Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera U21 HD - kompaktowa kamera USB z wsparciem dla algorytmów AI

ghost666 07 Oct 2019 23:51 1362 0
Optex
 • Kamera U21 HD - kompaktowa kamera USB z wsparciem dla algorytmów AI
  Kamerę U21 HD przypomina inne konstrukcje kamer z elastycznymi szyjkami, które pozwalają w bardzo elastyczny sposób pozycjonować kamerę, tak, by patrzyła ona w wymagany przez nas punkt. Urządzenie to jednak może zaoferować o wiele szerszy zestaw możliwości.

  U21 to kamera monitorująca zasilana przez USB i oferująca łączność WiFi. Układ posiada wbudowane, jak wskazuje pobieżna analiza, pewne algorytmy widzenia maszynowego, ponieważ oferuje m.in. wykrywanie ruchu oraz ludzi pojawiających się w polu widzenia (system nie posiada żadnych czujek PIR itp). Kamera w momencie wykrycia ruchu w polu widzenia ma wysyłać do nas specjalne alerty,

  Oczywiście, to tylko zapowiedzi producenta, ponieważ samo urządzenie nie jest jeszcze dostępne w handlu. Obecnie znajduje się ono w przedsprzedaży w cenie 33,65 dolara, a wysyłka ruszyć ma 30 października tego roku.

  Najważniejsze cechy i specyfikacje kamery U21 USB WIFI:

  * MCU / WiSoC - Brak informacji (jeszcze)
  * Pamięć - gniazdo kart MicroSD do 128 GB na maksymalnie miesiąc nagrania (8 GB = 2 dni) i/lub przechowywanie nagrań w chmurze za pośrednictwem zewnętrznej strony (dodatkowo płatne)
  * kamera - obiektyw 14 mm, rozdzielczość HD
  * Alerty - Wykrywanie ruchu, wykrywanie człowieka przez AI (algorytm dostarczony i przez zewnętrznego dostawcę - być może również dodatkowo płatny)
  * Zasilanie - 5 V / 1 A przez port USB
  * Wymiary - 16 cm długości x 2,5 cm szerokości; kamera: o średnicy 1,5 cm
  * Waga - 23,8 gramów

  Opis produktu dodatkowo wyjaśnia: "nagrania zapisane na karcie microSD można oglądać na komputerze za pomocą czytnika kart lub bezpośrednio na telefonie komórkowym", a "nagrania zapisane w chmurze można pobrać i obejrzeć bezpośrednio na telefonie komórkowym". Jest to bardzo mylące, ale wcześniejsza lista produktów ujawnia, że ​​wspominana aplikacja mobilna to V380 Pro.

  Wydaje się, że właśnie tutaj otrzymalibyśmy dodatkowe usługi, takie jak analiza czy magazynowanie wideo w chmurze lub wykrywanie ludzi przez AI. Opinie dotyczące tej aplikacji są raczej mieszane.

  Kamera U21 HD - kompaktowa kamera USB z wsparciem dla algorytmów AI


  Producent wspomina również o pewnych ograniczeniach lub braku w funkcjach aparatu, takich jak brak widzenia w nocy czy obsługi zoomu, ale producent wspomina także o możliwości nagrywania dźwięku, mimo że mikrofon nie jest objęty w specyfikacji.

  Poniższy film pokazuje, jak skonfigurować kamerę i rozpocząć korzystanie z aplikacji V380 Pro.



  Jeśli nie potrzebujesz Wi-Fi, a chciałbym mieć kamerę, która nagrywać ma tylko na kartę MicroSD, kamera U21 HD jest również dostępna w wersji bez Wi-Fi. Na chińskim portalu aukcyjnym znaleźć można wielu sprzedawców z jedną z tych opcji w cenie od około 17 dolarów w górę.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2019/10/06/tiny-usb-wifi-camera-supports-motion-and-ai-human-detection/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11197 posts with rating 9464, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Optex