Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Semia F21 ciągle przestaje grzać

08 Paź 2019 19:58 66 3
  • Poziom 3  
    Witam,

przeszukuję internet od jakiegoś czasu, ale niestety nic nie pomaga.
    W wynajmowanym mieszkaniu mam piec Semia F21 z kontrolerem Exacontrol E.
    Piec ciągle przestaje grzać. Chodzi pół godziny, nagrzewa mieszkanie do temperatury 21/22*C i się wyłącza. Potem, niezależnie od tego jaka jest temperatura w mieszkaniu (spada nawet do 19*C), już się nie włącza. Lampka świeci się na zielono, piec jest zachwycony sobą. Kiedy włącza się ciepłą wodę, nagrzewa ją (dość długo) i po wyłączeniu wody, przestaje grzać. Żeby znowu zaczął grzać trzeba go zrestartować albo wyłączyć na chwilę. Wtedy natychmiast po restarcie zaczyna grzać i znowu chodzi 20/30 min.
    Wszystkie kaloryfery są odpowietrzone i rozkręcone.
    Kontroler jest ustawiony na modulowaną pracę (jak był ustawiony na niemodulowaną problem nie znika)
    Piec jest ustawiony na przełacznikach na 80*C (był ustawiony na 75*C i problem nie zniknął)
    Serwisant powiedział, że jak dla niego wszystko jest ok i on nie wie o co chodzi, poproszę 150 PLN. Hydraulik powiedział, że z kaloryferami wszystko ok. A piec gaśnie. Jest to szczególnie upierdliwe w nocy, bo przy obecnych temperaturach po 2h od nagrzania mieszkania jest już lodówka.
    Czy ktoś ma jakiekolwiek pomysły co może powodować problemy?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Może są jakieś czasówki na regulatorze. Ustaw na temp. dzienną całą dobę i zobaczymy
  • Poziom 3  
    Bardzo dziękuję. Czy możesz mi napisać jak to zrobić? W instrukcji kontrolera nie mam nic o ustawianiu temperatury dziennej.
  • Poziom 21  
    Exa E nie ma żadnego programu czasowego. Tylko temperatury. Podajesz temperatury rzeczywiste ale nie wiemy jaka jest temp zadana. Temp max lepiej zostawić 75.