Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż radia Vordon Ht 896BT w Oplu Astra H

08 Paź 2019 11:15 105 7
  • Poziom 2  
    Dzień dobry. Chciałabym zamontowac radio Vordon Ht 896BT w samochodzie marki Opel astra H (2004-2010) ale mam problem z podłączeniem kostki ISO do gniazda nowego radia. Zakupiłam złącze ale po podłączeniu nie działa. Podsyłam zdj może ktoś się na tym zna?
  • Poziom 2  
    W takim sensie że jak podłącze złącze to radio nie włącza się, myślę że źle są podłączone kabelki
  • Poziom 2  
    A jeśli podłącze stały + i ten po stacyjce pod pod jeden pin nie spowoduje to przepiecia?
  • Warunkowo odblokowany
    Pod jaki jeden pin?
    W podanym przeze mnie temacie masz pokazane na którym pinie powinno być stale napięcie (B+) a na którym napięcie po stacyjce.
    U ciebie w adapterze brakuje właśnie tego pinu od napięcia po stacyjce a radio ma ten pin więc raczej będzie wymagało zasilania na nim ażeby działało.
    Możesz to zrobić dwojako, albo dodać brakujący pin w kostce i podłączyć go pod pin ze stałym plusem w adapterze, wtedy radio będzie działało niezależnie od stacyjki, albo podłączyć go gdzieś gdzie pojawia się napięcie po stacyjce wtedy radio powinno się wyłączać po zgaszeniu samochodu.
  • Moderator Radia Samochodowe
    Cytat:
    2. Posty, z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw proszę zamieszczać w dziale "Radia Samochodowe Początkujący".
    Jest to dział dla nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu urządzeń RTV, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki (miernictwo, czytanie schematów, budowa i działanie elementów elektronicznych, podstawy teoretyczne działania urządzeń).
    Posty nie spełniające tego warunku należy pisać w "Początkujący Naprawy" albo "Początkujący Elektronicy".
    Posty zaniżające poziom, które zostaną umieszczone w "Radia Samochodowe Początkujący" zostaną tam przeniesione lub znajdą się w koszu.

Przenoszę.