Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV50E00EU - nie pompuje wody

08 Paź 2019 20:34 132 5
  • Poziom 3  
    Witam.

Po włączeniu programu zmywarka postanowiła nie brać wody. Zaczęła piszczeć, dioda kranu zaczęła migać. Co kilka minut pompa starała się pobrać wodę. Wyjąłem ją z zabudowy, wyłączyłem z prądu na kilkanaście minut. Po ponownym włączeniu pompa znowu chciała pobrać wodę. Przez cały ten czas zmywarka nie reagowała na próby resetu czy wyłączenia z panelu.

Dopiero przechylenie i potrząśnięcie nią kilka razy pozwoliło ją zresetować. Oczywiście wyciekło z przodu, z okolic drzwi trochę wody. Po ponownym załadowaniu, zmywarka pobrała wodę, wymyła naczynia, niestety pod koniec cyklu znowu zaczęła piszczeć i migać. W środku nie było już wody, mimo to starała się odpompować wodę.

Znowu, po potrząśnięciu kilka razy, pozwoliła się zrestartować. Jedyna rzecz na jaką zwróciłem uwagę, w płaszczu wodnym nie ma teraz wody. Mam nadzieję, że ktoś rozwiązał już podobny problem.
  • Poziom 12  
    Masz wyciek widy.
    Nie przechylaj zmywarki na prawą stronę, bo uszkodzisz moduł!
    Zdejmij prawy bok zmywarki, włącz i patrz skąd leje się woda.
    Rączki z daleka od środka, bo może porazić cię prąd.
  • Poziom 3  
    Chodzi o płaszcz wodny? Czy zdemontować dolne osłony?
    I pytanie pomocnicze. Czy jeśli miałbym wyciek, czy nie powinienem mieć gdzieś wody?
  • Poziom 12  
    Nie płaszcz wodny.
    Pompa nie pobiera wody, pompa wyrzutowa wypompowuje wodę.
    Włącz zmywarkę. Jeśli pojawi się taka sytuacja jak piszesz, wyłącz z prądu i przechyl na LEWĄ stronę.
    Napisz czy z dołu wylała się woda.
  • Poziom 3  
    Kiedy przechylam do przodu i na stronę płaszcza (lewa strona patrząc od drzwi zmywarki) leje się odrobina wody z okolic drzwiczek. Wieczorem zdejmę dolne osłony i puszczę zmywanie.
  • Poziom 12  
    Z przodu jeśli wodą jest w środku zawsze może coś się wylać.
    Jeśli po przechyleniu na lewo nie ma wody, to problem leży w Aquastop-ie.
    Odkręć od kranu i w otworze węża zobaczysz filtry.
    Wyjmij i przeczyść.