, symetryczne)przy 2950 obr/min,napięcie fazowe 225V ,prąd 2,8A na fazę. Więcej nie próbowałem wycisnąć ponieważ przepustnica gaźnika była otwarta prawie na 100% a temperatura uzwojeń stojanu przekroczyła 120°C.
    Betoniarkę posiadam więc robię test z ciekawości wyników. Jako obciążenie silnik 0,8kW 700obr/min, uzwojenia skojarzone w gwiazdę.
    Zaskoczenia nie było sytuacja podobna jak u Ciebie silnik wykonał 1,5 obrotu i prądnica się odwzbudziła.
    Mając w klamotach wygrzebany z żywicy sprawny regulator napięcia, zrobiłem podmiankę. Efekt ten sam.
    Postanowiłem zrobić jeszcze mały eksperyment. Mianowicie podałem równolegle na kondensator wygładzający AVR 220µF/250V napięcie z baterii akumulatorów 42V( z diodą wpiętą w szereg dodatniej gałęzi).
    Odpaliłem agregat, po odpale załączyłem "obwód pomocniczy" ;) a następnie podałem napięcie z agregatu na silnik betoniarki. Silnik może nie z taką werwą jak jest zasilany z sieci ale w czasie godnym do zaakceptowania (ok sekundy) osiągnął obroty minimalne.
    Wnioski jakie można wyciągnąć to oczywiście za mała moc agregatu w stosunku do pokonania krotności prądu rozruchowego silnika.
    Wszystkie te pseudo generatory nawinięte aluminiowym drutem powinny wrócić do sprzedających na niezgodność towaru z umową a następnie tam gdzie zostały wyprodukowane.
  • Poziom 25  
    To dlaczego jak podłącze silnik na próbe obojętnie na których dwóch fazach np L1 ,L2 i włącze wyłacznikiem to silnik ele buczy a silnik agregatu ma obciążenie że prawie z ramy nie wyskoczy a npiecie jest 300V i jak dołącze trzecią faze to od razu napięcie spada na zero.
    Może fabrycznie jest źle połączenie uzwojenie napięcia odniesienia.
    Schemat by się przydał.
  • Specjalista AGD
    adass napisał:
    Dodam jak rozpędze ręcznie bęben i włącze agregat to chodzi betoniarka i na voltomierzu jest 400V

adass napisał:
    Może fabrycznie jest źle połączenie uzwojenie napięcia odniesienia.
    Jedno wyklucza drugie.
    Napięcia miedzyfazowe w stanie jałowym pewnie też masz prawidłowe.
    Co do tego
    adass napisał:
    To dlaczego jak podłącze silnik na próbe obojętnie na których dwóch fazach np L1 ,L2 i włącze wyłacznikiem to silnik ele buczy a silnik agregatu ma obciążenie że prawie z ramy nie wyskoczy a npiecie jest 300V i jak dołącze trzecią faze to od razu napięcie spada na zero.
    to nie mam pojęcia. Możesz zrobić zdjęcia skrzynki zaciskowej silnika i wykonać pomiar rezystancji uzwojeń silnika betoniarki?
  • Poziom 25  
    Napięcia między fazowe na biegu jałowym są 400V oraz przy włączonej (rozpędzonej) betoniarce też jest 400V.
    Podłączałem inny silnik 1,5 kW 3f na pusto i to samo (napicie spada momentalnie na zero).
    Dodam jak podłącze silnik 1,1kW jednofazowy (pompa głębinowa) to działa i szlifierki kątowe też chodzą na 230V.
  • Specjalista AGD
    adass napisał:
    Dodam jak podłącze silnik 1,1kW jednofazowy (pompa głębinowa) to działa
    Zasilasz pompę z gniazda 230V zabezpieczonego bezpiecznikiem 3A? Nie wyzwala Ci tego zabezpieczenia? Silnik pompy 1,1kW będzie pobierał prąd ok 5A (jak nie więcej) pod obciążeniem.
    iskrownik napisał:
    Możesz zrobić zdjęcia skrzynki zaciskowej silnika i wykonać pomiar rezystancji uzwojeń silnika betoniarki?
    Doczekam się zdjęć i wyników pomiarów?