Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki nie działają z telefonem

08 Paź 2019 17:29 39 1
  • Poziom 7  
    Cześć

Posiadam problem ze słuchawkami dokanałowymi firmy RHA. Są to słuchawki z mikrofonem dlatego posiadają 3 kanałowego minijacka. Po zakupieniu używałem ich do słuchania muzyki z telefonu Huawei P9 Lite 2017. Niestety po roku przestały działać. Na początku sprawdziłem czy przypadkiem wejście w telefonie nie jest zabrudzone ale okazało się, że to nie w tym problem. Słuchawki sprawdzałem na innych telefonach: praktycznie nowym Xiaomi Mi A2 lite gdzie nie działały, natomiast podłączone do iphone SE okazuje się że DZIAŁAJĄ. Sprawdziłem również na laptopie gdzie również działają i teraz pytanie czy to jest problem z wtyczką czy coś do tego ma system android, chociaż w to wątpię. Dodam, że nie wsadzając słuchawek do końca telefon czasami załapuje i wykrywa zestaw słuchawkowy. Niestety nie mogę oddać słuchawek na gwarancji bo nie mam paragonu. Proszę o pomoc co da się z tym fantem zrobić.
  • Poziom 38  
    Jest różny standard polaczenia mikrofonu w takich zestawach słuchawkowych Apple i Android.
    Możliwe, że aktualizacja oprogramowania na telefonie „zabiła” możliwość używania takich słuchawek.