Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera U21 HD - kompaktowa kamera USB z wsparciem dla algorytmów AI

ghost666 07 Paź 2019 23:51 411 0
 • Kamera U21 HD - kompaktowa kamera USB z wsparciem dla algorytmów AI
  Kamerę U21 HD przypomina inne konstrukcje kamer z elastycznymi szyjkami, które pozwalają w bardzo elastyczny sposób pozycjonować kamerę, tak, by patrzyła ona w wymagany przez nas punkt. Urządzenie to jednak może zaoferować o wiele szerszy zestaw możliwości.

  U21 to kamera monitorująca zasilana przez USB i oferująca łączność WiFi. Układ posiada wbudowane, jak wskazuje pobieżna analiza, pewne algorytmy widzenia maszynowego, ponieważ oferuje m.in. wykrywanie ruchu oraz ludzi pojawiających się w polu widzenia (system nie posiada żadnych czujek PIR itp). Kamera w momencie wykrycia ruchu w polu widzenia ma wysyłać do nas specjalne alerty,

  Oczywiście, to tylko zapowiedzi producenta, ponieważ samo urządzenie nie jest jeszcze dostępne w handlu. Obecnie znajduje się ono w przedsprzedaży w cenie 33,65 dolara, a wysyłka ruszyć ma 30 października tego roku.

  Najważniejsze cechy i specyfikacje kamery U21 USB WIFI:

  * MCU / WiSoC - Brak informacji (jeszcze)
  * Pamięć - gniazdo kart MicroSD do 128 GB na maksymalnie miesiąc nagrania (8 GB = 2 dni) i/lub przechowywanie nagrań w chmurze za pośrednictwem zewnętrznej strony (dodatkowo płatne)
  * kamera - obiektyw 14 mm, rozdzielczość HD
  * Alerty - Wykrywanie ruchu, wykrywanie człowieka przez AI (algorytm dostarczony i przez zewnętrznego dostawcę - być może również dodatkowo płatny)
  * Zasilanie - 5 V / 1 A przez port USB
  * Wymiary - 16 cm długości x 2,5 cm szerokości; kamera: o średnicy 1,5 cm
  * Waga - 23,8 gramów

  Opis produktu dodatkowo wyjaśnia: "nagrania zapisane na karcie microSD można oglądać na komputerze za pomocą czytnika kart lub bezpośrednio na telefonie komórkowym", a "nagrania zapisane w chmurze można pobrać i obejrzeć bezpośrednio na telefonie komórkowym". Jest to bardzo mylące, ale wcześniejsza lista produktów ujawnia, że ​​wspominana aplikacja mobilna to V380 Pro.

  Wydaje się, że właśnie tutaj otrzymalibyśmy dodatkowe usługi, takie jak analiza czy magazynowanie wideo w chmurze lub wykrywanie ludzi przez AI. Opinie dotyczące tej aplikacji są raczej mieszane.

  Kamera U21 HD - kompaktowa kamera USB z wsparciem dla algorytmów AI


  Producent wspomina również o pewnych ograniczeniach lub braku w funkcjach aparatu, takich jak brak widzenia w nocy czy obsługi zoomu, ale producent wspomina także o możliwości nagrywania dźwięku, mimo że mikrofon nie jest objęty w specyfikacji.

  Poniższy film pokazuje, jak skonfigurować kamerę i rozpocząć korzystanie z aplikacji V380 Pro.



  Jeśli nie potrzebujesz Wi-Fi, a chciałbym mieć kamerę, która nagrywać ma tylko na kartę MicroSD, kamera U21 HD jest również dostępna w wersji bez Wi-Fi. Na chińskim portalu aukcyjnym znaleźć można wielu sprzedawców z jedną z tych opcji w cenie od około 17 dolarów w górę.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2019/10/06/tiny-usb-wifi-camera-supports-motion-and-ai-human-detection/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9415 postów o ocenie 7062, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.