Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C460fw - nie obraca się rolka pobierająca papier

08 Paź 2019 21:23 84 2
  • Poziom 2  
    Witam, Mam problem z drukarką laserową Samsunga, która nagle przestała pobierać papier. Szybka weryfikacja pozwoliła stwierdzić, że choć większość białych kółek zębatych układu pobierającego się obraca, to jednak te, które bezpośrednio napędzają rolkę pobierającą papier się nie obracają. Nie obracają się, bo w takim ustawieniu, jak są teraz, są obrócone do ostatniej rolki napędowej stroną, gdzie nie ma zębów. Szczerze mówiąc nie wiem, jak działa ten układ i w jaki sposób te rolki zaczynają się kręcić. Obrócić ręcznie wałka z rolką pobierającą papier też się nie da, bo cały układ stawia opór. Myślałem wcześniej, że może chodzi o elektromagnes, ale on jest raczej przeznaczony do sterowania przenoszeniem napędu w innym miejscu. Jak rozumiem, podobny układ napędowy stosowany jest w innych modelach drukarek Samsunga choćby CLP 365. Niestety, nie zobaczyłem wcześniej, jak działało pobieranie papieru, kiedy moja drukarka była sprawna, więc trudno mi teraz ustalić rodzaj usterki. Ktoś może wyjaśnić, jak to działa i o co chodzi, że się nie kręci?
  • Poziom 2  
    Rozebrałem, i jednak to elektromagnes nie działa.
  • Poziom 15  
    Witam
    Zmniejsz naginając blaszkę szczelinę między elektromagnesem a dźwignią do sprzęgła. Powinno pomóc na 100%. Ta blaszka jest ciut za daleko od elektromagnesu stąd problemy z jego przyciągnięciem