Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

K700i > Jak wyłączyć dźwięk podczas robienia fotek?

bbxb 15 Lut 2006 19:13 42846 134
  • Pomocny post
    #91 15 Lut 2006 19:13
    pablo_wwl
    Poziom 12  

Adamuno gdy ejdziesz na ten link naciskasz "free" A nastepnie czekasz tak długo az pojawi Ci sie okienko w które musisz przepisac 3 litery(lub cyfry w zaleznosci co Ci sie wyswietli) i nastepn ie klikasz na "Download from Net-Mirror..."

• Pomocny post
    #92 15 Lut 2006 19:39
    adamuno
    Poziom 11  

pablo_wwl napisał:
    Adamuno gdy ejdziesz na ten link naciskasz "free" A nastepnie czekasz tak długo az pojawi Ci sie okienko w które musisz przepisac 3 litery(lub cyfry w zaleznosci co Ci sie wyswietli) i nastepn ie klikasz na "Download from Net-Mirror..."

NIestety moj IP jest jakis "popularny" i czekam juz pol dnia na zwolnienie go. Mam prosbe. Czy moze mi wyslac ten plik mejlem? (adamuno (@) tlen . pl

Dzieki,

• Pomocny post
    #94 16 Lut 2006 20:48
    adamuno
    Poziom 11  

pablo_wwl napisał:
    Na prosbe adamuno podaje programik mam nadzieje ze osoba ktora go udostepnila nie ma nic przeciwko :P http://s22.yousendit.com/d.aspx?id=07A86ED6MIVXX23IREP4O6HVP1

Program juz mam. Czekam na kabel do przerobki. Bede zmianial dzwonki w K500i.
    Jeszcze pytania:

W jakim celu dzwonki sms wystepuja w 2 formatach, amr i mid ??

Czy operacja zmiany dzwiekow sms mozliwa jest w SE T630 ??

• Pomocny post
    #96 20 Lut 2006 10:23
    adamuno
    Poziom 11  

grzes_a napisał:
    Oczywiscie ze mozesz!!!! Opisane masz wczesniej!!!!

Przeczytalem caly temat i nie znalazlem. Chodzi mi dokladnie o sciezki dostepu do plikow w T630.

Jeszcze jedno. Jak sciagna na komputer plik (k500i): /tpa/preset/system/wap/opmenu/pl/index.html ? Po wpisaniu w przegladarke strona pojawia sie na ekranie a nie w folderze inne.

• Pomocny post
    #97 22 Lut 2006 10:23
    piotrsta
    Poziom 22  

Do podmiany dzwonków w k300i nie potrzeba wcale wgrywać .amr. Po wgraniu samych .mid i tak wszystko działa. (to info dla zainteresowanych)
    Poniżej pokazuje sekwencje którą wpisałem do pliku test który jest wcześniej podawany do podmiany w sonicbox-ie. :D

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert1.amr

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert1.mid
    uploadfile: SMS1.mid
    /tpa/preset/system/sound/messagealert1.mid

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert2.amr

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert2.mid
    uploadfile: SMS2.mid
    /tpa/preset/system/sound/messagealert2.mid

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert3.amr

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert3.mid
    uploadfile: SMS3.mid

itd aż do 6.
    Pliki .mid trzeba w ty wypadku nazwać SMS1,SMS2,SMS3 itd

Po wpisaniu :deletefile:/tpa/preset/system/sound/camerashutter.mid
    Cichnie dźwięk aparatu. Więc na k300i to też działa :!::!::!: :D

Kabelek pod USB przerobiony według podawanych wcześniej wskazówek tylko kolory kabelków są inne. W razie pytań piszcie. W załączniku pokazuje jak wyglądały podłączenia przed przeróbką.
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #98 22 Lut 2006 11:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #99 22 Lut 2006 16:59
    piotrsta
    Poziom 22  

Cytat:
    WItam ja w sonicu podczas prby wylaczenia dzwieku aparatu dostaje taki komunikat
    Lante Sonics is Ready..
    Device ready.
    Powering phone...
    Operation be canceled!
    Unknown phone, that's an error.
    Device disconnected.
    Lante Sonics is Ready..
    Device ready.
    Powering phone...
    Chip Id: 0x8000
    CID detected: 36
    Phone color: BROWN.
    Speed: 115200 bps
    No acknowledge from phone.
    failed to load BOOTLOADERS, exit.
    Phone can't boot, remove then reconnect battery...

Mnie podobnie wyskakiwało jak telefon był bez baterii. Przy wciskaniu "connect" telefon musiał być wyłączony ale z włożoną baterią. Chyba że masz kabelki żle przepięte.

• Pomocny post
    #100 22 Lut 2006 17:14
    artursr
    Poziom 1  

witam, jezeli przy usuwaniu dzwieku aparatu wyskakuje wam komunikat
    Phone can't boot, remove then reconnect battery... musicie najpierw
    zczytać kody"READ ALL CODES" programem SEMCtoll3.3 po tym zabiegu sonics bez zadnego problemu usuwa dzwiek :d

• Pomocny post
    #101 28 Lut 2006 14:19
    lilka
    Poziom 11  

Witam!!!

Mam problem, po przerobieniu kabelka uruchamiam ten programik sonixbox i kontaktuje się z telefonem, a następnie przyciskam read flesh i leci pasek na dole który się ładuje, po czym dojerzdz do końca i znika i wyskakuje mi takie coś:
    Costomization script file is specified
    power it ON now!

Co mam zrobić??? Kabelek bobrze przerobiłem i niewiem co może być zrąbane!

Narka!!!

• Pomocny post
    #102 09 Mar 2006 15:24
    misiek2045
    Poziom 1  

Witam
    Mam problem kupiłem sobie 2 dni temu SE k700i i mnie denerwuje dźwięk w aparacie, jak go wyłączyć ???
    Pozdrawiam
    Misiek2045

• Pomocny post
    #103 10 Mar 2006 09:51
    Łukasz Zaradniak
    Poziom 11  

Musisz zakupić kabel serwisowy do SE K700i poprzez Allegro.pl
    http://www.allegro.pl/search.php?string=kabel+serwisowy&category=4799&country=1

Dalej pobrać program Sonics SE stąd: http://rapidshare.de/files/6545932/Podmiana_plik_w.rar.html
    i zastosować się do tej instrukcji

1. uruchom program sonicscrap.exe
    2. W polu "Gdfs or Script file" wskaż plik skrypu "test.txt"
    3. Ustaw port i prędkość
    4. Kliknij connect a następnie customize
    5. Teraz Ręczne botowanie, wyjmij, włuż baterie i kliknij krótko power

W okienku powinien wyświetlić się taki tekst:

Chip Id: 0x800
    CID detected: 36
    Phone color: RED.
    Speed: 115200 bps
    Header acknowledged.
    Prologue acknowledged.
    Payload acknowledged.
    RECOGNIZED PHONE TYPE: f500/k500/k700.
    Flash loader running in phone.
    OTP status: 0, locked: 1, CID: 29 PAF: 1, IMEI: xxxxxxxxxxxxxx
    Powering phone...

6.teraz powtórz punkt piąty
    7.Po zakonczeniu odlacz telefon, wyjmij,wloz baterie i wlacz telefon

Jeśli się udało, przy robieniu zdjęcia nie będzie słychać odgłosu migawki
    a pierwszy dzwięk SMS jest dzwiękiem z pliku SMS1.mid

A plik test.txt ma wygladać tak

deletefile:/tpa/preset/system/sound/camerashutter.mid

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert1.amr
    uploadfile: SMS1.amr
    /tpa/preset/system/sound/messagealert1.amr

deletefile:/tpa/preset/system/sound/messagealert1.mid
    uploadfile: SMS1.mid
    /tpa/preset/system/sound/messagealert1.mid

Cała operacja zamjmię ci ok minuty, może troszke dłuzej.

Mając kabel serwisowy możesz też sobie zdjąc simlock'a z K700i programem SEMCtool v3.3

Żeby ściągnąć simloka z telefonu zaznaczamy clear SP Locks a nastepnie do selected Jobs i klikamy power kilkukrotnie.I simlock już mamy z glowy!

Zresztą kupujać kabel dostaniesz wszysto co trzeba, a jak nie to wystarczy lektura tego forum i wszystko stanie sie jasne.

• Pomocny post
    #104 22 Mar 2006 13:07
    wuteka
    Poziom 11  

jest mozliwosc polaczenia telefonu przez irda?

• Pomocny post
    #105 22 Mar 2006 15:57
    riger
    Poziom 24  

Nie ma takiej mozliwosci. A tak wogole to ustawcei predkosc na minimalna bo w koncu COM zbytnio szybki nie jest ;)

• Pomocny post
    #106 22 Mar 2006 17:18
    piotrsta
    Poziom 22  

wuteka napisał:
    jest mozliwosc polaczenia telefonu przez irda?

Ani irda ani nawet połączenie kablem nie przerobionym na serwisowy nic nie da.

• Pomocny post
    #107 22 Mar 2006 20:52
    riger
    Poziom 24  

Przepraszam ale czy Ty wiesz co piszesz? Juz dawno jest mozliwosc serwisowania SE po zwyklym kablu COM. A dokladniej odkoad "zwisienkowano" semc tool'a.

• Pomocny post
    #108 22 Mar 2006 21:09
    piotrsta
    Poziom 22  

riger napisał:
    Przepraszam ale czy Ty wiesz co piszesz? Juz dawno jest mozliwosc serwisowania SE po zwyklym kablu COM. A dokladniej odkoad "zwisienkowano" semc tool'a.

To po co wszyscy przerabiają kable? Trzeba było opisać jak to zrobić bez przeróbki.

• Pomocny post
    #109 28 Kwi 2006 23:48
    R3DRUM
    Poziom 1  

Witam!
    No więc również mam ten problem z dźwiękiem i niby wszystko zostało juz powiedziane w tym temacie o wyłączeniu go w k700..... ALE co jak posiadam bluetooth??? czy jest jakiś, program/sposób i w tym przypadku??
    prosze pomóżcie:!: :|

• Pomocny post
    #110 29 Kwi 2006 18:12
    ginro
    Poziom 16  

Dopuki w OBEX k700 są zaimplementowane tylko foldery z katalogu user, blutoothem nie podmienisz dzwięku migawki.

• Pomocny post
    #111 07 Maj 2006 00:59
    helfik
    Poziom 11  

Cytat:

Sposób Drugi
    (przeznaczony dla telefonów w których nawet przy wyciszonych dzwiękach słychać odgłos aparatu)

1. odpalamy sonicsboxa
    2. edytujemy plik customize.xml który znajduje się w folderze soniboxa
    3. szukamy linijki <suppress-camera-sound>false</suppress-camera-sound>
    4. zmieniamy ją na <suppress-camera-sound>true</suppress-camera-sound>
    5. Przechodzimy do sonicsboxa zaznaczamy "Customize Fs"
    6. klikamy "Clear Names" a następnie "Write flash"
    Plusy
    + Sonixbox jest za free. można go sciągnąć z tego topicu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic320240-330.html znajduję się w plikach "Ratowanie telefonu po nieudanym flashowaniu i zdjeciu simlocka.part4.rar"
    Jest tam też plik customize.xml
    minusy
    - aparat cichnie dopiero po wyłączeniu dzwięków

Wykorzystałem metodę drugą, wszystko przebiegło bezproblemowo, żadnych komunikatów o błędach - niestety dźwięk przy robieniu fotek nie zniknął :cry: Czy jest możliwe, że ten sposób nie działa ze wszystkimi teleami? Mam CID 36

• Pomocny post
    #112 17 Maj 2006 21:19
    Istari
    Poziom 10  

Piszecie że to USB ma być od Sony Ericsson'a? A jak mam taki?
    Może być?
    http://www.badongo.com/pic/185651

I jakby co to mam to zaznaczone strzałką rozebrać i przelutować jak na schemacie?

• #114 19 Maj 2006 19:18
    Patryk.75
    Poziom 9  

Hejka ludzie nie wiecie czy da się usunąc ten dzwięk aparatu w k300i przez IRDA moze jakis program albo co bo sonicsem sie nie da bardzo bylbym wdzięczny za taką informacje A druga sprawa to czy nie znacie jakiegos programu z pomocą ktorego moglbym zmienic rozdzielczosc gry java bo ja mam k300i i duzo gier jest ucięta Z gory THX:D:D:D:D:?::?:

• #115 20 Maj 2006 10:02
    kaliber_czk
    Poziom 2  

Patryk.75 napisał:
    Hejka ludzie nie wiecie czy da się usunąc ten dzwięk aparatu w k300i przez IRDA moze jakis program albo co bo sonicsem sie nie da bardzo bylbym wdzięczny za taką informacje A druga sprawa to czy nie znacie jakiegos programu z pomocą ktorego moglbym zmienic rozdzielczosc gry java bo ja mam k300i i duzo gier jest ucięta Z gory THX:D:D:D:D:?::?:
    tego dzwieku przez Irde nieda sie usunac bo trza miec kabel serwisowy i wtedy sonic boxem sie da, a co do rozdzielczosci to sie nieda zmienic i niema takiego programu

• #116 20 Maj 2006 16:38
    Patryk.75
    Poziom 9  

Hej ja mam k300i i mam sonicsa i podczerwień i moje pytanie brzmi czy da sie to zrobic przy pomocy IRDA jesli tak to jakim programem i jak (sonicsem sie nie da IRDĄ) A drugie pytanie brzmi czy jest jakis program do zmiany rozdzielczosci gier lub w jakim pliku to mozna zrobic prosze odpisac na forum lub na maila patryk.75(malpa)wp.pl:D:D:D:D:D:D Z gory THX i pozdrowienia

• #117 21 Maj 2006 11:12
    Patryk.75
    Poziom 9  

No ale na www.wapster.pl albo na innych takich stronkach jedna gra jest na rozne telegony z roznymi wyswietlaczami i wpisujesz jaki masz telefon i ci przysyla gre na twoj wyswietlacz moze programu nie ma ale moze jakis plik w grze. Pozdro

• #118 21 Maj 2006 17:35
    rockforjesus
    Poziom 1  

piotrsta napisał:
    Kabelek pod USB przerobiony według podawanych wcześniej wskazówek tylko kolory kabelków są inne. W razie pytań piszcie. W załączniku pokazuje jak wyglądały podłączenia przed przeróbką.
    Pozdrawiam

Nie dziala mi. Czy czerwony kabel na pewno jest na swoim miejscu? Z niego nawet nie idzie napiecie +5V.

• #119 24 Maj 2006 17:06
    piotrsta
    Poziom 22  

rockforjesus napisał:
    piotrsta napisał:
    Pozdrawiam

Nie dziala mi. Czy czerwony kabel na pewno jest na swoim miejscu? Z niego nawet nie idzie napiecie +5V.

Tak jak pisałem wcześniej jeden rysunek przedstawia kabel przed a drugi po przeróbce, jeżeli chodzi Ci o przerobiony to jest dobrze narysowane ja według tego podłączenia zrobiłem swój i działa.
    Poczytaj jeszcze wcześniejsze posty bo tam koledzy opisywali inne kolory kabli i różniły się ilością jak dobrze pamiętam. Mój schemacik według tych kolorów i podłączeń są na 100% dobre.

• #120 26 Maj 2006 10:40
    ginro
    Poziom 16  

helfik napisał:

Wykorzystałem metodę drugą, wszystko przebiegło bezproblemowo, żadnych komunikatów o błędach - niestety dźwięk przy robieniu fotek nie zniknął :cry: Czy jest możliwe, że ten sposób nie działa ze wszystkimi teleami? Mam CID 36

Ja wgraywałem ten plik razem z flashem, wtedy mi działało, jeśli dobrze pamientam to ustawienia w nim zawarte są czytane podczas "master reset" zrób mater reset i odpisz czy działa