Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WFO 1662PL/07

08 Paź 2019 16:15 144 10
  • Poziom 5  
    Dzień dobry,

poszukuję dokumentacji serwisowej, naprawczej lub jakiejkolwiek innej, zawierającej informacje dotyczące jej budowy, elementów składowych, kodów błędów z uwzględnieniem procesu samodiagnostyki (tzn. jak prawidłowo przeprowadzić). Siedzę tu 3 dzień i nic sensownego nie mogę znaleźć. Widziałem w niektórych tematach pojedyncze foty takiej dokumentacji, która pasowałaby do mojego modelu pralki, w tematach jak np: Pralka BOSCH WFX2040. Jeśli ktoś posiada takie manuale, choćby w języku angielskim będę wdzięczny za upload.
  • Specjalista AGD
    A w czym masz problem przecież ta elektronika jest prosta jak cep
  • Poziom 5  
    Nie wiem jak uruchomić program diagnostyczny i jakie kody, co oznaczają w moim modelu pralki. Pralka działa, jednak nie grzeje wody. Co najwyżej lekko może podgrzewa wodę do temperatury pokojowej. Poza tym cykl prania ciągnie się w nieskończoność i muszę manualnie wymuszać w niej płukanie+wirowanie. Zanim będę przy niej grzebać, chciałem zobaczyć czy sama powie co jej dolega.
  • Specjalista AGD
    Raczej skupilbym się na pierwszych oględzinach grzałki, czujnika ntc a w drugiej kolejności wzialbym pod lupę moduł a zwłaszcza sekcje odpowiadająca za wirowanie oraz grzanie.
  • Poziom 5  
    Masz racje, ale czasami warto się upewnić zanim rozbierze się pół pralki. Na portalu znalazłem instrukcję wywoływania programów testowych. Nie wiem czy pasuje akurat do mojego urządzenia, jeszcze jej nie wypróbowałem. Ale może się komuś przyda, więc wstawiam do wiadomości.
  • Poziom 5  
    Rozebrałem ją, sprawdziłem multimetrem i pomiary wskazują,że jest przepalona.

Wczoraj otrzymałem nową grzałkę, podobno oryginał, a tu niespodzianka.

Stara grzałka nosi oznaczenie: Bleckmann, nowa: Kawai. Różnią się kształtem części grzejnej i wyglądem konektorów. Długość ta sama. Obydwie 2000W. Co zrobić reklamować, czy montować. Będzie działać prawidłowo?
  • Poziom 26  
    Sprawdź czy pasuje mocowanie. Ja bym zostawił. I wyjaśnij z dostawcą.
  • Poziom 35  
    Jak najbardziej może to być oryginał. Producenci mają wielu dostawców tych samych podzespołów. Dywersyfikacja jest konieczna, bo jak jeden nie może sprostać z jakichś powodów kupuje się od innego. Niemniej jednak grzałki obie mają te same parametry eksploatacyjne. Różnica w kształcie nie ma większego znaczenia w tym zastosowaniu - o ile oczywiście nie będzie problemu z jej montażem.

Zatem montować i prać!
    :)
  • Poziom 33  
    Zakładać, parametry są takie same. Wygląd - jakie ma znaczenie...
  • Poziom 37  
    Jeśli sklep w którym kupiłeś grzałkę zamieścił informację, że grzałka jest przeznaczona do zbiornika z tworzywa sztucznego a to główne kryterium w doborze grzałki to śmiało możesz montować. Oczyść czujnik temperatury jeśli jest na nim osad bo masz ku temu okazję.
    Pomiaru grzałki dokonuj na zakresie 200Ω a wtedy będziesz miał pewność co do jej sprawności.
  • Specjalista AGD
    Tukzar napisał:
    Nie wiem jak uruchomić program diagnostyczny i jakie kody, co oznaczają w moim modelu pralki.

Program testowy wywołuje tylko załączenie podzespołów jak podczas prania a kodów błędów w tej pralce nie ma.

Tukzar napisał:
    Zanim będę przy niej grzebać, chciałem zobaczyć czy sama powie co jej dolega.

Jako, że to stara dobra maszyna, to nie będzie głupot podpowiadać, tylko trzeba chwycić w rękę narzędzia, miernik i diagnozować.