Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefon/smartfon do 700 zł. Jaki kupić?

elektronik68 08 Oct 2019 07:47 948 9
    elektronik68
    Level 19  
    Witam. Ostatnio często zmieniałem telefony, bo każdy stary strup którego kupiłem, miał jakieś usterki. Teraz mam już dość i chce w końcu kupić jakiś nowy telefon. Moje wymagania nie są zbyt duże: cena do 700 zł, może być smartfon lub zwykła komórka, nie musi mieć koniecznie jakiś bajerów. Zależy mi koniecznie na tym, żeby mieścił się bez problemu w kieszeni, bo pracuję fizycznie i tel musi mieścić się w kieszeni. Odpada IPhone oraz chińskie typu Myphone itp. Mógłby być z pancerną obudową, ale nie jest to pilne. Po prostu niedrogi telefon lub smartfon o niewielkich wymiarach. Fajnie by też było, żeby podziałał parę lat. Nie musi być to najnowszy model. Proszę o poradę.
    marchos87
    Level 11  
    Jak coś w miarę taniego i nie chcesz iść w Xiaomi (co bym polecał) to może być Samsung S7 Active, albo używany iPhone 7
    marchos87
    Level 11  
    Niestety ceny telefonów z kosmosu się nie biorą (chyba że Apple i topowe modele androidowe na 2019r) Xiaomi to teraz w dobrej cenie można dostać mi 6, mi8 lite, nie schodził bym jednak na niższe modele.
    Matheu
    Level 23  
    Marchos mówiłeś o Xiaomi Mi6, Mi8 Lite - jak one się mają w porównaniu do Redmi Note 7 (jakość aparatu i ekranu, wytrzymałość baterii...) ?
    marchos87
    Level 11  
    Trochę ciężko to porównać. Seria mi6, mi8, mi9 to flagowce od Xiaomi. Mi6 jest z 2017, i kolejno 18 i 19r. Zarówno pod względem aparatów jak i wydajności, średniak z 2019r czyli Redmi Note 7 może już wyprzedzić topowe telefony z przed 2 lat. Podejścia do mi 9 wg. mnie nie ma ze względu na procesor i ram. Teraz zależy do czego potrzebny, bo jeżeli do gier to lepiej iść w topowe jednostki, natomiast jeśli chodzi o codzienne użytkowanie to znowu takiej dużej różnicy nie będzie, nawet w porównaniu do lepszych jednostek.

Porównaj sobie tutaj:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9513&idPhone2=8507&idPhone3=9329

a później z :

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9513&idPhone2=9507&idPhone3=9689

Wtedy widać różnice. Największe to procki, RAM, wyświetlacz (ips vs amoled), jakość modulu LTE itd. i ogólnie jakość wykonania
    marchos87
    Level 11  
    elektronik68 wrote:
    Na telefonie nie gram, bardziej tak jak napisałeś do codziennego użytku czyli dzwonienie, SMS-y i czasem internet. Te Xiaomi są nawet całkiem ok. A co sądzicie o Galaxy J1 mini prime lub jakieś tanie CAT-y takie po 300-400 zł?

Kolega miał CATA i bardzo sobie chwalił, ale to było już kilka lat temu a miał ten model dość dobry. Zmienił bo zaczął my przycinać i używanie nie było komfortowe. Stare telefony chodzą na starszych wersjach androida, sam mam tablet który działa po 4.4.1 (teraz jest już wersja 9) i używanie go to męka. Aplikacje wymagają coraz mocniejszego sprzętu.

Jak chcesz używać telefon do dzwonienia i smsów, a ma być tani to wg. mnie najlepiej jakiś iphone. System od Apple jest duzo bardziej stabilny i chyba nie zamula tak jak stare androidy.

J1 ma bardzo słaby wyświetlacz, 8gb pamięci, 1gb ramu, słabą kamerę. Szczerze to bardzo kiepsko, chyba, że na telefon typowo do katowania i jak się rozwali to nie szkoda. Osobiście wolał bym mieć fajny telefon na codzień i męczyło by mnie używanie smartfonów z bardzo słabej półki. Nie mówię, żeby kupować od razu za 2tys, ale wszystko co ma 4GB ramu, 16GB + pamięci powinno powoli się nadawać do użytkowania.

Jak chcesz oszczędzić to kup coś lepszego używanego niż nowy badziew.
    (Zamiast nowej Audi a1 lepiej mieć używaną kilkuletnią a4 ;) )
    elektronik68
    Level 19  
    Pomyślę nad IPhonem, mam też w domu J3 2016, ale już złom totalny, więc używam go tylko czasem do internetu, podobają mi się też właśnie te tanie CAT-y, jest jakiś dotykowy za 300 zł, widziałem nawet na allegro nowy na guziki za 100 zł, ale coś za tanio jak na CAT-a, więc go nie oglądałem dokładnie. O J1 czytałem opinie i rzeczywiście sporo osób go też źle ocenia, co do stanu wizualnego się tak nie martwię, bo telefony dotykowe noszę w etui z klapką. Tylko nie za bardzo mi właśnie pasują te parametry, bo są naprawdę słabe, biorę pod uwagę też zwykłe J1 nie mini, bo tam już jest lepiej. Rozważałem też Galaxy Young, ale nowego już nie dostanę, a w ogóle to też jest stary Android, więc tak jak pisałeś używanie jego do aplikacji to męka.