Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Docieplenie skosów na strychu

08 Paź 2019 20:08 450 12
  • Poziom 8  
    Drodzy forumowicze chciałbym się Was poradzić w jednej kwestii , chodzi mi o docieplenie skosów na strychu , będę docieplał wełna mineralną , przestrzeń jaką muszę wypełnić to 30 cm i teraz tak pierwszą warstwę 15 cm chciałbym wyłożyć bardzo dobrą wełną o współczynniku 0,032 , natomiast jeśli chodzi o drugą warstwę chciałbym się Was poradzić czy również wykładać tą samą bardzo dobrą wełną - czy np mogę użyć troszkę gorszej co oczywiście wiążę się również z tym że będzie ona tańsza. Czy jednak nie bawić się w oszczędzanie na tej drugiej warstwie ? Czy np całość wyłożyć po prostu tańszą wełną skoro będą to dwie warstwy . Dodaję również zdjęcie tej przestrzeni którą chce docieplić wełną bo być może skosy to nie jest dobra nazwa .
    Docieplenie skosów na strychu
  • Poziom 30  
    Podstawowa kwestia - czy to będzie przestrzeń przeznaczona do adaptacji na normalne pomieszczenia mieszkalne (np. pokoje, sypialnie), użytkowane okresowo (pracownie, schowki) czy jako strych nieużytkowy?
  • Poziom 24  
    Oczywiście wełna będzie w płytach, nie z wałka i najlepiej z firmy Isover. Gdybym ja teraz izolował, to dałbym dwie warstwy dobrej wełny lub się zastanowił nad wdmuchiwaną celulozą.
  • Poziom 8  
    Proszę pomóżcie jaką tą wełnę wybrać, o jakim współczynniku lambdy od 0,031 W/mK do 0,045???

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    yanes napisał:
    i najlepiej z firmy Isover
    czy wybór firmy to teraz kwestia najważniejsza?
    Mobali napisał:
    Podstawowa kwestia - czy to będzie przestrzeń przeznaczona do adaptacji na normalne pomieszczenia mieszkalne (np. pokoje, sypialnie), użytkowane okresowo (pracownie, schowki) czy jako strych nieużytkowy?
    - to kwestie zasadnicze, jeśli nie chcesz bezsensownie utopić pieniędzy.
  • Poziom 8  
    Panowie typowo nieużytkowe aczkolwiek tak jak wspominałem poprzez to że są niedocieplone te skosy to pokoje które posiadają te skosy jest w nich zdecydowanie chłodniej i dlatego proszę Was o pomoc. Napewno będę dwie warstwy po 15 cm tylko czy inwestować w bardzo droga wełnę czy średnia czy z racji tego że będą to dwie warstwy to może być tańsza
    Dzięki za wszelkie odpowiedzi
  • Poziom 42  
    przemek568 napisał:
    z racji tego że będą to dwie warstwy to może być tańsza
    2 x po 15 cm daje dość grubą warstwę. Pozostań przy średniej cenowo.
  • Poziom 8  
    Witam

Panowie, więc jaką wziąć tą wełnę, chodzi o współczynnik lambda od 0,031 W/mK do 0,045???

Jaką Wy byście wzięli?

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Przelicz koszt zakupu jednej i drugiej - kostka ma rozmiary 1 x 0,6 m x grubość i porównując ceny zdecyduj. W zasadzie 30 cm nawet tym mniejszym współczynnikiem powinno być wystarczająco.
  • Poziom 30  
    stanislaw1954 napisał:
    W zasadzie 30 cm nawet tym mniejszym współczynnikiem powinno być wystarczająco.
    ... tym bardziej, jeśli poddasze jest przestrzenią typowo nieużytkową. Pakowanie najdroższych materiałów będzie w tym wypadku niezauważalne. Znacznie lepsze efekty osiągniesz dzięki jakości i staranności wykonania. Warto pamiętać, że nawet najdroższa i lepsza warstwa izolacyjna będzie nieskuteczna, jeśli zostanie zabudowana niezgodnie z zasadami sztuki.
  • Poziom 39  
    A moja opinia jest taka - ciepło trzeba szanować, bo to duża część budżetu domowego. Polska to nie upalna przez 12 miesięcy, Somalia. Nie po to człowiek buduje na dziesiątki lat swój własny, wymarzony, przytulny i ciepły domek, aby na nim dziadować i robić pozorne oszczędności. Teraz zaoszczędzisz na ociepleniu, później wydasz więcej na ogrzewanie. Teraz znasz cenę wełny z dokładnością do złotówki, wiesz ile zapłacisz za lepszą. Ale cen gazu, prądu, peletu czy ekogroszku, które będą za lat 10 nie znasz. A jak podskoczy o 100%?... Będziesz sobie pluł w brodę, że zrobiłeś dziadowskie oszczędności. I znowu wydasz kasę na docieplenie docieplenia?...
    Zrób raz a dobrze!
  • Poziom 12  
    Jeśli musisz wybrać wełnę to ROCKWOOL (35 cm). Nie zbija się i nie zmienia wymiarów w czasie. Ja poleciłbym pianę PUR. Droższa ale na lata. Gryzonie się nie imają, brak mostków termicznych, od 5 lat nie zauważyłem śladów kun.
  • Poziom 16  
    Witam.
    Ja u siebie zastosowałem wełnę producenta wymienionego powyżej, między krokwie Toproc Super 15 cm i pod krokwie Superroc 10 cm. Lambda obydwu to 0,045. Poza ta wełna od świata zewnętrznego oddziela mnie blachodachówka, papa, więźba oraz od środka folia paroizolacyjna i karton gips i moge powiedzieć że daje to rade. Pomieszczenia są użytkowe i co ważne ciepłe. Nie wiem czy przy takiej konstrukcji stropu bierze sie pod uwagę hydrofobowe właściwości wełny, ale przy mojej metodzie ocieplenia Toproc ma takie zalety. Wełna po montażu sie rozprężyła w niektórych miejscach nawet sumarycznie do 30 cm i po dwóch latach nie zauważyłem zmian w tej materii. Ogólnie polecam, ale fakt, jak ktoś wcześniej napisał, ważna jest jakość montażu. Sam robiłem, bez pośpiechu, najlepiej jak umiałem.