Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HL-2135 W - Drukarka stuka podczas właczania, potem nie drukuje.

08 Paź 2019 13:19 102 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam ta drukarke od kilku ladnych lat, wydrukowane juz byly setki stron, moze nawet ponad tysiac.
    Podlaczenie, toner, stertowniki, papier i cala reszta ok.

Od jakeigos czasu zdazalo sie, ze po wlaczeniu bylo takich kilka stuk stuk stuk i potem przestawało wydawać podejrzane odglosy..
    Pare razy tez sie zdazylo, ze nie drukowala na starcie tylko trzeba bylo poczekac np z pol godziny i wtedy sama sie zalaczala (tak nagle, nawet nie wiem czemu akurat w danym momencie).

A dzisiaj... no wlasnie... stuk stuk stuk i stoi juz od ponad godziny :(
    Czy ona wlasnie umarla? co mozna sprobowac zrobic? :cry:

p.s. to jest takie ciche delikatne stukanie, wiec nie myslacie ze ona sie w srodku juz rozpada itd :-?
  • Poziom 39  
    Drukarki nie umierają, to proces dotyczący istot żywych.
    Ten HL to świetny sprzęt. Mimo małych rozmiarów nie straszne są im wydruki rzędu 100.000 stron.
    Jedyny stukot jaki mi przychodzi do głowy z tak nieskładnego opisu to stuk elektromagnesu uruchamiającego proces pobierania papieru.
    Wyjmij szufladę i przeczyść wilgotną szmatką ( uprzednio namoczoną w ciepłej wodzie ) gumową rolkę zabierająca papier z podajnika (taka dosyć spora rolka).
    Jeśli to nie pomoże to proszę, abyś postarał się sprecyzować co to znaczy, że drukarka się nie włącza - czy to brak reakcji na włącznik sieciowy czy może brak reakcji na polecenie "Drukuj", bo kończy się na owym stukaniu.