Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wypełnienie wyrwy po połowie cegły z osadzeniem skobla

07 Paź 2019 22:23 144 2
 • Poziom 8  
  Witajcie,

  miałem do piwnicy już dwa włamania. Za pierwszym razem został przecięty skobel, a za drugim po wmurowaniu nowych cegieł i zastosowaniu grubszego, została wywalona cegła. Wszystko co miało jakąkolwiek wartość zostało wyniesione. Teraz chciałbym ochronić kartony po sprzęcie i inne im podobne wieszaki, ale nie chciałbym ponownie murować. Czy istnieje jakaś chemia budowlana (gotowa zaprawa lub w kartuszu), która będzie w stanie wypełnić tę dziurę i osadzić skobel tak by nie został ponownie wyrwany? Myślałem o kotwie chemicznej, ale to tylko do małych otworów. Może jakaś zaprawa iniekcyjna?
 • Poziom 25  
  Jakikolwiek sposób zastosujesz to i tak będziesz miał włamanie - im mocniejsze, tym dla złodzieja podejrzenie, że skrywa coś cennego.
  Ostatecznie, możesz zastosować długą i grubą pionową sztabę lub drewnianą belkę długości ok. metra/dwóch po wewnętrznej stronie pomieszczenia i w niej przewiercić otwór na hak gwintowany z uchem zamkniętym (zaspawanym) - w markecie za 10-15 zł. I obmurować całość (są gotowe zaprawy czy beton). Ale ryzykujesz, że wywalą pół ściany. Zamknięcie to już sam musisz wymyślić (kłódka, sztaba itp.)
  Nie można zastosować dodatkowo jakiejś kamery, alarmu ?
 • Poziom 23  
  Tymczasowa naprawa za pomocą kotwy chemicznej da radę.Kupisz ze 2 kartusze, w cegły zapakuj 2-3 pręty na krzyż jako zbrojenie, wyciśniesz masę, wygładzisz szpachelką jak zdążysz i masz pancerną plombę.Możesz też z kartusza wyjąć zawartość, rozpruć tego flaka i wymieszać ręcznie, po czym dość szybko nakładać.
  Ale popieram receptę @robina161- zrób coś na kształt futryny, opaski od wewnątrz, skręć śrubami zamkowymi na wylot lub klasycznymi-łby wpuść w cegły i zatynkuj żeby ich nie było widać. Drzwi obij blachą.Moze gnojki odpuszczą.