Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczący procesor AMD FX6100

08 Paź 2019 21:18 78 3
  • Poziom 4  
    Witam,
    od pewnego czasu piszczy mi procesor AMD fx6100. Dzisiaj założyłem nowe chłodzenie be quiet pure rock i myślałem, że problem zniknie. Niestety tak się nie stało. Włączyłem wiedźmina, żeby sprawdzić jak temperatura. Po załadowaniu gry, procesor zaczął piszczeć bardziej niż zwykle. W momencie kiedy cichnie (na ok. 1 sek.) wszystko sie przywiesza. Po wyłączeniu gry momentalnie jest cisza.
    Sprawdziłem temperatury:
    Piszczący procesor AMD FX6100

Ten dźwięk jakby coś skrzypialo, słychać również np. przy przewijaniu stron w przeglądarce. Jak się przestanie - dźwięk ustępuje.

Myślałem, ze może te nowe chłodzenie nie przylega zbytnio do procesora, ale nie da się bardziej go dokręcić.

Pozdrawiam,
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.

Podaj model zasilacza (dokładny) i płyty głównej (Gigabyte 970A-DS3?)

Procesor nie piszczy i nie będzie nigdy piszczał, bo nie ma czym. Piszczą albo cewki z jego sekcji zasilania (na płycie głównej, w okolicach gniazda procesora) szczególnie na płytach słabej jakości albo zasilanych kiepskim zasilaczem, albo sam zasilacz, jeśli powoli ma dosyć i/lub jest słabej jakości.

Jeśli masz możliwość pożyczyć jakiś dobry jakościowo zasilacz to podmień go na próbę i przetestuj, czy wtedy się coś nie poprawi.
  • Poziom 24  
    Omin1 napisał:

Myślałem, ze może te nowe chłodzenie nie przylega zbytnio do procesora, ale nie da się bardziej go dokręcić.

Pozdrawiam,

Niew przykręcaj chłodzenia na chama bo uszkodzisz płytę główną.
    Jaki stan dysku, luknij w crystaldisk i zamieść fotkę.
  • Poziom 4  
    Płyta główna: 970A-DS3 GIGABYTE
    Zasilacz: Corsair Gaming GS600
    Info z CrystalDisk:
    Piszczący procesor AMD FX6100 Piszczący procesor AMD FX6100