Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt stanowiska opartego na PLC

08 Paź 2019 21:45 72 3
 • Poziom 5  
  Witam, muszę zrobić projekt stanowiska, które będzie zbierało informację z czujników. Mam pytanie, czy sterownik PLC może odpowiadać za zbieranie danych z czujników (bezpieczeństwa, woltomierz, czujnik optyczny, czujnik ciśnienia), dane z falownika (prędkość obrotowa silnika, kierunek obrotów) oraz wyświetlać te dane na wyświetlaczu LCD? Czy trzeba dodać dodatkowy układ mikrokontrolerowy?
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Sterownik PLC, moduły z wejściami analogowymi/cyfrowymi, do niego panel HMI do prezentacji wyników i ewentualnie akwizycja danych na USB itp.

  Ozi546 napisał:
  Czy trzeba dodać dodatkowy układ mikrokontrolerowy?
  Nie trzeba.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  W automatyce przemysłowej nie buduje się elektroniki od podstaw, wszystko da się kupić gotowe, sterownik PLC, panel, czujniki.

  Tylko elektronicy budują swoje konstrukcje z mikrokontrolerów, wyświetlaczy LCD i innych elementów elektronicznych, elementy są tanie, ale pracy trzeba sporo włożyć i umieć też trzeba.

  Ciekawa rzecz że jak widuję połaczenia PLC z kawałkami elektroniki to jest to zazwyczaj badziewnie działająca i wyglądająca elektronika amatorska, powstała tylko dla tego że ktoś chciał zaoszczędzić, bo zdawało mu się że brak pieniędzy jest przeszkodą a brak umiejętności już nie.
 • Poziom 5  
  Wątpliwości zostały rozwiane, dziękuję bardzo za odpowiedzi :)