Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka zamka centralnego Citroen C3 2002. Schemat

08 Paź 2019 20:20 51 2
  • Poziom 2  
    Witam , prawdopodobnie temat był wałkowany tysiące razy ale nie znalazłem informacji które były by jasne dla mnie . A więc , kupiłem centralkę zamka centralnego Modemix i dostałem schemat którego nie mogę ogarnac . Dowiedziałem się że ważny jest schemat z zamkiem sterowanym "-" o ile ogarnąłem że kabel zółto-czarny oraz niebieski podpinamy do masy to nie wiem gdzie podpiąć żółty i brązowy odpowiedzialne kolejno za otwieranie i zamykanie . I co mam zrobić z kablami zielonym i szarym ? . W głównym schemacie centralki mam czarny do masy a czerwony do 12V , ale gdzie ? Oczywiście zdjęcia schematów załączam
    Edit. Interesuje mnie tylko otwieranie i zamykanie , migacze i inne bajery zostawię sobie jak już cokolwiek ogarnę .
    . Centralka zamka centralnego Citroen C3 2002. Schemat Centralka zamka centralnego Citroen C3 2002. Schemat
  • Spec od samochodów
    Zerknij tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2297832.html . jak chcesz sterowanie masą to niebieski i żółto/czarny do masy podepnij .Szary i zielony nie potrzebne - zaizolować . Wbrew pozorom nie jest to bardzo łatwe auto i uważaj być BSI nie uszkodził .
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź , i za podrzucenie tematu , rozjaśnił mi kilka spraw , i po kolei . W g schematu

Kabelki tylko wspinałem w piny , nie podpisałem ich jakoś profesjonalnie , chciałem sprawdzić czy działa . I tak , kabelki podpisane jako otwieranie /zamykanie wytknięte w 13 i 15 pin w szarej kostce 16 pionowej w bsi . Niebieski oraz żółto-czarny skręcilem razem i odkręciłem do jednej śruby od masy . Szary i zielony zaizolowalem . I schemat główny centralki :

Fiolotewo -na razie zaizolowany
    Czerwony- wpięty do dwu pionowej szarej kostki z czerwonym suwakiem na bsi
    Czarny- do masy (do innej śruby niż kable z centralnego zamka )
    Różowy - zaizolowany .
    I wg schematu powinno działać .
    Po przyciśnięciu przycisku na pilocie , centralka daje odgłosy zamykania/otwierania więc prad dostaje . Ale od auta zero reakcji .
    Nie wiem gdzie popełniłem błąd ? Może mam źle informacje , i Citroen C3 2002 nie ma zamka sterowanego "-" czy może gdzie indziej popełniłem błąd . W kolejnych tematach wyczytałem o Citroenie że gosniu musiał przeciac kable z 13 i 15 pinu i podłączyć do centralki . Ale jeśli u mnie jest sterowana masą to nie powinienem tego robić , czy może się mylę . Dzięki za pomoc