Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie myszy na nowo zainstalowanych systemach na SSD

08 Paź 2019 20:31 150 7
  • Poziom 16  
    Witam, mam dziwny problem, mam kompa już 4 lata kupiłem z zainstalowanym systemem windows 7 home premium w sklepie gdzie pracują kumple więc jak na ten czas komp był super:
    - Geforce GTX 650 Ti
    - 8 GB RAM
    - płyta GIGABYTE B75M-D3H

Komputer ogólnie śmiga dysk jeszcze talerzowy 2TB Seagate, postanowiłem zakupić dysk SSD i zainstalować drug system, chciałem trochę kompa przyśpieszyć bo już czasami lekko muli w pewnych sytuacjach. Obecny windows ma już 7 lat :) Zainstalowałem windowsa 10 na dysku SSD i wszystko byłoby ok gdyby nie brak płynności kursora, czasami lekko łapie myszke, pracując parę godzin robi sie to bardzo uciążliwe. Wgrywałem najnowsze sterowniki (mysz logitech M235) do wszystkiego co się da, mysz, grafika, chipset itd... ale nie pomogło. Więc usunąłem windowsa 10 i zainstalowałem taki sam system jaki mam teraz czyli win7 home premium i niestety efekt jest bardzo podobny. Na systemie pierwotnym na dysku pierwotnym problemu nigdy nie było i nie ma. Zastanawiam się co może być problemem, mam podłączony dysk SSD oraz mojego Seagate-a na jednej taśmie. Czy to może być jakiś problem? Szczerze mówiąc nie wiem w czym jest rzecz.
    Doczytałem że kiedyś na win8 były jakies problemy ale wyszła jakaś poprawka która problem rozwiązała ale to chyba nie ten problem, zastanawiam się czy może to być jakiś problem typowo techniczny, problem z dyskiem SSD , może że 2 różne dyski na jednej taśmie? Hmm ktoś się spotkał z czymś takim?
  • Poziom 36  
    Glina napisał:
    Zastanawiam się co może być problemem, mam podłączony dysk SSD oraz mojego Seagate-a na jednej taśmie. Czy to może być jakiś problem?

Jak Ty podłączyłeś 2 dyski sata na jednej "taśmie"? 🤔
  • Poziom 36  
    Może chodzi o zasilanie, a może chińczyk już wymyślił?
    Zasilanie, to byle nie tą "taśmę" z zasilacza, która zasila kartę graficzną.
    Jeśli ma, bo o nim nie napisałeś.
    Glina napisał:
    Wgrywałem najnowsze sterowniki (mysz logitech M235) do wszystkiego co się da, mysz, grafika, chipset itd... ale nie pomogło.

Nie ma jakiejś łatki? Strony producenta, windowsa? Może aktualizacja ubiła? Mnie kiedyś "nowe i dobre" z WU ubiło mysz a4tech'a...
    Ja bym odinstalował sterownik myszy, sprawdził jak działa na windowsowym, i zainstalował stary, który wychodził razem z myszką.
    Wstaw cały SMART z programu CrystalDiskInfo. Ja się nie znam, ale są inni.
    Co robisz, jaki masz procesor?
    Jakie jest obciążenie komputera gdy wiesza się myszka? Procesor, pamięć?
    Kiedy się wiesza?
    Cały czas? Tylko w programach, na pulpicie nie? Że niby akurat na tym dysku, masz tak "porobione", że sprzęt nie wyrabia...
    W blaszaku wiesza mnie się prawy klawisz :( system przystaje i myśli... Także chętnie poznam możliwe przyczyny.
    Chociaż w sumie znam... Ale nie chcę wierzyć :)
    Program https://www.google.pl/search?client=opera&q=FRST&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
    Masz dwa dyski z oddzielnymi systemami, także - dysk pada, błędy w systemie, lub coś tam siedzi i psuje.
    SSD, ile masz wolnego miejsca na tym dysku?
  • Poziom 15  
    W jaki sposób instalowałeś windows na SSD.
    1) zanim zainstalujesz odłączasz dysk talerzowy aby uniknąć bootloadera na nim.
    2) po zainstalowaniu dołączasz 2 dysk.

A teraz pytanie dotyczące drugiego dysku. Czy ten twój to nie czasem kochany seagate z serii "zawieszającego" się firmwareu ? Może on ci zaczął pomału konać.

Sprawdź kompa z samym SSD
  • Poziom 16  
    młody14 napisał:

Jak Ty podłączyłeś 2 dyski sata na jednej "taśmie"? 🤔

W sensie zasilanie oczywiście.

Dodano po 7 [minuty]:

zawartek napisał:
    W jaki sposób instalowałeś windows na SSD.
    1) zanim zainstalujesz odłączasz dysk talerzowy aby uniknąć bootloadera na nim.
    2) po zainstalowaniu dołączasz 2 dysk.

Odp. 1 bootloader na dysku talerzowym, to może generować problem?

zawartek napisał:
    A teraz pytanie dotyczące drugiego dysku. Czy ten twój to nie czasem kochany seagate z serii "zawieszającego" się firmwareu ? Może on ci zaczął pomału konać.

Seagate Barracuda ST2000DM001

zawartek napisał:

Sprawdź kompa z samym SSD

No właśnie tą sytuację muszę sprawdzić.

Dodano po 11 [minuty]:

g107r napisał:

Zasilanie, to byle nie tą "taśmę" z zasilacza, która zasila kartę graficzną.

Karta jest zasilona osobnym przewodem.
    g107r napisał:

Nie ma jakiejś łatki? Strony producenta, windowsa?

Szukałem grzebałem, problem jest na standardowym sterach myszy, jak również z zainstalowanymi ze strony producenta, na systemie bez aktualizacji na czysto, po aktualizacjach wszystkich. Nic się nie zmienia. Na win 10 był problem, dysk został wyczyszczony i zainstalowany win 7 home premium i jest ten sam problem, stąd zakładam że to problem bardziej sprzętowy.

g107r napisał:

Co robisz, jaki masz procesor?
    Jakie jest obciążenie komputera gdy wiesza się myszka? Procesor, pamięć?
    Kiedy się wiesza?

Procek Intel Core i5-3330
    Obciążenie praktycznie żadne, odpalony jeden edytor tekstowy Pspad i nic innego, zreszta windows jeszcze czysty. Ale nawet gdy edytor zamkne czasami też są takie dziwne skoki myszy. Na tym samym systemie z dysky talerzowego chodzi cały czas płynnie i przez x lat nigdy coś takiego nie miało miejsca pomimo obciążenia w postaci jednocześnie odpalonego photoshopa i różnych innych cudów
    g107r napisał:

Masz dwa dyski z oddzielnymi systemami, także - dysk pada, błędy w systemie, lub coś tam siedzi i psuje.

Jak mam 2 dyski z różnymi systemami to dyski padają? :)
    g107r napisał:
    SSD, ile masz wolnego miejsca na tym dysku?

Dysk 230GB wolnego miejsca 186GB

Dodano po 8 [minuty]:

Dane dysków:
    Dziwne zachowanie myszy na nowo zainstalowanych systemach na SSD Dziwne zachowanie myszy na nowo zainstalowanych systemach na SSD
  • Poziom 36  
    A takie najprostsze rzeczy jak sprawdzenie na innej myszce / wpięcie do innego portu?
  • Poziom 16  
    młody14 napisał:
    A takie najprostsze rzeczy jak sprawdzenie na innej myszce / wpięcie do innego portu?

To samo, wczoraj jeszcze sprawdziłem jedną rzecz mianowicie z podłączone do sieci synology jednocześnie zacząłem kopiować 3 filmy i były problemy z kursorem, natomiast na starym systemie pomimo tej samej operacji kursor śmiga płynnie, jak przesadzę potrafi się kilka programów zwiesić ale myszka śmiga bez problemu. Zainstaluje jeszcze raz system z całkowitym wypięciem hdd i zobaczę.
  • Poziom 36  
    Glina napisał:

g107r napisał:

Jak mam 2 dyski z różnymi systemami to dyski padają?

Nie, tylko jeden działa inaczej.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3610183.html przeczytaj, popatrz u siebie, tam 2,5GB było "za dużo", ty masz ile?