Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

350GT - Czy światła pozycyjne z przodu mogą gasnąć po włączeniu świateł mijania?

08 Paź 2019 09:52 138 8
  • Poziom 2  
    Mam zamontowane światła do jazdy dziennej z homologacją również na pozycyjne, czy mogę mieć to ustawione tak, że:
    po zapłonie świecą dzienne (100% mocy)
    manetka w pozycyjne - dzienne przygasają do 30% więc zmieniają się w pozycyjne
    manetka w mijania - dzienne/pozycyjne gasną całkowicie

Z lampy pozycje mam wymontowane więc te dzienne to jedyne pozycyjne jakie mam
    Czy pozycyjne z przodu muszą się świecić razem z mijania? Jak są w lampie i tak ich nie widać bo giną w świetle świateł mijania
  • Poziom 38  
    A co w przypadku awarii światla mijania? Auto musi jakos byc oświetlone, zeby ktos go nie wziął za motocykl.
  • Poziom 23  
    Z przepisów wynika, że pozycyjne muszą świecić obowiązkowo z mijania.Wiec nie wolno ci było ich wymontować.
  • Poziom 2  
    palmus napisał:
    Z przepisów wynika, że pozycyjne muszą świecić obowiązkowo z mijania.Wiec nie wolno ci było ich wymontować.

Wymontowałem ponieważ teraz pozycyjne mam w dziennych, ale wolałbym żeby jednak gasły przy mijania
  • Poziom 38  
    W żadnym samochodzie dzienne/pozycyjne nie gasną zupełnie przy mijania*.
    A co zrobisz to już twoja brocha i ewentualnie sądu.

*-jedyny przypadek to funkcja "follow me home". Ale samochód stoi, a światła i tak zgasną za 30-180 sekund.
  • Poziom 2  
    Dlatego pytam czy przepisy jasno definiują takie okoliczności, czy może nie do końca ponieważ jak jeżdze na mijania to te pozycyjne mimo 30% mocy nadal świecą dość mocno i policjant może pomyśleć, że to dzienne i sprowokuje to zatrzymanie :)
  • Poziom 23  
    Zrób tak, żeby przy mijania dzienne ustawić na 15%.
    Ale i tak przy przeglądzie może Ci się diagnosta czepiać czy owe dzienne mogą robić za postojówki. (homologacja)
  • Poziom 2  
    palmus napisał:
    Zrób tak, żeby przy mijania dzienne ustawić na 15%.
    Ale i tak przy przeglądzie może Ci się diagnosta czepiać czy owe dzienne mogą robić za postojówki. (homologacja)

Mogą, jest homologacja na dzienne i na pozycyjne, jakis prosty sposób, żeby zrobić na 15%?
  • Poziom 38  
    Jesli jest homologacja, to te 30% powinno byc OK.
    Chyba, ze ta homologacja zostala nadana przez grafika w Chinach.