Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie pomp± C.W.U. schemat/podlaczenie

08 PaĽ 2019 10:50 231 2
  • Poziom 8  
    Witam!
    Co my¶licie o sterowaniu pomp± cyrkulacyjn± c.w.u. za pomoc± takiego termostatu cyfrowego - 2 knały;

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-cyfrowy-termostat-alarm-2w1-8541675015

Chciałbym aby pompa c.w.u. została zał±czona tylko wtedy, gdy w bojlerze bedzie ciepła woda np. od 50 stopni oraz gdy w instalacji temp. wody spadnie poniżej 40 stopni.
    Tak chcialbym wpi±ć sam sterownik;

W nocy pompa c.w.u. ma być cały czas wył±czona, dlatego chciałbym podpi±ć programator czasowy na szyne z takim schematem;

Jak powinien zostać wpięty zegar?
    Przed termostatem;

A może za termostatem;

Proszę o pomoc w odpowiednim podł±czeniu,
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witaj

Najpierw napisz ile osób i w jakim czasie w ci±gu dnia będ± korzystać z cwu.

Ja mam wraz z instalacj± cwu cyrkulację ciepłej wody z powodu, że odległo¶ć od zasobnika ciepłej wody do kranu w łazience na piętrze oraz w kuchni wynosi ok 16 m rury. Do sterowania pompy cyrkulacyjnej mam podł±czony sterownik czasowy z ustawieniami tygodniówki. Oprócz tego na piecu założyłem dodatkowy wł±cznik do pompy cyrkulacyjnej i mogę w każdej chwili wł±czyć cyrkulację. Sprawdziło się to gdyż działa to ponad 10 lat.
    W czasie, którym nikt z domowników nie korzysta z cieplej wody pompa cyrkulacyjna jest wył±czona w przeciwnym razie gdyby była zał±czona pompa wychładzała by wodę w zasobniku. Cała instalacja wodna jest w plastiku oraz izolowana mimo to gdyby cyrkulacja działała non-stop były by straty ciepła.

Pozdrawiam